Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
modriblesk
modelár

Příspěvků: 50

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 10. 2012 o 17:43 | odkaz na příspěvek
trochu som sa pokusil mysliet a pocitat ohladom vrtule pre betu.
prve cislo s rozmeru vrtule ma byt priemer v palcoch a druhe cislo "stupanie" tiez v palcoch. opravte ma kludne ak sa mylim.
tak som si vypocital ze:
pomyselnou oblastou origo vrtulky 5*4 na 1 otocenie prejde 1,29 litra vzduchu, (objem valca, hoci viem ze realne je to trochu inak).
5,5*4,5 - 1,75 l. vzduchu
6*4 - 1,85 l. vzduchu
6*5,5 - 2,55 l. vzduchu.
ja mam aktualne osadenu 5,5*4,5 aby som nemusel rezat do trupu (verzia 3), no ked pustim motor na lny plyn tak sa cela beta zacne triast ako vibrator. a chvostom trepe ako ryba na suchu. tak mam obavy ci je vsetko v poriadku.

skusal niekto osadit este vacsiu vrtulku? napr. rozmer 6*5,5?
zatial mam malo skusenosti. ako sa meni spravanie modelu ked dam vrtulku s vacsim stupanim?
okrem toho ze by mala vytlacit viac vzduchu, ma to aj negativne vplyvy?
pripadne skusal uz niekto 6*4 trojlistu?
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
redix
modelár

Příspěvků: 1947

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 10. 2012 o 17:52 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Senec
peterk
modelár

Příspěvků: 6

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 10. 2012 o 18:15 | odkaz na příspěvek
Vcera som dal na Betu vrtulu 6*4 ( cca 3mm zarez do trupu ) a v ruke sa sprava o dost zivsie ako original ( chvostom trepe ako o zivot )...pojdem to vyskusat. ( ani tak nepotrebujem vyssi vykon, ale chcem na nu primontovat GOPRO kameru, tak aby to utiahlo...

Lietanie dopadlo super .Po prvy krat z troch pokusov lietania ( sa musim pochvalit ) som dnes koonecne nemusel nic lepit a cca 5 pristati bolo ako do perinky. Vrtula 6/4 je dobra - super tah . Mam ale jednu otazku ako zaciatocnik - ked som nastupal za pomoci motora do vysky cca 30m , vypol motor, vyrovnal som ju do priamociareho letu a snazil som sa skusat manever miernej otacky ako keby som chcel chytit termiku nemal som ani pnatia ci klesam alebo stupam. Existuje nieco ako vyskomer - variometer ? ako viete ci stupate , alebo klesate bez pouzitia motora ? ( ked som lietal na paraglide, tak som pouzival Variometer - bez neho som fakt nevedel, ci stupam 3m/s ,alebo klesam 1m/s ) Nie ze by som to nejako fakt potreboval, ja len ked pride jar a leto a bude termika vydrzim vo vzduchu dlhsie. Teraz mi nejde o svahovanie, tam to je jasne, staci brusit naveternu hranu.... Dakujem.
A este otazka uz som bol 3x na ,,letisku,, v rusovciach ale ziadny modelar tam nebol ... chodi sa tam ?
Bydlisko: bratislava
Taudown
modelár

Příspěvků: 9

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 11. 2012 o 20:50 | odkaz na příspěvek
Zdravim, som zaciatocnik a chcel by som si kupit Betu 1400. Po precitani niektorych prispevkov by som radsej nesiel do setu, ale ja si to neviem sam vyskladat a navrhnut. Preto vas prosim o pomoc, a teda co a kde mam kupit, aby som dostal dobry funkcny model s dobrym riadenim ale zasa v nie velkej cene. dakujem velmi pekne
Bydlisko: Sabinov ( 46 rokov )
modriblesk
modelár

Příspěvků: 50

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 11. 2012 o 23:26 | odkaz na příspěvek
ahojte ludkovia,
pridavam novu skusenost ohladne zatazenia modelu:
mam setovu betu, osadenu vrtulku 5,5x4,5, dovazena 2-oma velkymi podlozkami na baterke namiesto tych nalepenych v cumaku. vozim na nej 9g microkameru, 16 diod + vypinac ako svetla na nocne lety, to tiez vazi zopar gramov, a pred par dnami som do nej este vlozil 109g mogil aby s gps zaznamenaval polohu lietadla, tazisko som mal malicko v predsie ako ma byt lebo sa mi nechcelo odlepovat podlozky

A BETKE TO ZJAVNE NEVADILO, poletovala si ako obvykle no na akrobaciu som si netrufal kvoli vetru, hlavne aby som nerozbil telefon

zopar info z gps:
vietor mal byt podla predpovede asi 10-14 m/s, plus narazovi asi do 20m/s. vo vzduchu som bol 20minut, vystupal som max 138m nad polohu startu, zaletel najdalej 550m od miesta startu. maximalna rychlost bola 78,7 km/h ale to bolo asi po vetre.

trochu inspiracie:
https://www.rcportal.sk/diodove-svetla-pre-nocne-nietanie-g623
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
frto
modelár

Příspěvků: 21

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 14:20 | odkaz na příspěvek
modriblesk: zaujímalo by ma ako vyzerá video s tej 9g kamery.
Bydlisko: Žilina ( 34 rokov )
petog
modelár

Příspěvků: 353

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 14:55 | odkaz na příspěvek
Tiez som skusal Betou videjko, prilepil som paskou o bok pod kridlom NOKIU C5, aj by som to sem dal, len ma to 200 MB a neviem to este zostrihat
Bydlisko: Bratislava ( 52 rokov )
bezo
modelár

Příspěvků: 637

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 15:32 | odkaz na příspěvek
frto:
modriblesk: zaujímalo by ma ako vyzerá video s tej 9g kamery.



ak ma na mysli tu istu ako mam ja - klucenku , tu mas odomna

http://www.youtube.com/watch?v=5Vbo5-0Snf0&feature=relmfu
Bydlisko: Trenčín ( 46 rokov )
modriblesk
modelár

Příspěvků: 50

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 18:18 | odkaz na příspěvek
frto:
modriblesk: zaujímalo by ma ako vyzerá video s tej 9g kamery.


mam taketo cudo MD80:
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1pcs-mini-DV-Micro-DVR-Camera-MD80-DV80-Hidden-Video-Camera-Mini-Camcorder/449589152.html
robi zaznam 720x480 30fps

osadena je takto:
https://www.rcportal.sk/galeria/zobraz_foto/foto_id/13309#foto

jedno video mam tu:
https://www.youtube.com/watch?v=vkDVEYHd7jc
upraveny je iba datovy tok asi na 750kbps kvoli velkosti suboru.

a este jedno natocene vtedy ked betka niesla ten telefon:
https://www.youtube.com/watch?v=J3SdEB6j2CQ
rovnaka kompresia, no naviac som si pri uploadnuti skusil digitalnu stabilizaciu ktoru ponuka youtube, asi preto je to video viac rozmazane a datum tam chvilu je a chvilu nieje to ma velmi pobavilo.
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
frto
modelár

Příspěvků: 21

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 19:39 | odkaz na příspěvek
Ďakujem za info chalani. Aj ja uvažujem o kúpe nejakej lacnej kamery, najskôr niečo také ako má modriblesk. bezo ty máš akú presne?
Bydlisko: Žilina ( 34 rokov )
bezo
modelár

Příspěvků: 637

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 20:05 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Trenčín ( 46 rokov )
1jakub
modelár

Příspěvků: 367

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 20:12 | odkaz na příspěvek
frto:
Ďakujem za info chalani. Aj ja uvažujem o kúpe nejakej lacnej kamery, najskôr niečo také ako má modriblesk. bezo ty máš akú presne?

tu co ti odporuca bezo ti viem dat link, kde ju predavaju za 9 E aj s postovnym - mam´to odskusane
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
bezo
modelár

Příspěvků: 637

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 11. 2012 o 20:50 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Trenčín ( 46 rokov )
modriblesk
modelár

Příspěvků: 50

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 11. 11. 2012 o 11:15 | odkaz na příspěvek
doplnam dalsie info.
v tomto albume:
https://www.rcportal.sk/diodove-svetla-pre-nocne-lietanie-g623
si mozte pozriet ako som osadil diody na betku. od kedy som doplnil svetla aj na kridla lieta sa s tym velmi dobre aj v noci. dokonca som dokazal zaletiet do vzdialenosti az 1km od seba (merane s gps telefonom v lietadle), svetla som stale videl no pri tej dialke uz boli blizko pri sebe a zlievali sa do jedneho tak som uz nedokazal rozoznat ako je lietadlo naklonene a ked mi ho vietor strhaval k zemi tak som sa orientoval iba podla toho ci vidim cervene alebo biele svetla. ta oranzova na bokoch je slaba a trochu to chyba. kto ma vacsie rozpatie kridiel, pripadne mu pomaha dajake to gyro, tak dokaze zaletiet o vela dalej ako cez den.
ale na co to komu bude?
iba ak kamerovat nocnu krajinku (mesto, dedinu, dialnicu)
Bydlisko: nedaleko NR ( 47 rokov )
Flyyer
modelár

Příspěvků: 100

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 11. 11. 2012 o 20:47 | odkaz na příspěvek
D Nechcem sa hrat na mudreho ale pocujte....
-ked ti trepe chvostom tak vyvaz vrtulu ak treba tak aj motor, najlepsie naraz obe ale nie je to bezpecne..
- ked das stabilizaciu obrazu tak ti zoberie stred zaberu (v lepsich programoch sa to da nastavit) a hybe s nim ako hydraolika na aute aby neboli prudke pohyby a je to podobne ako zoom takze je logicke ze sa ti kvalita znizi
-a ked chcete tocit nocne lety tak potrebujete ovela lepsiu kameru (GoPro 3 black je asi najlepsie co do bety mozes dat vaha/kvalita, stoji 400dolarov :/)
- v sete mate 20A regulator (ktory je predimenzovany mam ho aj ja) a ked tam date 6x5.5 tak sice je pekny prietok ale aj odber..6x4 = 170W ta baterka to zvladne ale ked nemate chladeny reg tak daco porieste mne sa regulator dost hreje a motor berie 12-15A a mam chladiaci otvor...(kvalita z ciny)
len vam radim hej beta je super lietadlo no treba ho trochu vylepsit a je ok

a petog ked chces helfnut so strihanim tak ti pomozem.. pohodicka to je

modriblesk tu GPS a led-ky si dobre vymyslel aj ja daco casom spravim
Bydlisko: Košice
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 202 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 0 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: petog,