Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
Alfa
modelár

Příspěvků: 1825

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 15:44 | odkaz na příspěvek
Jsou ale bohuzel mista na Zemi, kde palivo nekoupis, nesezenes, nedovezes. A elektrika se da vyrobit snaze.
Jasné,chápem to. Viem kde žiješ momentálne.
Bydlisko: Trnava, vek-46
igor21
modelár

Příspěvků: 461

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 15:49 | odkaz na příspěvek
Peto(Poison) ty nemas elektriku. Ty mas elektrickeho TTTTTiirexa!
Bydlisko: Trnava
kakino
modelár

Příspěvků: 146

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 15:50 | odkaz na příspěvek
Igor dobrééééééé
benko
modelár

Příspěvků: 1259

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 16:59 | odkaz na příspěvek
kuro99:
++ add ceny, ta 700E f3c je cca 1000E a to 600SE cca 2000E


Ceny holých stavebníc:
T-Rex 700 499€ (pádlo, bezpádlo som holé nenašiel ale rozdiel asi nebude veľký)
Logo 600 SE 689€
Raptor E720 829€
Voodoo 700 860€
Goblin 899€
Minicopter Diabolo 950€

Elektronika robí ďalších 500 až 1500€, podľa toho čo do toho chceš dať. Logo a T-Rex sa často predávajú ako Combo s elektronikou - tak sa dajú dosiahnuť ceny ako 1000€ u T-Rexa alebo 1500€ u Loga. Rozdiel medzi tou výbavou je ale veľký, k Logu máš väčšinou Kontronik, k T-Rex Align veci.


helicobacter:
Align točí v propagačných videách vždy šialene vysoké otáčky.


Orientujú sa na US trh, a ten si vyžaduje vysoké otáčky, oni sú tam po tom zbláznení. A keď chce niekto lietať pomaly elegantne, tak točí 1600, čo je pri iných helis už tá vyššia kategória.

Dnes som spravil s mojím Logom desať letov pri 1700 otáčkach (550tka, preto viac rpm) - zvuk, spotreba a čas na rozmýšľanie. Nezaplatiteľné. (video z posledného letu sa uploaduje na youtube)
Ludo_ZA
modelár

Příspěvků: 567

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 17:21 | odkaz na příspěvek
benko:
Orientujú sa na US trh, a ten si vyžaduje vysoké otáčky, oni sú tam po tom zbláznení. A keď chce niekto lietať pomaly elegantne, tak točí 1600, čo je pri iných helis už tá vyššia kategória.

To je úplne jedno kam sa orientujú, keďže potom výslovne v návode také vysoké otáčky nedoporučia ("it´s highly recommended... ba bla" ).

A podľa mňa 600SE do toho zoznamu nepatrí, lebo to je iba predĺžená 600ka. Uvidíme v sobotu .
Bydlisko: ČR ( 36 rokov )
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 17:26 | odkaz na příspěvek
benko t700 f3c sa dalo zohnat super combo za 660E za toto mikado ani kit nedas
nehajim, nechvalim, len konstatujem

ja lietam T550 tiez cca 1800rpm na I1 a podrzi to kludne 8-9min sport klzania s 5000-5100mah fpackom po 3,75 na clanok
nuz a to super combo stalo 450E!

add sobota a Logo700, tiez sa hodne tesim co vypadne na svetlo sveta pevne dufam ,ze to bude mini xxl ))
Bydlisko: ZA
pkotatko
modelár

Příspěvků: 254

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 17:39 | odkaz na příspěvek
No, vypada to ze to tam bude veliky
Dave Dahl pise :
I've got the perimeter of our 20 acre "compound" lined with razor wire, gun towers are set-up and manned 24/7 for the next week, security personnel with K-9 partners are on patrol, I've got an agreement with the NSA for a satellite blackout of the area, local air traffic has been advised of the no-fly zone, gate guards will require two forms of pictured I.D. for admittance, and once on the property, no one will be allowed to leave without the their person and vehicle being subject to search.....
( 59 rokov )
savo
modelár

Příspěvků: 731

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 19:44 | odkaz na příspěvek
martin.b:
viac noviniek viac adidas? jasne align umoznil vela ludom lietat lebo su relativne lacny a ako hovoris stale maju nejake novinky. akurat ze to si vybera svoju dan.. ja osobne nemam rad firmy ktore testuju veci na ludoch, fakt nie som taky bohaty aby som bol niekoho tester a este aj s potesenim kupoval upgrady

čudujem sa že na túto tému reaguješ ty, čo má protos
tak si ich nekupuj!!! nikto ťa predsa nenúti aby si si ich kúpil - ty si kupuješ každu jednu vec na čo dávajú reklamu v telke???
myslíš si, že outrage je na tom lepšie?
synergy
avant
copass
a čo sab(protos, goblin)!??? a pod. ....
chlapec môj, troška sa zamysli nad tým ako to v dnešnej dobe je a ako to funguje!
v podstate skoro každá 1dna firma "testuju veci na ludoch"! (sry ale ani toto nemáš z vlastnej hlavy)
nemysli si že ten tvoj zasra*ý protos neprešiel tým testom! :- ))))
nemysli si, že každá z firiem si to čo nakreslí(alebo okopčí) naskôr neotestuje!
ale tie testy nemôžu trvať X rokov!!! dajú to svojim továrenským pilotom aby spravili po 100 štartov a poď ho rýchlo do výroby
až časom a dlhodobým lietaním sa ukážu niektoré chyby a vady
je zaujímavé, že keď prišla na trh align so svojimi vrťasmi a svojimi inováciami, tak nik ma nich "nekydal"! - kde si bol vtedy - hm?? ešte si o rc heli nemal ani páru! tak láskavo nedrístaj ko*otiny a nebuď múdry!!!
Bydlisko: Zvolen ( 53 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 19:46 | odkaz na příspěvek
igor21:
Peto(Poison) ty nemas elektriku. Ty mas elektrickeho TTTTTiirexa!
Igor to je rrrrrrrrrakkkkeeeetttaaaa
pri zvuku a letovom prejave 90 tky mi moja 600 N
pripada leniva supa ale ked som sam tak sa mi luubi aj moja 600 vecka. Kua kto kupi vytunenu 500vku nech mam aspon na kit 700 vky

Sa mi luubi ked je tu tak zivo
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
savo
modelár

Příspěvků: 731

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 19:56 | odkaz na příspěvek
martin.b:
kuro99:
martin zas rozputam flame ale:

1, lietas turnigy 9x
2, lipo mas cinske
3, heli mas msh

fakt sa citis nadclovekom ? align je podpar ?

ale kde, fakt sa necitim nadclovekom.
1: lietam ale uz to riesim
2: lipo sa pomaly menia za lepsiu znacku, aj ked samozrejme rypnut by sa stale dalo ze to nie je Hyperion
3: na MSH som nepotreboval vymenit jedine lozisko, hlavne loziska vydrzali 3 pady, loziska v gripoch tiez, mozes toto povedat o svojom aligne? porovnavajme porovnatelne, teda s 500vkou... samozrejme aj MSH ma svoje muchy..
Vidim ze tak ako tu prevlada syndrom "co mam doma je najlepsie a budem to obhajovat aj za cenu smrti" takze niektore veci asi nema zmysel riesit.
align veci asi ani netestuje, daju jedno video kde to ide na najvyssie otacky ake su co i len trochu mozne (rozumej vydrzi to tak 5 startov) a daju to do predaja. pozri kolko sa testuje goblin, kolko sa testovalo TDR, ako dlho trvalo kym prisiel miniprotos alebo ako dlho sa caka na velkeho protosa...

koľo štartov si nalietal s alignom ty!? - aby si mohol hodnotiť čo všetko si musel na ňom meniť!??
je pravdou, že ložiská sú slabšej kvality, ale ja som na mojej 600n po roku lietania som musel vymeniť 3 ložiská na štartovacej hriadele cca 12Eur!
sorry ešte 2 magnety pre governor!!!cca 2Eurá
Bydlisko: Zvolen ( 53 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 20:01 | odkaz na příspěvek
Konecne viem na co su magnety nechcel som blbo vyzerat ked ste sa s Tiborom bavili o magnetoch. Ta ja take asi nemam. Savo rad uvidim tvoju 600 vku aby som vedel co vylepsit. Ja s nou dost lietam menil som zatial lozisko v motore mam ju od Zolnej. Lieta najviac so vsetkych mojich hel.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Tibor889
modelár

Příspěvků: 997

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 20:08 | odkaz na příspěvek
poison:
Igor to je rrrrrrrrrakkkkeeeetttaaaa pri zvuku a letovom prejave 90 tky mi moja 600 N pripada leniva supa ale ked som sam tak sa mi luubi aj moja 600 vecka. Kua kto kupi vytunenu 500vku nech mam aspon na kit 700 vky

Peto,, a nebude to tým že vidíš 700vku v šikovnejších rukách?
Aj moje vrťase by boli v cudzích rukách (Timovích, Petrovích a pod.) oveľa vrtkejšie a raketovejšie. Medzi rečou keď som mal na električke 2750 otáčok to boli prdy, vtedy to bola raketa aj v mojich rukách
Bydlisko: Boleráz-Klčovany ( 46 rokov )
savo
modelár

Příspěvků: 731

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 20:09 | odkaz na příspěvek
Savo rad uvidim tvoju 600 vku aby som vedel co vylepsit.
Peťo ja mám 600N LE combo "stock" - bez vylepšenia!!!
SRY! mám tam microbeast...
Bydlisko: Zvolen ( 53 rokov )
Tibor889
modelár

Příspěvků: 997

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 20:10 | odkaz na příspěvek
poison:
Konecne viem na co su magnety nechcel som blbo vyzerat ked ste sa s Tiborom bavili o magnetoch. Ta ja take asi nemam. Savo rad uvidim tvoju 600 vku aby som vedel co vylepsit. Ja s nou dost lietam menil som zatial lozisko v motore mam ju od Zolnej. Lieta najviac so vsetkych mojich hel.

Magnety určite máš, sú na ventilátore, a keď nie tak len jamky na ne. Ak nepoužívaš governor tak sú ti na nič, ja som ich tam ani nedal (lebo som našiel len jeden)
Bydlisko: Boleráz-Klčovany ( 46 rokov )
Tibor889
modelár

Příspěvků: 997

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 20:11 | odkaz na příspěvek
savo:
Peťo ja mám 600N LE combo "stock" - bez vylepšenia!!!
SRY! mám tam microbeast...

v tom sete bol aj governor?
Bydlisko: Boleráz-Klčovany ( 46 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 165 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Michal1PA,