Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 10:43 | odkaz na příspěvek
keby mas svoju firmu s vlastnym vyvojom verim ze by si sa na to pozeral inak...
Bydlisko: Nitra
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 10:45 | odkaz na příspěvek
kuro99:
martin zas rozputam flame ale:

1, lietas turnigy 9x
2, lipo mas cinske
3, heli mas msh

fakt sa citis nadclovekom ? align je podpar ?

ale kde, fakt sa necitim nadclovekom.
1: lietam ale uz to riesim
2: lipo sa pomaly menia za lepsiu znacku, aj ked samozrejme rypnut by sa stale dalo ze to nie je Hyperion
3: na MSH som nepotreboval vymenit jedine lozisko, hlavne loziska vydrzali 3 pady, loziska v gripoch tiez, mozes toto povedat o svojom aligne? porovnavajme porovnatelne, teda s 500vkou... samozrejme aj MSH ma svoje muchy..
Vidim ze tak ako tu prevlada syndrom "co mam doma je najlepsie a budem to obhajovat aj za cenu smrti" takze niektore veci asi nema zmysel riesit.
align veci asi ani netestuje, daju jedno video kde to ide na najvyssie otacky ake su co i len trochu mozne (rozumej vydrzi to tak 5 startov) a daju to do predaja. pozri kolko sa testuje goblin, kolko sa testovalo TDR, ako dlho trvalo kym prisiel miniprotos alebo ako dlho sa caka na velkeho protosa...
Bydlisko: Nitra
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 10:46 | odkaz na příspěvek
martin.b:
keby mas svoju firmu s vlastnym vyvojom verim ze by si sa na to pozeral inak...

a ako vies, ze nemam ? hm ?
Bydlisko: ZA
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 10:48 | odkaz na příspěvek
martin.b:
Vidim ze tak ako tu prevlada syndrom "co mam doma je najlepsie a budem to obhajovat aj za cenu smrti" takze niektore veci asi nema zmysel riesit.


martin mna zas jeduje, ze tu sa skor razi ideologia ze align je srot, vsetko co spravil je ukradnuta, v lepsom okopirovane a aj tak zle. a razi to dost ludi co maju doma inu znacku ako align, vsakze. a len tu znacku, nic ine neskusili.
Bydlisko: ZA
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 10:49 | odkaz na příspěvek
tak ked mas a pozeras sa na to takto, ze kopirovanie je vlastne super vec a co by sme bez neho robili tak si bud divny alebo tak bohaty ze ti je jedno ze ty platis vyvoj a ostatni zhrabnu len zisk. v oboch pripadoch je to tvoja vec..

kuro99:
martin.b:
Vidim ze tak ako tu prevlada syndrom "co mam doma je najlepsie a budem to obhajovat aj za cenu smrti" takze niektore veci asi nema zmysel riesit.


martin mna zas jeduje, ze tu sa skor razi ideologia ze align je srot, vsetko co spravil je ukradnuta, v lepsom okopirovane a aj tak zle.


tato teoria sa tu ani zdaleka nerazi. len niektori majitelia alignu su tak precitliveli ze nezvladnu akukolvek narazku na align a hned ho brania bud poctom uvedenych noviniek, alebo takou divnou vyhovorkou ze pri pocte predanych kusov to vlastne tak ma byt!!! ako apple, niektori vidia chyby a ich pouzivatelia to prezentuju ako vlastnost
Co keby sa dohodneme na tvrdeni ze align lieta z krabice, ale iba par startov? lebo potom bud nieco vymenis alebo kupujes upgrade. myslim ze to je fer pre obe strany
Bydlisko: Nitra
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 11:00 | odkaz na příspěvek
martin martin

kamarat lieta 700N 3roky !!! 450 tusim hodne cez rok len bezna udrzba
dalsi chalan odtialto ma 500 (tvoj klas) pokial viem bezna udrzba cca 1rok
moja 450 ma nalietane cez 80 letov (cize ano len par), ano postupna zmena fb na fbl ale az na 2x skrt chvosta = listy + 1 lozisko (este raz dik mysiak) nic ine a len benza udrzba

nuz neviem
Bydlisko: ZA
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 11:04 | odkaz na příspěvek
dobre pre vas
druha vec je , ze kto to nema v rukach nepomoze mu ani align ani protos ani TDRko, takze sa tu vadime zasa raz zbytocne. treba fat radsej tie simulatori zapnut
Bydlisko: Nitra
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 11:10 | odkaz na příspěvek
Porovnavat moze niekto kto dlhodobo lieta s viacerimy znackami a takych je tu na fore len par. Na jednej ruke mozno na dvoch sa daju naratat.

PS: Martin tesim sa do Partizanskeho tam Ti ukazem rexy svistat. Ty mne hadam protoska zasvistis.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 11:16 | odkaz na příspěvek
aj ja sa tesim, ak sa nic nedodrbe tak protosik bude do partizanskeho pripraveny
Bydlisko: Nitra
Kenny McCormick
modelár

Příspěvků: 499

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:00 | odkaz na příspěvek
Pre pobavenie Alfu aj ostatných doplnený citát o dve slová
kuro99:
No a zatial vsetko od align mi letelo priamo z krabice do koša.
Kuro, neber to osobne, len recesia
Bydlisko: Prešov ( 56 rokov )
benko
modelár

Příspěvků: 1259

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:28 | odkaz na příspěvek
Hmm. Ak to správne chápem, tak jednotlivé vrtulníky sú stavané na istý účel.
Napr. Align modely majú vysoké otáčky a preto sú vhodné na rýchle 3D bum-bac. Naopak Plöchinger helis pre svoje nízke otáčky takú rýchlosť nedosiahnu a 3D na nich vyzerá ináč. To priamo neznamená, že sa s TRexom nedá lietať na 1400 rpm, ale letové vlastnosti nie sú také ako u Voodoo už pri povedzme 1200 rpm. Voodoo 600 má odporúčaných maximum 2000 rpm, viac jednoducho materiál dlhodobo nevydrží - ale pri nízkych otáčkach nemá konkurenciu. Väčšina modelov je asi niekde v strede, čo vyhovuje najviac ľuďom. Kamoš tu lieta Protosa od 1400 do 3300 rpm a má tak letové časy od 2:40 do 15 minút. Ale to je extrém, nie každý ESC (a pilot ) to zvláda.
Ja by som si Align nekúpil, ale to neznamená, že to je zlý heli. Práveže si myslím opak, úplne ideálny ak má niekto ambície na agresívne 3D - má na to otáčky a pád nestojí až tak veľa a náhradné diely sú za každým rohom (pri takých letoch sú pády asi bežnejšie).
Ak niekto len tak poletuje bez ambície 3D, tak Align nie je najlepšia voľba. Alebo ?
pkotatko
modelár

Příspěvků: 254

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:29 | odkaz na příspěvek
Muj nazor na Align, uz nekolikrat prezentovany, je ze Align je to nejlevnejsi co uz docela slusne funguje. Mam Align rad, ale je k nemu potreba pristupovat s tim, ze si clovek neco dodela, neco vylepsi a treba neco i vymeni. Pak se z toho stane velmi slusna heli.
Stale si drzim 450tku a po par vylepsenich je to temer bezudrzbovy stroj. Nebo jinak, nepotrebuje vyrazneji vetsi udrzbu nez jine, drazsi heli. Co je ale katastrofa je vetsina elektroniky od Alignu. Tady si myslim, ma Align co dohanet. I kdyz se taky najdou vyjimky.
( 59 rokov )
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:40 | odkaz na příspěvek
kenny ~ v kosi nemam este ani 1 vrtulnik kolko mas v kosi ty ? neber to osotbne
benko ~ aj toto je bumbac high rpm smack ? http://www.youtube.com/watch?v=20N8D-V_tE0&feature=related
pkotatko ~ presne ako pises a vies urcite o com pises. rovnako alfa a par dalsich ozaj viete o com pisete.

++ dovolim si dodat. align je tak mega uspesny (podielom na trhu) lebo trafil najsirsiu cielovu skupinu. Bezny uzivatel nepotrebuje top vykonne motory, ultra rigidne konstrukcie ani mega spolahlivost. Staci sedy priemer. Ved kolko ludi tu na fore vobec dokaze zalietat slusne 3d? Align ponukol presne ako pise pkotatko slusny zaklad na bezne pouzitie. S moznostou co to povylepsovat ako clovek rastie. Uz je na kazdom comu da prednost. Ja osobne by som autoskolu na ferrari nerobil. Su ludia ktori vedia ,ze vyrastu na top pilotov a vedia ze uziju TDR a pod.
Bydlisko: ZA
Ludo_ZA
modelár

Příspěvků: 567

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:40 | odkaz na příspěvek
Však Pkotatko aj niekde písal, že t700 je na 3d, tdr na rýchlosť a jemnú akrobaciu (áno, dá sa nastaviť ako chcete, ale vyzerá to divne ) a preto si vybral kompromisnú Kasamu .
-
PS: Mňa align nikdy nesklamal. Tak by som ho kritizoval neoprávnene .
Bydlisko: ČR ( 36 rokov )
benko
modelár

Příspěvků: 1259

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2012 o 12:49 | odkaz na příspěvek
kuro99:
benko ~ aj toto je bumbac high rpm smack ? http://www.youtube.com/watch?v=20N8D-V_tE0&feature=related


Pekný let, ale lieta "normal 1550 and idle up 1850", a to je pre tento druh letu pri 700ke extrém high-rpm.
Porovnaj to napr. s Voodoo 700 pri 1200/1600 rpm: http://www.youtube.com/watch?v=K_400EUo_7Y oveľa dynamickejší let.
Alebo Logo 600 SE (tiež 700ka) pri 1000 rpm: http://www.youtube.com/watch?v=yntueog1KYU
Podobný let s trexom pri tých otáčkach asi nespravíš.
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 182 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: peterrc,