Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 16:19 | odkaz na příspěvek
na stary a diskusne znami a tociaci sa bod G???
Bydlisko: Nitra
Jiri
modelár

Příspěvků: 749

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 16:45 | odkaz na příspěvek
Marek1:
benko:
Už som sa obával, že nikto netočil, teraz som však našiel video ako sa cez víkend Tareqov TRex rozletel na všetky strany.


odkaz na Youtube

ahoj benko prosím ťa skús popísať čo sa tam stalo ... mal DFC ? to nebol prvok pre ktorý by si mal oťat chvost aj keď to bolo tak

Marek podla mna sa mu uvolnila kabina alebo nieco lebo som tam zbadal nejaky pohyb
dartanan
modelár

Příspěvků: 191

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 18:36 | odkaz na příspěvek
T-rex áci, neviete kde by som zohnal náhradnú hriadeľ na motor align 430L . Priemer 3,17 mm. Nikde to neviem zohnať.....po prípade z čoho iného by sa to dalo nahradiť. Dík
Bydlisko: Banská Bystrica ( 57 rokov )
Jiri
modelár

Příspěvků: 749

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 19:54 | odkaz na příspěvek
sem zavolaj vzdy zohnal aj nemozne

www.rc-aerobatics.sk
benko
modelár

Příspěvků: 1259

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 19:58 | odkaz na příspěvek
Jiri:
Marek1:
benko:
Už som sa obával, že nikto netočil, teraz som však našiel video ako sa cez víkend Tareqov TRex rozletel na všetky strany.

ahoj benko prosím ťa skús popísať čo sa tam stalo ... mal DFC ? to nebol prvok pre ktorý by si mal oťat chvost aj keď to bolo tak

Marek podla mna sa mu uvolnila kabina alebo nieco lebo som tam zbadal nejaky pohyb


Máš dobré oči Jiri, uvolnila sa kabínka.
Marek1
modelár

Příspěvků: 1068

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 20:07 | odkaz na příspěvek
a mal aj DFC ?
Bydlisko: Rožňavské Bystré, https://rc-rally-slovakia-championship7.webnode.sk/ ( 47 rokov )
benko
modelár

Příspěvků: 1259

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 10. 2012 o 21:05 | odkaz na příspěvek
Nie som si istý, ale myslím, že áno.
Tibor78
modelár

Příspěvků: 263

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 07:17 | odkaz na příspěvek
kuro99:
0, odporucam si zaobstarat prijmacovu bateriu, nimh 4clanok napriklad aby si nemusel laborovat z esc a hlavnou bateriou, pripravok na nastavenie kolmosti cykliky, a merac nabehu listov

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16727__Turnigy_Swashplate_Tool_8mm_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11044__Turnigy_R_C_Helicopter_Pitch_Gauge_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25029__Turnigy_LSD_4_8V_2300mAh_Ni_MH_Flat_Receiver_Pack.html

1, Naparuj prijmac (rx)
2, zapoj rx s gp900 (ci uz klasicky alebo sbus)
3, zapoj serva na spravne vystupy gp900 podla manualu
4, na vysielacke (tx) sa uisti ze nemas ziadne trimy (manual)
5, zapni to cele a poosadzaj servo paky na serva tak aby boli co najblizsie vodorovnej polohe (nehyb ovladacmi cykliky na tx)
6, tiahla a ich dlzky (priblizne) su popisane v manuali
7, dalsi krok je vyrovnanie cykliky. cyklika musi byt kolma na hlavnu os vo vsetkych polohach kolektivu (stred, dole aj hore) na toto ti dobre posluzi pripravok
tu plati ze tiahla skratis-predlzis podla potreby tak aby si docielil kolmost cykliky na hlavnu os vo vsetkych polohach kolektivu.
Snaz sa dodrzat hlavne stredovu polohu na total presno.
8, pri tom celom je ideal mysliet aj na 0 nabeh listov v stredovej polohe, lebo sa zas narobis Tj. pri stredovej polohe cykliky ti na prepakovanej hlave (asi mas padlo ak som spravne pochopil) musia listy mat 0 uhol nabehu.

Vitaj v "rc heli sanatoriu" a skus sa nenakazit heli virusom uplne.

++ V okoli BA, TT mas kopec skusenych ludi, kontaktuj ich ked si nevies rady.


Ahoj.Toto je super navod.Co sa tyka toho skracovania-predlzovania tiahla tak tie ocka maju 2 rozdielne strany ako som zistil.Plati ze na ten gulovy klb sa to pripaja iba tou sirsou stranou ocka?Pretoze jedna cela otacka moze byt aj vela nie?a pri pol otacke potom nepasuje ta sirsia cast oka.V tomto nemam jasno.
A mam este jednu otazku.Som pochopil ze ak nastavujem s tym pripravkom kolmost cykliky tak to horne prepakovanie aj s tymi drziakmi listou je odpojene.Ako ale pri tomto stave mozem mysliet na 0 nabeh listov, ak tam fyzicky nie su? Dakujem za vysvetlenie
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 07:32 | odkaz na příspěvek
Ved to nemaj odpojene vsetko treba zladit a vsetko maj pripojene ako ma bit nerob z toho zbytocnu vedu. Kniple do stredu
cyklika rovno aj s predu aj z boku tiahla ak sa da kolmo a nulovy nabeh. Vsetko v jednej vete Ja na tie oka nekukam otocim kolko potrebujem mozno to ale nerobim dobre.

A najdi si niekoho aj tak potrebujes niekoho kto Ti to skontroluje nakoniec.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
martin.b
modelár

Příspěvků: 1066

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 07:34 | odkaz na příspěvek
benko:
Máš dobré oči Jiri, uvolnila sa kabínka.

hej hej hej.. ja som si to vsimol prvy
Bydlisko: Nitra
Tibor78
modelár

Příspěvků: 263

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 07:42 | odkaz na příspěvek
poison:
Ved to nemaj odpojene vsetko treba zladit a vsetko maj pripojene ako ma bit nerob z toho zbytocnu vedu. Kniple do stredu
cyklika rovno aj s predu aj z boku tiahla ak sa da kolmo a nulovy nabeh. Vsetko v jednej vete Ja na tie oka nekukam otocim kolko potrebujem mozno to ale nerobim dobre.

A najdi si niekoho aj tak potrebujes niekoho kto Ti to skontroluje nakoniec.


Tak ty potom nepouzivas ten pripravok na zistenie kolmosti taniera cykliky co sa nasuva na tu osu hlavneho rotora? toto myslim:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16727__Turnigy_Swashplate_Tool_8mm_.html
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 07:48 | odkaz na příspěvek
Nie ked na to okom pozries spredu a zozadu tak to okom vidis ci ide rovno. Ci to pouzijes alebo nie uz je na Tebe len sa v tom zbytocne nezamotaj. Nasi majstri ani uhlomer nepouzivaju ja pouzivam na nastavenie uhlov aplikaciu v mobile. RC pitch na iphone.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
mravecm1
modelár

Příspěvků: 608

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 08:25 | odkaz na příspěvek
@Tibor78: je uplne jedno, ci ten pripravok pouzijes alebo nie, kludne to mozes pouzit. Ved v manuali k vrtulniku mas urcite napisane aku dlzku tie tiahla maju mat, takze :
1) najskor nastav dlzky presne podla manualu
2) a potom ich uz len velmi jemne dolad s pouzitim toho pripravku tak, aby bola doska v rovine

Ved listy tam mat nepotrebujes. Kez uz budes mat cykliku presne v rovinem, tak ten nulovy uhol listov doladis potom pomocou tych tiahel, co su nad cyklikou (teda medzi cyklikou a listami) ... nehladaj v tom ziadnu vedu
Tibor78
modelár

Příspěvků: 263

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 08:35 | odkaz na příspěvek
poison a mravecm1> dakujem za reakcie....tak zatial sa nebudem viac pytat, a skusim to ponastavovat
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
kuro99
modelár

Příspěvků: 2161

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 10. 2012 o 08:59 | odkaz na příspěvek
Tibor78
1, ocka nasadzujes sirsou na gulovy cap
2, ano cela otacka moze byt uz niekedy vela ale prezijes to, vzdy daj sirsiu cast ocka na cap (pre tvoju informaciu, existuju dvojstranne klucom nastavitelne tiahla a s nimi je nastavovanie malina)
3, pripravok pouzit nepouzit. ja pouzivam pomocky na co sa da. robit to okom niekto zvladne niekto nie. pripravok ta neoserie ako napr rozne ocne klamy
4, ak dodrzis dlzky z manualu, budes cca na pozicii co treba. doladit to bude treba len maaalinko. ak bude nieco nesediet, znamena to ze si nieco zbabral => kontrola
5, ano ak pouzijes pripravok hlava tam nemoze byt. ja to robim tak, ze nastavim cykliku a potom nasuniem hlavu na kontrolu prepakovania ~ 0 nabeh

No a na koniec. Ak ti mozem poradit, poskladaj si to sam a pedantne. Daj si na cas. NEDAVAJ to SKLADAT inym. HODNE sa tak NAUCIS.
Na samotnu kontrolu "diela" a zalet si samozrejme zozen niekoho skuseneho.

Nech sa Ti dari.
Bydlisko: ZA
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 137 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 2 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: MiroSuja, jan-perina,