Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
autor zpráva
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 1. 2011 o 23:00 | odkaz na příspěvek
to mam rad takychto borcov jak si ty ... vsade boli vsetko skusili vsetko ide !!! .... dojdi polietaj a uvidis cez letisko su namierene anteny z hydinarni ... chcem vidiet ci by si nieco zalietal , roz...al by si vsetko ...sam som bol svedkom jak tam dosiel chalanisko ze ma novu setovku a nech mu ju chalani zalietaju ... ten chlap co ju zalietaval ma uz pekne toho nalietane a rozdrbal ju kvoli ruseniu tak tu nedavaj kalerabi do hlavy ze take veci sa nedeju ... TEDA PARDOOON TEBE!
Peppy:
To je take iste ako vo Vajnoroch.... bol som tam jeden z mala ( mozno 4ria vseho vsudy ) na 35Mhz a seci ze to je sebevrazda lietat na 35tku ze tu uz padlo x modelov.... lietal som tam dva roky a par krat to koplo ale nic hrozne, takze take ze sa niekde neda lietat na 35mhz a ze seci tam popadali, tak tomu moc neverim lebo ako som sa presvedcil ide to.... a tych x- rozbitych modelov koli ruseniu.... to je tak ze ked uz mam 2,4 a stalo sa mi ze som sa prepackoval (nastastie u EPPcka ) a bolo to take stredne tvrde pristatie na kabinu.... a sa ma pytaju ze co sa stalo, uz som mal na jazyku ze ma zarusilo ale potom som si spomenul ze uz mam 2,4 takze som musel potupne priznat ze moje vina .... takze clovek sa radsej necha samouspokojit ze to nebola vina aj ked to bola..... ako nemusi to byt vzdy ( raz sa odtrhlo kridlo vo vzduchu, to asi nebola vina zarusenia ) ale par krat bolo samozrejme vidiet ze sa prepocitali ale nepriznali to ....
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 1. 2011 o 23:40 | odkaz na příspěvek
dertypek:
to mam rad takychto borcov jak si ty ... vsade boli vsetko skusili vsetko ide !!! .... dojdi polietaj a uvidis cez letisko su namierene anteny z hydinarni ... chcem vidiet ci by si nieco zalietal , roz...al by si vsetko ...sam som bol svedkom jak tam dosiel chalanisko ze ma novu setovku a nech mu ju chalani zalietaju ... ten chlap co ju zalietaval ma uz pekne toho nalietane a rozdrbal ju kvoli ruseniu tak tu nedavaj kalerabi do hlavy ze take veci sa nedeju ... TEDA PARDOOON TEBE!
Peppy:
To je take iste ako vo Vajnoroch.... bol som tam jeden z mala ( mozno 4ria vseho vsudy ) na 35Mhz a seci ze to je sebevrazda lietat na 35tku ze tu uz padlo x modelov.... lietal som tam dva roky a par krat to koplo ale nic hrozne, takze take ze sa niekde neda lietat na 35mhz a ze seci tam popadali, tak tomu moc neverim lebo ako som sa presvedcil ide to.... a tych x- rozbitych modelov koli ruseniu.... to je tak ze ked uz mam 2,4 a stalo sa mi ze som sa prepackoval (nastastie u EPPcka ) a bolo to take stredne tvrde pristatie na kabinu.... a sa ma pytaju ze co sa stalo, uz som mal na jazyku ze ma zarusilo ale potom som si spomenul ze uz mam 2,4 takze som musel potupne priznat ze moje vina .... takze clovek sa radsej necha samouspokojit ze to nebola vina aj ked to bola..... ako nemusi to byt vzdy ( raz sa odtrhlo kridlo vo vzduchu, to asi nebola vina zarusenia ) ale par krat bolo samozrejme vidiet ze sa prepocitali ale nepriznali to ....


Tak sorry ze som napisal vlastnu skusenost.... ... bol som na dvoch letiskach kde mi tvrdili ze 35Mhz je nepouzitelne a dakym zazrakom to letelo... a kedze mam aj lepsiu pracu ako chodit po slovensku a skusat ktore letiska su totalne zarusene, tak mne 2 z 2 stacia... A setovky su kapitolov sami o sebe... tie zarusia pol pasma a ich zarusi asi hocico... tiez som videl ako u nas padlo par SEToviek, ked som zapol k. 64 tak k. 72 isla k zemi... proste malo muziky za malo penazi
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 1. 2011 o 00:00 | odkaz na příspěvek
ked az na dvoch ) ... 35-ka zacina byt totalne nepouzitelna,volakedy som krasne zalietal aj s hitecom laserom 4 alebo na 40mhz hitec eclips 7 ale teraz uz sa to fakt neda ... Dufam ze sa raz najde setovka ktora zrusi aj tu tvoju auroru a potom si kupis riadnu setovku
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 1. 2011 o 00:09 | odkaz na příspěvek
dertypek:
Dufam ze sa raz najde setovka ktora zrusi aj tu tvoju auroru a potom si kupis riadnu setovku


Dakujem ze si taky dobroprajny...
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 1. 2011 o 00:26 | odkaz na příspěvek
nemas zac ! si precitaj aky si ty dobroprajny k ostatnym clenom fora
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 1. 2011 o 16:54 | odkaz na příspěvek
dertypek:
nemas zac ! si precitaj aky si ty dobroprajny k ostatnym clenom fora


Sice sa nepovazujem za dakeho ukazkoveho "clena" fora, ale nepamatam sa ze by som taketo veci pisal niekomu...
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 1. 2011 o 18:47 | odkaz na příspěvek
tak si to vsetko dobre precitaj este raz ... hadam pochopis
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
Brano
team RCPortál

Příspěvků: 3266

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 1. 2011 o 00:24 | odkaz na příspěvek
Ja budem dobroprajny a vam to tu premazem, ak budete pokracovat
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 1. 2011 o 10:51 | odkaz na příspěvek
Neviem ako on ale ja som tuto skoncil... uznavam nazor
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 1. 2011 o 21:26 | odkaz na příspěvek
aj ja uznavam nazor
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
pajlotmato
modelár

Příspěvků: 1475

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 8. 2. 2011 o 19:10 | odkaz na příspěvek
Nemal som cas si precitat cele toto vlakno ale napisem sem len vlastnu skusenost...Ja som zacal s 2,4 Ghz asi pred tromi rokmi tak, ze som predal moju FX-18tku 35 Mhz lebo to uz bolo neunosne to rusenie a ked mi spadol aj moj dvojmetrovy hornet kvoli tomu tak som uz nechcel dlho cakat...Najprv som kupil od Lindingera v Rakusku set Futaba FF-9 na 40 Mhz a hned som si objednal z Ciny aj Assan 2,4 Ghz set aj s dvoma prijimacmi...Potom som na to nahovoril aj vsetkych kolegov z klubu a momentalne s tym uspesne lietaju uz tri roky...Ak chce niekto namietat, ze ASSAN je len lacny 2,4 Ghz kit z Ciny tak poviem len tolko, ze u nas vyriesil dlhorocne problemy s rusenim a kolega ho lieta aj v spalovakoch, ma akrobata CAP kde je 17ccm motor, dalsi kolega to ma v Piperi 1,8m so stvortaktom, maju to v malych depronovych stihackach aj vo vetronoch ktore lietaju do nevidim a nieje s tym ziadny problem...Prijimace stoja cca 20 az 25 EUR a velky s pevnou antenou do spalovakov cca 50 EUR...Ja som medzitym investoval a kupil som FF-10 FASST a ku tomu nieje co dodat, to je betonova istota akurat su drahsie prijimace...teraz som si na skusku kupil klon FASST prijimaca FRSKY orange a odskusali sme ho v akrobatickom hotlinery na vzdialenost urcite viac ako 600 metrov lebo ho takmer nebolo vidiet a nema problem, za tych 28 EUR je to podstatne lepsie riesenie aj pre nejake male modely, parkflyery a podobne, pretoze tazky nieje, akurat mozno malicko rozmernejsi, prikladam foto...takze co sa tyka 2,4 Ghz odporucam jednoznacne FUTABA FASST alebo potom cinsky ASSAN...

Bydlisko: Trenčín ( 39 rokov )
jaroEDF
modelár

Příspěvků: 427

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 9. 2. 2011 o 23:06 | odkaz na příspěvek
Keď už sa tu spomínajú prijímače OrangeRX, máte niekto skúsenosti aj s 6-kanálovým OrangeRX Spektrun?
Bydlisko: Pezinok ( 38 rokov )
flyingislife
team RCPortál

Příspěvků: 1121

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 2. 2011 o 14:43 | odkaz na příspěvek
No k tým Vajnorom,
Chodil som tam ešte keď to zarušené bolo a to brutálne.
Boli aspoň kde keď človek preletel mal zaručené že ho to kopne,
ďalšia vec,
Nepamatám si nkoho z Vajnor kto by sa schválne vyhováral Že padol na rušenie aj keď zničil model na ruky.
Keď si tam Adam ešte ty nechodil ,padlo tam vela modelov s ktorými ludia lietali dlho, boli to dobrí piloti a rozprával som sa aj
s chlapíkom čo tam chodí už od malička a rozbil tam 2metrovú polomaketu.
To že teba konkrétne nezhodilo verím,ale viem čo tam bolo predtým,
viem že som tam totálne odpísal 1,5m Extru od extreme flightu ,nebolo to upáčkovanie ,už bola v skvelej kondícií a keď sa to stalo bol onás tam dosť
a mal som SPCM príjmač a vieš aký je rozdiel v PPM a SPCM.

Názor k 2,4GhZ,
určite áno,
ale nieje to nepriestrelné a zrušiŤ sa dá všetko,
mne osobne to ale pomohlo k vyššej bezpečnosti ako na 35Mhz.
A rozhodol som sa že tu už asi chodiť nebudem ,lebo čokolvek napíšem je zle ,aj keď je to mienené v tom najlepšom.

A takéto od veci hádky sa mi tu čítať nechce.
Bydlisko: Bratislava-Ivanka pri Dunaji / Košice ( 33 rokov )
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 2. 2011 o 15:10 | odkaz na příspěvek
Tak urcite ze na rusenie sa padalo, pada, a bude padat ( myslim 35-40Mhz) ale ak vidim ako niekto blbne a spravi premet moc nizko tak ze v najrychlejsej faze ( ked je to skoro kolmo na zem ) to roz*ebe na kusky, a povie ze ho zarusilo ( a mal DSM2 ) tak si pomyslim svoje

Ono uz 2.4Ghz maju take vseliake vylepsienia ze nevidim dovod preco 35Mhz ( telemetria, zvacsene spektrum napajania, nizsia latencia, vyssie rozlisenie atd.... )

A to SPCM sa vlastne pri ruseni "zamkne" a caka na signal, ci?
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 3. 2011 o 22:56 | odkaz na příspěvek
peppy, v podstate ano - pri výpadku správneho a potvrdeného kódu ostane podľa nastavenia FS.Po výpadku bežne nabieha tak do 1sec. U 2,4GHz je to podobne, výpadok je napr. pri nevhodnej elektroinštalácii (mäkké baterky, nevhodné káble) a následnom poklese napätia na prijímači. Nábeh okolo 3-5sec.
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 223 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 8 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: