Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
autor zpráva
flyabit
modelár

Příspěvků: 187

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 12. 2011 o 11:21 | odkaz na příspěvek
Prijmac bol Jeti REX 5+ 5 kanalovy, rusenie bolo aj ked som bol sam na letisku. Kolega lietal na 40 MHZ a ten mal iba zakmity, ale 35 pri PPM to bolo v podstate neustale rusene a PCM som neskusal. Mam este doma nepouzity futaba prijmac na PCM , 7 kanal a ten som planoval do vacsieho modelu ,ale z toho zislo. Vedla letiska su kasarne tak som to riesil 2,4 a je pokoj.Niekto ma problemy s Jeti modulom na 2,4, ja som ho strcil do FX18 a uz tri roky to pouziavam bez problemov.
Bydlisko: Bratislava
lv
modelár

Příspěvků: 2802

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 12. 2011 o 19:55 | odkaz na příspěvek
flyabit:
Prijmac bol Jeti REX 5+ 5 kanalovy, rusenie bolo aj ked som bol sam na letisku. Kolega lietal na 40 MHZ a ten mal iba zakmity, ale 35 pri PPM to bolo v podstate neustale rusene a PCM som neskusal. Mam este doma nepouzity futaba prijmac na PCM , 7 kanal a ten som planoval do vacsieho modelu ,ale z toho zislo. Vedla letiska su kasarne tak som to riesil 2,4 a je pokoj.Niekto ma problemy s Jeti modulom na 2,4, ja som ho strcil do FX18 a uz tri roky to pouziavam bez problemov.

Na to že robíš vážne závery o rušení na 35MHz si tých prímačov veľa neolietal. A to si mal zrovna jeden z najhorších na svete
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 12. 2011 o 21:23 | odkaz na příspěvek
to flyabil:
obaja s Braňom sme lietali 35MHz na vśetkých modeloch - vrtuĺníky spaľovacie aj električky, lietadlá od malých sránd cez Zlin 242 až po 3-metrovku Giles na 160ccm benziňáka, vetrone od malých 2 až 3 metrových prevažne na skupinové štarty (aj 7 vetroňov za jednou ťažnou) a ďalej na 4-metrového akrobata MDM Fox...... všetko bez problémov. Pardon, jeden problém bol, keď sa mi po niekoľkých sezónach uvoľnil kryštál z prijímača vo vrtuľníku Ergo30 a vrtuľník sadol na FS - čakal som asi 10 minút kým došlo palivo. Ale aj toto bola moja chyba - chyba vrtuľníkového zajaca.

A pokiaľ sa opieraš o skúsenosť s prijímačom Jeti 5+ - tak ten spolu s Hitec Slim boli dva vadné prijímače, ktoré som rýchlo vyradil z letky mojich modelov. Ale pokiaľ si použil normálne prijímače, nebol problém. U malých som pouźíval zo začatku ppm, neskôr, po znormálnení cien PCM prijímačov som prešiel komplet na PCM prijímače Graupner a JR (sú kompatibilné)

Jo, a nejakým zvláštnym spôsobom, vśetko to funguje v pohode dodnes

takže viem len podoprieť to, čo tu napísal Laco - lv
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
guitar61
modelár

Příspěvků: 103

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 4. 2012 o 10:51 | odkaz na příspěvek
lv:
flyabit:
pouzivam pridavny Jeti modul 2,4 GHz do 35 MHz Futaby .Ked som mal predtym 35 MHz tak sa aj pri vypnutom vysielaci a zapnutom prijmaci niekedy vsetko co mohlo na lietadle pohybovat tak sa aj pohybovalo.

Definuj aký prijímač ti na 35MHz bez zapnutého rádia posielal bordel do serv?
Ja som chvíľu na 35MHz lietal tiež a pri PCM prijímačoch som toto nikdy nepozoroval. PPM som nikdy nelietal mimo jednoho EPPaka s Jeti MPD.
flyabit:
Len nerozumiem preco niekto ma pocit ze sa vycisti pasmo 35 ked vsetci budu na 2,4 a bude to perfektne. Ved vacsina rusenia na letisku nebola z pouzivania pasma 35 Mhz modelarmi, ale tak napr. asi vsetci balkansky ,rusky kamionisti maju caso nelegalne smejd vysielacky v pasme okolo 35. Ktovie kolko rusenia produkovali vo vajnoroch vojaci. Tam sa neda lietat ani na 40Mhz a uz vobec na 35MHz .

Opäť fámy? Mimo vojenských priestorov rušenie kôli ktorému mohol niekto havarovať bol jav veľmi zriedkavý. Zopár letísk po ČR a SR som na 35MHz oblietal a ja neviem čo je to rušenie...Alebo upresním, nikdy som nemal také rušenie kôli ktorému by som mal krízovku.
Dovolím si tvrdiť že 75% modelov spadlo na rušenie v hlave 20% na rušenie so sprasenej inštalácie a 5% na zapnuté iné rádio na rovnakom kanále. Teda ak nerátam koštrukčné vady.

Ak sa Ti pri vypnutom vysielači a zapnutom prijímači pohybovalo všetko čo sa hýbať mohlo, je úplne normálne.
Prijímač by si nemal zapínať pri vypnutom vysielači. Myslím že je to v každom návode napísané.
Postup: Zapíname ako prvý VYSIELAČ potom PRIJÍMAČ
Vypíname ako prvý PRIJÍMAČ potom VYSIELAČ nikdy nie naopak.
Bydlisko: Handlová ( 68 rokov )
coro
modelár

Příspěvků: 886

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 6. 2012 o 22:52 | odkaz na příspěvek
15 rokov zapínam na 40MHz najprv príjmač, aby som v prípade že niekto niečo pokašle a bol by som druhý na už obsadenej frekvencii videl že sa hýbe.. (môžem to v slabej chvíli pokašlať aj ja ale kolíček mám aj sa pred zapnutím pýtam..).
- Slušný príjmač mi nikdy nič so servami nerobí. Ak niečo robí tak smola, do takého "vzduchu" lietať nejdem..
- slušný regl by ani neroztočil motor keby tam bol signál a pri zapnutí nebol plyn stiahnutý..
Ale vraj dobré boli aj niektoré príjmače hitec a tie nemajú umlčanie šumu a bez vysielača šialene metajú servami a lámu im prevody - takže neradím to robiť len tak slepo s hocičím.
A moje elektro mrdky udržím za vrtuľu jednou rukou aj keby to zblblo a chcelo sa roztočiť (nepíšem že tam strčím ruku už po roztočení, to je o inom,)..

A dnes je to už aj tak jedno, 2,4 GHz existujú už aj spoľahlivé, a sú ľahšie a neporovnateľne lacnejšie (aj značkové) než naozaj kvalitný príjmač na MHz.
AdamW
team RCPortál

Příspěvků: 968

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 7. 2012 o 23:08 | odkaz na příspěvek
flyabit:
pouzivam pridavny Jeti modul 2,4 GHz do 35 MHz Futaby .Ked som mal predtym 35 MHz tak sa aj pri vypnutom vysielaci a zapnutom prijmaci niekedy vsetko co mohlo na lietadle pohybovat tak sa aj pohybovalo.Kridelka lietali ako splasene. Teraz s niekym zatracovanou jeti 2,4 som uplne spokojny uz asi 3 roky. Len nerozumiem preco niekto ma pocit ze sa vycisti pasmo 35 ked vsetci budu na 2,4 a bude to perfektne. Ved vacsina rusenia na letisku nebola z pouzivania pasma 35 Mhz modelarmi, ale tak napr. asi vsetci balkansky ,rusky kamionisti maju caso nelegalne smejd vysielacky v pasme okolo 35. Ktovie kolko rusenia produkovali vo vajnoroch vojaci. Tam sa neda lietat ani na 40Mhz a uz vobec na 35MHz .


Kamo, vo vajnoroch som lietal 2 roky na 35Mhz s HITEC primacmi aj krystalmi, a nikdy som nemal problem s rusenim... samozrejme obcas dake kopance ( je take jedno miesto kde mi raz koplo aj do 2.4Ghz ) inak pohode.
Bydlisko: Bratislava ( 30 rokov )
Vlado-K
modelár

Příspěvků: 6

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 28. 10. 2012 o 11:34 | odkaz na příspěvek
Neviem či tomu dobre rozumiem, ale žasnem nad tým že ešte dnes tu takáto polemika existuje. Pasma 35 a 40 Mhz určite fungovali celkom dobre. lietal som 35 Mhz od 2002 do 2010 a tiež som nemal žiadne rušenie. Ale väčšina kolegov áno, aj keď na to nikto nespadol. Z 2,4 Ghz je to neporovnateľne komfort a zatiaľ skutočne žiadne rušenie. Dnes je proste radio na 35 a 40 Mhz v podstate nepredajne. Je to len otázka ludskej prirodzenosti že časť ľudí sa vždy bráni pokroku niekedy aj z veľmi zvláštnymi argumentami. Dnes úlohu takejto kontroverznej témy prebrala telemetria. Tiež je možné stretnúť sa s extrémne archaickými názormi že je to k ničomu a úplne nepotrebné.
Vlado
modelár

Příspěvků: 17

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 12. 2012 o 21:12 | odkaz na příspěvek
Presne tak... absolutne vystizne...
Bydlisko: Trnava ( 39 rokov )
igel
modelár

Příspěvků: 961

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 12. 2012 o 21:41 | odkaz na příspěvek
Skoda 100 sa tiez dala opravit aj na ceste. Napriek tomu je prekonana... Tak to proste je.
Bydlisko: Bratislava ( 60 rokov )
riro
modelár

Příspěvků: 3

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2013 o 14:45 | odkaz na příspěvek
Mám súpravu Sanwa MX-3X fhss 3.Manual k nej je v anglickom jazyku a je asi na 40tich stranách.Nemá niekto manual v českom alebo slovenskom jazyku? Ďakujem.
peterzak37
modelár

Příspěvků: 2591

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 12. 2013 o 23:07 | odkaz na příspěvek
Jednoznacne treba prejst na pasmo 2,4. Pri poslednom pojazdeni ked bolo na vode cez 20 lodi som si so 40MHz vydatne a hlavne nerusene pojazdil. Uz sa dostavame do stadia, ze vsetci jasdia 2,4 takze zhanat nove krystaly je uplne zbytocne. No a v ponorke sa bez pasma 40 nepohnem. Mozno by bolo nacase, aby sa aj pasmo 35 uvolnilo pre lodickarov, kedze leteckých na pasme 35 je asi uz naozaj velmi malo.
Bydlisko: Zalesie
mark77
modelár

Příspěvků: 13

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 3. 2014 o 12:35 | odkaz na příspěvek
Ahoj som tu nový a chcem si kúpiť svoj prvý model mám vybratý http://www.skymodel.sk/astramodel/auta/truggy/elektro/traxxas-rustler-110-tq-rtr alebo http://www.skymodel.sk/astramodel/auta/truggy/elektro/traxxas-rustler-110-rtr rozdiel je len v ovládaní Traxxas TQ 2.4 GHz alebo Traxxas TQ AM 27 MHz a samozrejme trochu aj v cene a ten drahší momentálne nie je dostupný asi nikde. Kúpiť ten lacnejší alebo počkať na drahší.
Dík
Bydlisko: Revúca ( 51 rokov )
duffs
modelár

Příspěvků: 93

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 3. 2014 o 12:42 | odkaz na příspěvek
Serus, určite ber ten kde je 2.4Ghz. Má to kopec kladov oproti 27 Mhz. Najzákladnejší samozrejme dosah a rušenie v danom pásme. Ak ťa to zaujíma viacej niekde tu na stránke sú rôzne porovnania.
Bydlisko: Banská Bystrica
milos.b
modelár

Příspěvků: 1210

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 3. 2014 o 12:50 | odkaz na příspěvek
mark77:
Ahoj som tu nový a chcem si kúpiť svoj prvý model ........ Kúpiť ten lacnejší alebo počkať na drahší. Dík

A prečo si tu otázku drbol sem. Tu sa bavia o frekvencii 2,4GHz a nie o autíčkach. Nechaj to adminovi presunúť do sekcie "Auta" a nabudúce si najprv prečítaj https://www.rcportal.sk/pravidla-ft5620 a až potom niečo píš.
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
buba
modelár

Příspěvků: 3

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 31. 3. 2014 o 20:22 | odkaz na příspěvek
mam zavažaciu rybarsku lodku sportcarp mini II z vysielačom 40mh a chcel by som ju prerobyt na 2,4Ghz pomože mi niekto som rybar a nemam ani potuchu ako to urobyt dakujem Senica a okolie.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 347 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 4 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Jakub815,