Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
autor zpráva
TwI5ter
modelár

Příspěvků: 441

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 3. 2009 o 20:18 | odkaz na příspěvek
"Blackshadow":
2.4Ghz anteny by mali byt v pravom uhle.. ale asi to bude jedno...



To maz ako z WIFI ako to ohnes tak to chitis furt skusal som to z kamosovou DX6 a nech som to ako kolvek ohol furt to malo signal ..
Bydlisko: Part. Lupča
Brano
team RCPortál

Příspěvků: 3266

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 3. 2009 o 20:24 | odkaz na příspěvek
nehovorim, ze signal nebude mat.. len sa to tak odporuca, keby nahodou jedna nechytila pre zly uhol signal, tak ta druha je v inom uhle a chyti ho.. ak su ale obe v jednom smere, tak sa moze skor stat, ze obe naraz stratia signal
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
palo-lm
modelár

Příspěvků: 138

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 5. 2009 o 17:51 | odkaz na příspěvek
"Peter":
"elektromodely.com":
Stav je dnes taký, že na 20 predaných 2,4 je 4-5 predaných FM... Nula sťažností na 2,4... Modelári, ktorí majú rušenie na letisku kupujú 2,4 všetci.


to je fajn. za chvíľu bude pásmo 35 MHz voľné

ale nie, u malých mašín sa toho nebojím, do veľkej by som to zatiaľ nedal. iba ak variant kombinácia 2,4 A 35 s prepojenými prijímačmi

skúsenosti s veľkými mašinami sú zatiaľ prevažne z USA, kde je povolený výkon 10 násobok európskeho. tak neviem


2,4GHz je takmer bezproblemovy - http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=list&storage=103

Nikdy sa mi nestalo, ze by som mal ruseny signal ako pri zastaralych 35-alebo 40MHz - kodovanie je automaticke a spolahlive. Uz by som to nikdy nemenil.
Bydlisko: Lipt. Mikuláš ( 53 rokov )
demolator24
modelár

Příspěvků: 500

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 8. 2009 o 20:47 | odkaz na příspěvek
"Blackshadow":
nehovorim, ze signal nebude mat.. len sa to tak odporuca, keby nahodou jedna nechytila pre zly uhol signal, tak ta druha je v inom uhle a chyti ho.. ak su ale obe v jednom smere, tak sa moze skor stat, ze obe naraz stratia signal





...a keď prijímač má iba jednu anténku /napr. CORONA/? ...ozaj, dajú sa kombinovať rôzne značky pri prevádzke na 2,4 giga /napr. TX - DSM s RX ASSAN...atd/?
Bydlisko: Levice ( 69 rokov )
dertypek
modelár

Příspěvků: 226

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 8. 2009 o 07:21 | odkaz na příspěvek
myslim si ze ano ... neviem ci som to cital aleboco ale bola kombinacia spektrum futaba a v poho ale nejdu vsetky na niektorych strankach su aj vystrahy k vysielackam s ktorym 2.4 nie su kompatibilne !!
Bydlisko: Topoľčany - Tovarníky ( 37 rokov )
demolator24
modelár

Příspěvků: 500

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 8. 2009 o 08:43 | odkaz na příspěvek
... a čo taký zraz modelárov s 2,4 GHz súpravami ako v to robia v zahraničí a odskúšali si odolnosť proti rušeniu, dosah, zameniteľnosť RX voči TX rôznych značiek a samozrejme aj nejaké to lietanie a k tomu večer opekanie ?
Bydlisko: Levice ( 69 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 8. 2009 o 13:07 | odkaz na příspěvek
čo sa týka ruśenia na 2,4G - súhlasím. Ale že by to bolo úplne bezproblémové - nemôžem povedať.
Systém 2,4G je háklivejśí na kvalitné napájanie - jednoducho z modelu vybrať 35 alebo 40MHz a vložiť 2,4G s presvedčením, že hneď bude po problémoch určite nemožno. treba skontrolovať napájanie - ale komplet od aku cez konektory a vypínače, odkontrolovať pokles napätia pri zaťažených servách. Systém 2,4G je zo svojej podstaty háklivý aj na kratkodobí pokles napätia, systém sa vypne a po stúpnutí napätia opäť zapne. Problémom ale je, źe to trva asi 4-5sekúnd, ćo je väčśinou pre model smrteľné. Zvlášť na to treba dávať pozor pri silných servách a pri modeloch s viacerými servami a napájanými cez BEC z pohonného aku. Pozor - veľkosť serva a jeho odbery nie sú v úmere, mikroservá majú pri rozbehoch často šialené prúdové špićky.

Takže systém je urćite prínosom pre bezpečnosť, ale inštalácia v modely sa nesmie robiť len na základe skúseností s 35/40MHz systémami.
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Gitarista001
modelár

Příspěvků: 57

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 10. 2009 o 15:07 | odkaz na příspěvek
Nazdar lidi. Chcel by som sa spytat ci sa moze antena prijimaca na 2,4 GHz predlzovat? Problemom je moj Easy Glider ktoreho som vcera pokrstil. Osudnym sa mu stal pravdepodobne vypadok signalu. Nastasie bol len trochu nastiepeny trup ktory som po prichode domov zlepil. Chcel by som len dosiahnut to aby sa to uz viac neopakovalo. Problem spociva v tom ze kym je prijimac von signal dosahoval vyse 2 km po zemi. Akonahle som dal prijimac dnu tak niekedy to zvykne zblbnut aj ked som od lietadla co len 1 m. Jednoducho by som potreboval antenu vyviest von ku smerovke + nejakych 10 cm. Niektory tu pisu ze je to ako Wifi, lenze kazdy kto sa vo Wifi vyzna vie ze ze otocenie polarizacie anteny o 90 stupnou vie urobit dobry bordel v sile signalu.
Bydlisko: Lipt. Sliače ( 37 rokov )
Brano
team RCPortál

Příspěvků: 3266

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 10. 2009 o 16:55 | odkaz na příspěvek
Podla mna sa dlzka anteny menit nemoze..
Bydlisko: Brno ( 33 rokov )
Tom4
modelár

Příspěvků: 26

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 10. 2009 o 17:44 | odkaz na příspěvek
Tento chlapik ma antenu primaca dlhu 4m a lieta do vzdialenosti 15 km , teda mozno ze to aj pomaha...
http://www.fpv-leif.com
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 10. 2009 o 19:54 | odkaz na příspěvek
vžiadnom prípade nemôžeš jednoducho predĺžiť anténu. Funkčná časť antény je totiž len koncová odizolovaná časť drôtu vedúceho z prijímača. Zvyčajne z prijímača idú min. 2 fúzy, ktoré treba v modely umiestniť podľa návodu výrobcu - zvyčajne musia byť umiestnené v 90° odklone navzájom. Antény sú štandardne len také krátke fúzy, ktoré v trupe obsahujúcom uhlík sú často zatienené.
Predĺženie antény u 2,4GHz znamená vlastne len predĺženie prívodného káblika k funkčnému krátkemu koncu. Toto ale treba originálny nový kus potrebnej dĺžky. Pozor ale - na tejto frekvencii nie je možné jednoduché predĺženie pricínovaním ďalśieho káblika!!!!!!!!!
Riešenia:
- niektorý vyrobcovia vyhotovia na objednávku tzv dlhšie antény, ktoré je možné zameniť za pôvodné - väčšinou sú totiž tieto pripojené konektorom. Prípadne je možné priamo si objednať prijímač s dohodnutou dĺžkou antény - napr. Jeti
- väčšina výrobcov ponúka tzv. satelitné prijímače s ďalšími anténami - tieto je možné dostať viac na povrch trupu a vykryť ďalšie smery.
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Gitarista001
modelár

Příspěvků: 57

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 26. 10. 2009 o 02:38 | odkaz na příspěvek
Ibaze tento prijimac ma len 2 cm neodizolovany kablik. To je vsetko. Ale teoreticky by sa dalo urobit predlzenie a koniec kabla upravit ako funkcnu cast, nie ?
Bydlisko: Lipt. Sliače ( 37 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 26. 10. 2009 o 08:37 | odkaz na příspěvek
približne 2cm to je reál, to je tá funkčná časť. Bežne býva štandardná celková dĺžka tak okolo 4-5cm spolu s predlžovacou časťou.
podomácky to predĺžiť určite nejde, je to špeciálny vysokofrekvenčný káblik, už to nie je tak jednoduché ako u 35MHz.

Aká je značka toho prijímača?
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Gitarista001
modelár

Příspěvků: 57

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 26. 10. 2009 o 11:55 | odkaz na příspěvek
http://rcmodely-forum.sk/p-predam-4-kanalovu-supravu-2-4ghz-art-tech-mode1-t1068.html

Prijimac bol k tomu. Ale aj vysokofrekvencny kablik mam doma. Je urceny na wifi.
Bydlisko: Lipt. Sliače ( 37 rokov )
DaggyMAC
team RCPortál

Příspěvků: 1733

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 26. 10. 2009 o 15:38 | odkaz na příspěvek
Nemyslím si, že by predĺženie antény na prijímači malo nejaký veľký význam na dosah samotného systému. Ak by to takto fungovalo, tak by mali prijímače od výroby také dlhé antény, ako napríklad na 35mhz a výrobcovia by sa chvastali s 15 kilometrovým dosahom. Pri Wifi to takto nefunguje.
Bydlisko: PB ( 38 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 128 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: RedBaron, watson220,