Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
Hunter88
modelár

Příspěvků: 99

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 18:42 | odkaz na příspěvek
No pozrite sa na tých bláznov z Rotor Riot že šesť-list . . . zachvilku bude namiesto vrtule len tanier typu CD s dvoma medzerami
https://www.facebook.com/rotorriot/photos/pb.688143707964329.-2207520000.1460738331./853092278136137/?type=3&theater
Bydlisko: Handlová ( 36 rokov )
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 22:21 | odkaz na příspěvek
To je uz podla mna neefektyvna hovadina. Turbiny si tam za chvilu budeme montovať?
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
-mio-
modelár

Příspěvků: 292

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 22:31 | odkaz na příspěvek
Raketove motory...
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 00:18 | odkaz na příspěvek
Najlepšia kombinácia je motor s vyššími otáčkami (nad 2600KV) a 2 listová vrtuľa. Čím viac listov, tým nižšia efektivita, lebo na konci každého listu sa vytvára vzdušný bordel, ktorý je vlastne len vyplytvaná energia.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 09:19 | odkaz na příspěvek
Neclovek nemas pravdu. Trojlisty su oproti dvojlistom uplne ina liga. Zvuk letovy prejav vsetko cool. 4 listy som videl u thinkiho vo vzduchu a skoro som padol na rit ako to islo. bat samozrejme treba prisposobit aj poctu listov. Nemoze cakat nikto ze bat. co lieta na trojlisty budu v pohode na 4 listoch. Dvojlisty uz ani nekupujem. 4 listy brutal cool vymakane ale dost drahe preto su pre mna 3 listy momentalne top. Ale na to co som videl 4 listy vo vzduchu na to jednoducho nejde zabudnut.

Medzi dvoj troj stvorlistami su dvojlisty urcite najhorsie.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 09:24 | odkaz na příspěvek
neclovek trosku ta poopravim ak dovolis motory nad 2600kv su robene pre mensie vrtule napr 4" alebo 3".. vacsie vrtule ako 4" su uz mimo prevadzkovy rozsah toho motora a bude sa hriat.. a najlepsia kombinacia su HQ 3 listy tie maju vraj najostrejsie reakcie.. 4 listy uz maju menej ostre reakcie ako 3 listy a 2 listy su zasa o hodne slabsie ako 3.. ked clovek raz vyskusa 3 list tak ho uz nebavy lietat zo slabsimi 2 listami

inac tie 6listy su tu uz od sutaze v dubaji.. no maju slabsi tah ako 4 listy.. 4 listy zatial stale vedu
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 10:05 | odkaz na příspěvek
Trocha teórie:
https://www.youtube.com/watch?v=ywO0jgGGngM - Tento kanál som objavil len včera (vďaka Midzimu), ale hneď som si všimol, že ten týpek veľmi dobre vie, o čom hovorí + všetky svoje teórie podkladá nameranými dátami. Je tam krásne vidno, že 2633KV motor nemá najmenší problém s 5" dvojlistou vrtuľou a je tam vidno aj to, že trojlistá vrtuľa už má iba minimálny prínos. Pri pomalšom motore bude trojlist určite ťahať viac, ale stratí sa tým efektivita + dvojlisty tým, že majú menšiu plochu majú menšiu zotrvačnosť a tým pádom rýchlejšie reakcie - o toľko, aby tam bol poznateľný rozdiel asi nie, ale tvrdiť, že trojlist je vždy lepší nieje správne.
https://www.youtube.com/watch?v=vAW7sBSeYj0 - Video o viaclistových vrtuliach.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 10:22 | odkaz na příspěvek
a co som ti hore napisal? skoro presne to iste ze 2600kv motory su neni stavane na 5 alebo 6" vrtule z velkym stupanim lebo je to uz nad ich prevadzkovu hodnotu.. su to motory robene na 180ky quady z 4" vrtulami.. preto ma 3 list minimalny prinos pretoze ten motor uz nevladze s nou a ked mu budes davat bomby ako ja a chodit plny kotol tak ho znicis..
tu o tom pisu rovnako..
neviem ako ty ale ja verim chlapikom z rotorgeeks ktory ten motor pol roka vyvijali a rozumeju sa tomu asi najlepsie..

The 2205-2700kv is primarily intended to run 4" props on the 180mm class machines such as the Tweaker, Misfit, Highwind X4 etc. We know that won't stop some of you from running 5" but please be careful if you move to more agressive pitch, bullnose or tri-blade props. Over propping is both hard on the motor and ultimately won't yield additonal thrust if it's outside of the operating range. When the motor can't spin any faster the extra energy is converted to heat in the windings. Watch the motor temperatures carefully. If you smell burning enamel or can't keep your fingers on the motor you're running too much prop!

http://rotorgeeks.com/index.php?route=product/product&path=18_46&product_id=504

a k tej tvojej poslednej vete.. keby nebol 3 list lepsi ako 2 list tak by nelietali 3 listy komplet vseci na svete! si pozri freestylove sutaze na com tam lietaju.. vseci HQ trojlisty..
pozri si skitza steela nowaka bannyUk ktory vyhral dubaj pozri si borisa.b matty stuntz vseci lietaju s hq trojlistami tak co nieje spravne tvrdit?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 11:00 | odkaz na příspěvek
ThinkPAd: Jasné, že to tak nebude so všetkými motormi, ale väčšina 2600KV motorov 5" vrtuľu zvládne bez problémov, samozrejme pokiaľ tam nebude nejaký génius strkať trojlisty.

Nevravím, že trojlist nieje lepší. Vravím, že je menej efektívny. Tvrdím, že NIE VŽDY je lepší. Treba čítať poriadne.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 15:01 | odkaz na příspěvek
Tato tvoja posledna veta je plna nezmyslov. Vsetko v nej je presne naopak.

Neclovek nesmies pisat na forum nakureny ale matros musis mat fakt dobry.

Trojlist je VZDY lepsi. Trojlist je vzdy efektivnejsi. Ospravedlnuje Ta nevedomost.

Neclovek niekedy fakt perlis dnes urcite. nic v zlom.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 16:19 | odkaz na příspěvek
Ako môže byť efektívnejší? Nemôže, lebo nemá ako, má o jedno zakončenie viac, takže viacej strát. Keď si pozrieš merania rôznych vrtúľ tak trojlisty vždy majú menej g/W ako dvojlisty, lebo nie sú také efektívne práve kvôli vortexom, ktoré sa robia na konci každého listu.

Nakúrený nie som, ale asi by som mal byť lebo chodiť sem nasucho mi nerobí dobre.

Tvoje tvrdenie si ničím nepodložil, ja som moje tvrdenie vysvetlil + som pridal dokazujúce video, ktoré si sa očividne neunúval pozrieť.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 19:59 | odkaz na příspěvek
Moje tvrdenie mam podlozene z vlastnej skusenosti a zo vzduchu Doporucujem aj Tebe.

Hq skitzo edition cisty orgazmus to je matros.

Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
MishoIV
modelár

Příspěvků: 169

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 20:52 | odkaz na příspěvek
poison:
... Trojlist je VZDY lepsi ...

To určite nie. Trojlist má výhody aj nevýhody. Ak by mal len výhody, prečo by sa potom na velké koptéry dávali dvojlisty?
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 4. 2016 o 21:23 | odkaz na příspěvek
Ja som ale myslel nase motory 2300-2500kV a nasu kategoriu 210 cca. Na inych modeloch to nepoznam.

Ved kazdy sa tu snazi poradit v najlepsej viere a tvrdit ze dvojlisty su vhodnejsie a lepsie ako trojlisty je nedobre napriek vsetkym tabulkam a grafom. Lietat trojlisty je uplne iny svet nehovoriac o vibraciach ake idu z dvojlistov. Trojlisty maju ovela hladsi chod nadherny zvuk dokonali tah uzasnu obratnost dvojlisty im nemozu v nicom konkurovat.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 01:25 | odkaz na příspěvek
poison: Akoze ano trojlist je TOPka(tiez ich lietam)ale stale nechapem ako moze byt kopta obratnejsia. Resp.preco je obratnejsia lebo ubrzdit a nasledne roztocit hmotu v xy-otackach trojlistu je tazsie ako dvojlist. Ci?
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 178 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: