Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 4. 2016 o 22:58 | odkaz na příspěvek
Podľa mňa 4-listy sú už moc. Áno, oproti 3-listom zrejme nejaký nárast v ťahu bude, ale za cenu ďalšieho nezanedbateľného zníženia efektivity, čiže ešte kratší letový čas, väčšie zahrievanie motora/regulátora a trápenie baterky.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
LuboSladek
modelár

Příspěvků: 91

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 12:08 | odkaz na příspěvek
Mafi:
Lubo, prepáč, ja ešte stále nie som dostatočne zorientovaný.
Píšeš, že "...budeme robiť národné preteky...", " ... ešte sme nestihli pripraviť info božúru...", atď.
Prezradíš mi prosím, kto si, koho zastupuješ, a kto sú tí ostatní, keďže píšeš v množnom čísle?


Ahoj, je to firma Uavonic, organizácia UAVAS (Asociácia bezpilotných prostriedkov a systémov) a RMK Dubnica nad Váhom. Ja som 17rokov RC pilot, zamestnanec Uavonicu, jeden zo zakladateľov UAVAS a člen RMK Dubnica n. V.


ThinkPad:
lubo alebo niekto iny neviete kde sa da zaregistrovat ta FAI licencia? na tejto stranke nemozem nikde najst prihlasku http://www.laa.sk/administrativa/fai-licencia/

Vysvetlenie máš dva príspevky vyššie ako sa pýtaš:

Postup získania FAI licencie je zápísanie sa do klubu, ktorý následne vybaví svojmu členovi športovú licenciu.
Ak máte záujem, je možnosť to vybaviť napr cez Dubnický klub. Poplatky sú: 5€ za známku ZMOS (Zväz modelárov Slovenska) a ďalších 6,6€ za známku FAI. Stačí vyplniť prihlášku a všetko sa dá vyriešiť poštou. Viac info a kontakt nájdete napr tu: http://rmk-dubnica.webnode.sk/


peter1207:
V poriadku Lubo. Zrozumitelne dakujem za vysvetlenie. Takto pokope je to ovela lepsie nez si naganat info sam. V mojom pripade nonsens pre casovu vytazenost. Kazdopadne mam otazku. Este som necital cele pravidla fai ktore si daval vyssie ale mam prestudovane starsie kde sa spomina urcity naklon fpv kamery. Bude sa pri presadzovani pravidiel prihliadat aj na toto? Pretoze ja by som bol za to, aby si toto nastavil kazdy podla seba...


Tak toto by bola podľa mňa hlúposť riešiť tilt kamery, ako vravíš, je to subjektívna vec, jediné, čo sa obmedzuje sú tuším podložky pod motory, ktoré môžu mať náklon max 15% voči vodorovnej osi modelu, nepomýlil si si to náhodou s týmto?
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 19:03 | odkaz na příspěvek
Nie nie. Ako som pisal cital som prve pravidla fai ktore boli dostupne ak sa nieco menilo neviem o tom. Ale ruku do ohna za to nedam ze som sa nezmylil . Dakujem za odpoved.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 20:30 | odkaz na příspěvek
Lubo ja som na tej stranke http://rmk-dubnica.webnode.sk/ ziadnu FAI licenciu nenasiel.. a pokial nechcem byt clenom nejakeho dubnickeho klubu tak sa fai vybavit neda? chcel by som nejaky konkretny link ze kde sa to da este vybavit okrem clenstva v dubnickom klube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 20:39 | odkaz na příspěvek
Predpokladám, že členstvom v nejakom inom klube...
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
logout
modelár

Příspěvků: 188

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 20:40 | odkaz na příspěvek
FAI je nadradené ZMoSu. Pokiaľ chceš mať FAI licenciu, musíš byť členom ZMoSu. Či už ako individuálny člen, alebo ako člen nejakého klubu.
Bydlisko: Žarnovica
-mio-
modelár

Příspěvků: 292

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 20:58 | odkaz na příspěvek
Pre doplnenie, kedze ThinkPad chcel link: http://www.zvazmodelarov.sk/sk/clenske-prispevky-2016
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 21:22 | odkaz na příspěvek
Dik za link mio a vystizne vysvetlenie Logout toto som potreboval to uz my dava zmysel.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
cagasko
modelár

Příspěvků: 13

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 13. 4. 2016 o 23:59 | odkaz na příspěvek
Zdar,dnes môj tretí let a hned crashovica total strata signálu RX/TX Futaba asi v 1:25 min. Hodina hladania,len rameno ko. No buzzer... Zistujem príčinu...

https://www.youtube.com/watch?v=L8Rny5Eudco
Bydlisko: Sľažany ( 49 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 4. 2016 o 07:06 | odkaz na příspěvek
Ahoj. Ja by som povedal ze som tuto chybu robil a robim doteraz aj ked si uz davam pozor. Ak sedis pred autom a ty letis za autom so signálom je to velmi slabe. Mal som spectrum padal som kazdu chvilu. Teraz mam Taranis ten je na signal bomba no tiez som si vsimol mam alarm cca na 40% signalu sedel som minuly tyzden za chrbtom som bol tieneny autom a Taranis ma zacal upozornovat dost intenzivne ze mam slaby signal vtedy som si uvedomil ze som za autom. Treba davat na to pozor sadnut si dalej od auta a pod. Tolko len moja skusenost.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
LuboSladek
modelár

Příspěvků: 91

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 4. 2016 o 08:55 | odkaz na příspěvek
Ďakujem za ujasnenie vecí so ZMOS a FAI, tiež nemôžem vedieť všetko .
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 4. 2016 o 10:11 | odkaz na příspěvek
Tiez mam spektrum a signal bol problem... Nechcel som investovat do noveho radia tak som to vyriesil 2000mW 2,4Ghz boostrom a teraz si lietam kam chcem a bez strachu. Ale nikoho nechcem navadzať na chobotiny
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 08:25 | odkaz na příspěvek
Zaujimave je problemy obrovske som mal DX6i.



Moj chlapec ma DX6 novsiu ta uz funguje pefektne.

Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 09:08 | odkaz na příspěvek
Ozaj by ma zaujimalo kolko maju tie radia realny vykon.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
LuboSladek
modelár

Příspěvků: 91

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 4. 2016 o 16:08 | odkaz na příspěvek
Kupujem na súťaž aj skener pásma, ten ti zobrazí aj intenzitu signálu, môlžeme si pomerať čokoľvek čo vysiela v pásme 15MHz až 6100MHz.
http://shop.nutsaboutnets.com/products/model-6gcombo
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 206 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: peterrc,