Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 03:11 | odkaz na příspěvek
Dobre vzdavam to dvojlisty su cool. pohoda ja to nemam vsetko cim dolozit.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
marwi
modelár

Příspěvků: 215

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 07:52 | odkaz na příspěvek
Caute chalani, co je lepsie na zaciatok ? Cleanflight ci betaflight? Myslim ze ktory bude lietat na zaciatku bez toho aby som musel prehadzovat dvadsat cisiel pred letom nejde mi teraz o profesionalny tuning. Len cim je lepsie zacat. Dik za rady
Bydlisko: Martin ( 37 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 08:19 | odkaz na příspěvek
Ja by som zacal najnovsi betaflight a pid controler rewrite. Vela ludom to leti na supaka kopu chorob je vyriesenych. Inak ladenie a nastavovanie je rovnake.

Moj skromny nazor tiez iba vyskusany vo vzduchu bohuzial to nemam cim dolozit. Len moje ruky to citili tak.

Neclovek to bude isto vediet aj dolozit.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 08:32 | odkaz na příspěvek
neclovek rozdiel g/W sa 2list od 3listu lisi o 0.1-0.2 cize ak 2 list ma 3.3g/W.. tak 3list ma 3.2g/W to je tak zanedbatelny rozdiel ze to rozdiel ani neni.. nikdy nelietas rovnako niekedy si vo vzduchu 3min niekedy 3:10 min niekedy 4min takze pozerat sa na efektivitu vrtule s rozdielom 0.2 a vykaslat sa na vyssi tah je chujovina! o co nam tu vsetkym ide? co tu vseci staviame? najlahsi quad s najmensimi baterkami a najvyssim vykonom! ked chces byt vo vzduchu hodiny tak si tu nespravne.. pokial ma 3 list vyssi tah oproti 2 listu tak nemam o com rozmyslat o nejakej efektivite o 0.2.. ja lietam aj 5050x3 aj 4 listy a rovnako s nimi lietam taky isty cas ako s 2 listami alebo 3 listami.. vzdy su to cca 3min alebo 3:30min a uz ci som vo vzduchu o 15 sekund dlhsie alebo kratsie neriesim.. 100X viac mi zalezi na sile! za tou sa tu vseci zenieme koli tomu vseci setrime kazdy gram.. kupujeme najsilnejsie najneefektivnejsie motory, vrtule s najvyssim stupanim a najvacsou silou, najmensie najlahsie baterky atd.. takze riesit efektivitu na ukor sily mi nedava zmysel..

ty si napisal vetu ze najlepsia kombinacia je motor nad 2600 a 2 listy.. to je chujovina lebo to nikto s 250tkami nelieta! tie motory su robene na male 180tky zo 4" vrtulami.. a to som ti aj vysvetlil ze pre nas toto najlepsia kombinacia veru nieje! ani to nikto na svete tak nelieta ak si nejak nepostrehol a vyplytvana energia u 3 listoch je tiez chujovina pretoze maju CITELNE vyssi tah oproti 2 listom na ukor efektivity ktora je nepostrehnutelna..
o vyplytvanej energii sa hovori pri 2700kv motoroch a vrtulami s vysokym stupanim a velkym priemerom.. vtedy motor nevladze a prebitocnu energiu meni na teplo tak ako som hore uviedol co pisu chlapci z rotorgeeks.. v tom pripade tu mozme hovorit o vyplitvanej energii..

a co sa tyka obratnosti rovnako sa to kruti vrti z 2 listom ako aj s 3 listom tam som nepostrehol ziadny rozdiel.. ak tam aj nejaky je tak je znovu zanedbatelni na ukor sily..

a posledna vec nevidim dovod ani riesit taketo chujoviny ked to vyriesili zamna uz iny.. je ocividne ze kazdy kto nato ma lieta HQ 3 listy ktore su momentalne TOP vrtule.. vseci momentalne lietaju motory do 2500kv.. a vseci lietaju 5" vrtule.. takze keby bolo nieco lepsie tak verim tomu ze to neostane v tajnosti a lietaju to vseci
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 22:11 | odkaz na příspěvek
problem s trasenim vyrieseny.. 3mm lisam z ciny je slabucky ram treba ho bud spevnit alebo kupit nieco 4mm.. momentalne si FW v kiss fc s tym nevie poradit..
na zaciaktu videa test ako to lieta z pidmi 3 a 4 a v druhej polke videa je vidiet ze pri zosileni ramu oscilacie zmizli a s pidmi som sa dostal az na 6 a 8.. cize zaver.. netreba sa hnat vzdy za vahou na ukor tuhosti ramu


odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 23:04 | odkaz na příspěvek
Marek odviedol si sqelu pracu a urobil si sqele video o tom toto je velmi hodnotny a ukazkovy pristup pre toto ma forum a zdielanie informacii obrovsky vyznam. Tvoj problem sa v tabulkach a grafoch neda najst. Davam velky like.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 23:08 | odkaz na příspěvek
diky poison
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 23:34 | odkaz na příspěvek
thinkpad: akoze haluz... dnes som s LSkom dal prvy start iba na oči bez fpv a uz z toho nemam dobry pocit. A ako je mozne ze poisonovy to lieta bez problemov?
Ja tam nechcem davat dalsi ram, pomooooc...
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 4. 2016 o 23:39 | odkaz na příspěvek
poison:
Marek odviedol si sqelu pracu a urobil si sqele video o tom toto je velmi hodnotny a ukazkovy pristup pre toto ma forum a zdielanie informacii obrovsky vyznam. Tvoj problem sa v tabulkach a grafoch neda najst. Davam velky like.

Neporovokuj.

Na tom ráme krásne vidno, že je slabý ako čaj...toľko zbytočných výrezov, ani tabuľku netreba na to aby každý videl, koľko je tam slabých miest.
A keď už si si tak moc istý, že na grafoch to nevidno, tak som zvedavý, čo by si robil, keby si videl dáta z blackboxu pred a po úprave. Už na videu je viditeľný rozdiel, na grafe gyra bude ešte viditeľnejší.

Tipujem, že aj keď máš napr. zlomenú nohu, tak s ňou ani nejdeš ku doktorovi, lebo ti netreba žiadne grafy a röntgenové snímky, ale rovno si to zafixuješ, lebo to tak robia všetci a je to overené praxou.

Ešte ku Thinkymu a 3 listom: áno, na motoroch s nižšími otáčkami je ten rozdiel minimálny, ale zaujímavý môže byť napríklad rozdiel medzi 2300kv motorom s trojlistom a 2600kv motorom s dvojlistom. Rýchlejší motor bude mať sám o sebe nižšiu efektivitu, ale to doženie optimálnou vrtuľou. Vo výsledku by mohlo byť zaujímavé tie dve varianty porovnať.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 15:47 | odkaz na příspěvek
neclovek az nato ze toto je problem FW v kisse pretoze nema tolko filtrov ako BF.. s BF lieta ten lisam krasne! bez trasenia! no kiss je stale len beta a zrejme nepocitali s menej tuhsimi rammi.. uz sa to ale snazia vyriesit aktualizaciami.. a druha vec kiss nema blackbox cize sa to nijako pozriet nedalo.. tento ram nieje o nic slabsi ako ZMR.. povedal by som ze je este pevnejsi na ohyb ako ZMR..
a k tym tvojim tabulkam o vrtuliach nemam energiu to uz riesit porovnaj si to a mozes dat vediet naco si prisiel
http://www.miniquadtestbench.com/emax-rs2205-2600kv.html
http://www.miniquadtestbench.com/2300kv-shootout-emax-rs2205-2300kv.html
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 17:17 | odkaz na příspěvek
Z tabuliek som prišiel na to, že 2600kv motor dá väčší ťah pri zachovaní rovnakej efektivity. Samozrejme pri iných motoroch sa to môže líšiť ale v tomto prípade tvoje tvrdenie absolútne neplatí, keďže RS2205 2600KV nemá problém dokonca ani s 5" trojlistom.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 17:37 | odkaz na příspěvek
to nieje moje tvrdenie ale tvrdenie ludi z rotorgeeks.. ja som neni inzinier motorov.. vyssie si si mohol precitat ze tie 2700kv motory su stavane na 4" vrtule a pri 5" bullnosoch uz sa mozu hriat a premienat energiu na teplo.. to som si nevycucal z prsta ani nevymyslel..
navyse 2600kv motor ma odber 32A kdezto 2300kv motor ma odber 25A tak nerozumiem tvojej rovnakej efektivite.. ten 2600kv motor mi skor zozere bat ako 2300kv nie? alebo si mam kupit 2600kv motory a lietat na 5x3 vrtuliach? aby som mal odber 25A a tah rovnaky ako pri 2300kv?
ok s HQ5040x3 to nemusi az tak hriat ale co 4 listy? alebo dall bullnosi?
v konecnom dosledku je to ajtak jedno pretoze ziadny motor nedostane 25A! a uz vobec nie 32A ktore si vypita ten 2600kv motor.. este som nevidel 1300mah baterku ktora zoseba vydala viac ako 80A! aj to len mozno na sekundu.. takze je jedno aky motor si kupis ziadnemu nedas viac ako 20A cize ziadny motor ti nikdy nepojde na plny vykon..
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 17:55 | odkaz na příspěvek
Efektivita sa meria v g/w a vidíš, že oba majú pri maxime okolo 3,1 g/w. 2600 má odber 32A, ale má aj vyšší thrust. Keďže majú viac menej rovnakú efektivitu, tak pri tom istom odbere bude mať zhruba ten istý thrust, rozdiel je len v tom, že 2300kV s non-bn 3 listami nedá toľko thrustu ako 2600kv. Baterka ti dá aj 100A, ale tak na nej klesne napätie, že odber sa zmenší.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 19:03 | odkaz na příspěvek
baterka ti 100A neda.. ak mi najdes baterku ktora ti da 100A tak sa ti tu poklonim a budem ta uznavat
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
MishoIV
modelár

Příspěvků: 169

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 4. 2016 o 19:21 | odkaz na příspěvek
Teoreticky podla papiera by to malo byť možné , napr. taká Bonka 1300mah 75-150C.
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 173 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: