Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 21:21 | odkaz na příspěvek
No hodnoty su mi zbytocne Ale tak skus sa s tym pohrat myslim ze to dost pomoze..
Lebo BF sa da vyladit nadherne Len to tu na SK este nevieme
Dalsia vec je, ze samotny Boris odporuca najprv pracovat s ostatnymi filtrami a az nakoniec ak uz nieje ina cesta znizovat LPF!!!
Ja osobne som skusal hocico a pri 188 to fici ako ma, skusim aj 256 po oprave motora ktory bol zdrojom velkych vybracii, mohlo by to lietat pekne avsak sa mi motor zvykli hriat, pri nizsich ako 188 zasa kopta oscilovala az prilis...co je celkom zaujimave...
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Zeldos
modelár

Příspěvků: 492

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 21:38 | odkaz na příspěvek
Poison a Peter super vyzera ten ram a ak pozeram dobre (som na telefone) tak ma predne ramena ako jedno a zadne tiez ? cenu (material+robota) na kolko vyde taky ram asi neprezradite co ?
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 21:42 | odkaz na příspěvek
peto a prave preto som obetoval posranych 35€ kupil si kiss a nemusim riesil nic!!! ziande nove verzie kazdy tyzden ziadne filtre ziadne blackboxi, ziadny looptime, ziadne CLI ani nic!!!
proste kupis nahodis, nastavis aky typ primaca mas ci PWM PPM alebo SBUS nastavis si aux na armnutie motorov das ulozit a lietas nadherne!
jedna jedina karta kde mas vsetko.. nikde inde sa neprepinas ani nic nemusis nastavovat! uz s nim lieta aj Mr. Steel aj Chad Nowak a pise ze ani s vyladenym betaflightom mu to nelietalo tak ako s kissom! a ze ked dostal prvy krat kiss fc do ruk tak chcel zahodit vsetky FC do kosa a na vsetky jeho quady chcel len kiss.. toto su slova majstra sveta
akoze vazne no naco sa trapit s tymto vsetkym ked pokrok nam to ulahcil? quadmovr ktoreho urcite vseci poznate (ten co lieta na oci) lieta na default nastaveniach default pidoch akurat RC rate ma zvysene z 0.7 na 0.8 aby mu to rychlejsie robilo loopy..



default pidi default nastavenia!

odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 21:47 | odkaz na příspěvek
Mas pravdu v tomto a ja do nej idem na 100% ale mna ten CF tak baví Sa s tym hrajkat a ladit


Zeldos:
Poison a Peter super vyzera ten ram a ak pozeram dobre (som na telefone) tak ma predne ramena ako jedno a zadne tiez ? cenu (material+robota) na kolko vyde taky ram asi neprezradite co ?

Vidis dobre, este doladujeme detaily. Zatial neprezradime
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 21:51 | odkaz na příspěvek
Je toto správne? Nakreslil som to nech sa mám kam kukať pri návrhu umiestnenia komponentov, aby som na nič nezabudol, len potrebujem aby sa na to pozrel dakto odborným očkom, či som niečo nevynechal/nezapojil/...

Dík.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Zmurko
modelár

Příspěvků: 52

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 22:03 | odkaz na příspěvek
ThinkPad:
Kde si kupoval FC KISS ak sa mozem opytat? Pozeram ju od minuleho tyzdna na stranke http://flyduino.net/KISS-FC-32bit-Flight-Controller_1 a nemaju ju skladom.
Bydlisko: Trebišov ( 41 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 22:05 | odkaz na příspěvek
pre boha what is kurva this???? co je to "telem" a ta vec vstrede ktora ma na sebe 2S 4S a 5V do ktorej ide bec?

zmurko nemaju lebo nestihaju vyrabat treba to sledovat a brat hned ako ju naskladnia lebo to ide ako teple rozky
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 22:22 | odkaz na příspěvek
ThinkPad: Čakal som zhruba také nejaké reakcie Ale myslím to vážne...stačí ak to len tak light prebehneš, či tam nieje žiadna chyba. Mohol som otvoriť Eagle/KiCad/bohviečo a spraviť krásnu schému sevšímvšudy, ale načo? Mne hentá hatlanina úplne stačí.
Telem je telemetria napätia baterky do rádia. Ale keďže low voltage alarm na rádiu je len do 10V tak budem posielať len 2S namiesto 4S. To v strede je rozvodová doska.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 23:11 | odkaz na příspěvek
bec nedavaj do tej rozvodovej dosky ale priamo do naze a RX tak isto nenapajaj rozvodovou doskou ale nazou.. cize nejako takto
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
galansky
modelár

Příspěvků: 192

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 23:16 | odkaz na příspěvek
Cnc freza oficialne funkcna
Bydlisko: Belusa ( 32 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 23:21 | odkaz na příspěvek
Uf Thinky to ladenie dakujem no zatial som z vasej debaty trochu zmateny kolko vyrazov co som nikdy nepocul ste povedali budem si to musiet precitat aspon 10x Naletoval som tu pamat do vsetkych troch naze tak teraz studovat.

Mas pravdu iba som to zdvihol na dvore. Musim asi teraz zacat vela citat. Dakujem zatial.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 1. 2016 o 23:27 | odkaz na příspěvek
nemas zaco s tvojho blackboxu to vizera ze nemas velky sum cize ty filtre zatial riesit nemusis.. nechaj si vsetko pekne default lad to podla toho navodu ako som napisal na strane 139 tam som nepouzil ziadne neznamne slovo
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 1. 2016 o 10:55 | odkaz na příspěvek
Thinky prosim Ta nepopises trochu toto video? Ved ja neviem co si mam vsimat Dik za pomoc. Ved neviem kde mam pozerat a com je rozdiel na tom videu keby tam neboli tie titulky tak si nic nevsimnem.


odkaz na Youtube


Pozeram to dokola pochopil som ze stredna ciarkovana ciara je ako je naklonena koptera. Ked je v rovine idu tie grafy cez ciaru.

Chapem to zle? Ked si myslim ze maju ist tie veci v co najlepsej rovnej ciare?.

Dik za stranu 139 skusim zacat tam. Uz je to lepsie dal som si snickers.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 1. 2016 o 12:24 | odkaz na příspěvek
peto dnes som to trochu postudoval tak ti usetrim robotu ako si pisal ten gyro_lpf_hz a dterm_lpf_hz niesu nove filtre ale su to vlasne premenovane tie stare cize stary nazov gyro_soft_lpf ktory sa dal zapnut alebo vypnut teraz premenoval na gyro_lpf_hz pri ktorom 0 je vypnuty alebo si ho mozes upravit od 1 po 255..
dterm_cut_hz premenoval na dterm_lpf_hz

pri BF 2.1.6 je defaultne ON cize zapnuty a tak isto aj pri BF 2.3.2 je defaultne zapnuty na 60.. akurat sa da este pridat az po 255.. ci je to krok k zjednoduseniu to neviem ..skor otvoril novu moznost jemnejsieho filrovania miesto on/off dal 0-255

v lavo je BF 2.1.6 a v pravo 2.3.2


gyro_lpf = 188HZ stale defaultne plati aj pri 2.1.6 aj pri 2.3.2

inac ako pisem uz je vonku 2.3.2 kde vyraznejsie zmenil default pidi myslim ze od tychto sa bude dat ovela lepsie odrazit.. kedze uz nieje P pitch aj roll 4


poison ta zelena prerusovana ciara je PID I cervena je P atd..
riad sa podla toho co som napisal neriad sa podla videa.. zakladom vsetkeho je mat kazdu hodnotu P, I aj D v strede tej linie bez ohladu na to v akom naklone letis!
na tomto videu co si sem dal podla mna nema dobry ten "normal PID" pretoze ta zelena prerusovana ciara cize PID I beha vysoko.. ked si pozres gyro + pid pitch tak vidis tu prerusovanu ciaru nad tou osou a to by nemalo byt tak.. ked si pozries PID Yaw tak tam mu to I zasa beha pod osou a to je tiez zle lebo tam ma zasa nizke I
neviem ako to robil no ja tam ziadnu zmenu nevidim pri ziadnej zmenenej hodnote to I ma vysoko aj pri normal PIDe aj pri LOW I aj pri HIGH I stale tam vidim rovnaky graf.. divne video

a ako dokaz ze nepisem blbost si staci pozriet blackbox od samotneho GURU borisa b. pretoze neverim nikomu kto by dokazal lepsie vyladit CF ako ten ktory ho programuje

pozri si zelenu prerusovanu ciaru v jeho videu.. ta ide po tej osi ako po kolajnici a nepohne sa otial ani za nic! v podstate vsetky jeho pidi idu po tej osi! tomuto ja hovorim dokonale vyladeny stroj
ta ciara co mu tam tak najviac beha je gyro cize to si neplet s PID ciarami


odkaz na Youtube


a screen ako mu vsetky pidi dokonale kopiruju stredovu os! ani hore ani dolu! s vynimkou gyra pretoze to samozrejme musi behat
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 1. 2016 o 12:41 | odkaz na příspěvek
Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem uz my svitaaa tento príspevok my vela osvetlil. Dik mas u mna pivec sefe.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 287 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 0 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: