Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
MidziB
modelár

Příspěvků: 58

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 13:00 | odkaz na příspěvek
ThinkPad:
andrej11, ak to takto pojde dalej tak sa tam stretneme asi viaceri
MidziB, 4 listy uz kukam hned ako budu skladom tak ich nakupujem su to bomby! a tu baterku som akurat pred hodinou pozeral ale nezaujala ma.. 900 cyklov jej neurobim nikdy to uz budu ine baterky dovtedy mozno ine C mozno mensie lahsie bohvie.. u mna zatial stale vitazi tattu 1300 je o 20g lahsia a ma 75-150C ajked je sice o 5e drahsia ale tych 20g a plny vykon motorom ktory mi da len 150C je premna dolezitejsich


No asi urcite su Tattu velmi fasa... Tiez by ma zaujimalo, kde ich nakupujes a za kolko. Meral si im vnutorny odpor? Aku mas nabijacku? Nemas tam moznost ho zmerat (oznacuje sa to obycajne IR)? Podla toho budeme vediet overit, kolko C skutocne maju.

To iste u vsetkych ostatnych typov - chalani, ak mate moznost zmerat IR, dajte svoje udaje, len tak zistime, ktore bat. z tych, co pouzivame, nam daju najvacsie prudy.

Ono to nie je ani tak o tych 900 cykloch ako ze u beznych lipoliek sa ich IR zvysi tak, ze baterky pojdu na odpis (nebudu schopne dodavat dostatocny prud) mozno uz po 50 cykloch. A ze budu ine dovtedy, tomu moc neverim - mozno budu mat vacsie Ccka (otazka je, ci aj realne, alebo len natlacene na obale), ale ze by prisla v dohladnom case nejaka nova, prevratna technologia, o tom dost pochybujem .

A este k tym 150C - to by pri tych 1300 mAh znamenalo, ze by mali byt kratkodobo schopne dodavat 195 amperov, t.j. by si potreboval ESC schopne utiahnut takmer 50 A. Mas zhruba polovicne (aj ked kratkodobo mozno daju aj nieco cez 30A), takze 50-100C baterky by Ti mali stacit, resp. nemal by si zbadat rozdiel medzi 100 a 150C max. Tieto graphenove zatial tolko C nemaju, to je fakt, ale pre caste lietanie (povedzme treningove) by mohli byt fajn. Kazdopadne, objednavat ich z HK International warehouse je asi urcite nezmysel kvoli doprave a treba pockat, kym sa dostanu do EU wh.
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 13:10 | odkaz na příspěvek
MidziB mam 30A Kissi tie daju na 10sec az 45A takze ESC v pohode.. v tom pripade baterku minimalne 140C co je tych 180A ktore su schopne dat aj tie moje regle ..tie tattu maju aj perfektnu vahu 150g cize tam neni o com.. este ich doma nemam no ked pridu tak ak mi povies ako tak ich mozem skusit zmerat a uvidime co su tattu zac nabijacku mam imax B6AC
a inu technologiu ani tak nemyslim.. mozno pridu ine znacky ine vahy ine Ccka bohvie.. do roka ich nabijem mozno 50 - 100x a za rok uz budeme z quadmi uplne inde .. takto ani nie pred rokom boris b lietal na 1800-2200vkach 30c teraz uz tlacia vseci kazdy g dole.. uz je standart 1300 60c a za rok ani nechcem vediet kde budeme
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 13:57 | odkaz na příspěvek
Cena bat. na HK zodpoveda ich qualite. Pre relaxacne polietanie pre vacsinu modelarov postacuju no existuje skupina modelarov ktorym uz jednoducho HK nepostacuje resp. ich zivotnost sa prudko skrati extremnou zatazou hlboko pod 50 cyklov.

Takto vznikaju Gens ace a pod. .


odkaz na Youtube
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 14:30 | odkaz na příspěvek
MidziB ma pravdu s tym odporom presne ako pise tie TATTU neni o nic lepsie ako nejaky nano-tech alebo lumenier..
Kedze ThunderPower chce za baterku 50€ a navyse z USA tak ako druha najlepsia mi vychadza EPS z francuzka
http://www.studiosport.fr/batterie-lipo-4s-1300-mah-60c-xt60-eps-a9591.html
cize MidziB velke diky za objasnenie ohladne bateriek! uz idem objednavat len EPS baterky..

Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 14:49 | odkaz na příspěvek
Thinky akú máš nabíjačku? Pýtam sa kvôli meraniu vnútorného odporu.

Môj Icharger 4010 pro duo to má.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 14:53 | odkaz na příspěvek
ja mam Imax B6AC no ten to asi nema ty mas aky odpor na tych race spec?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
Mafi
modelár

Příspěvků: 93

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 15:19 | odkaz na příspěvek
ThinkPad:
MidziB ma pravdu s tym odporom presne ako pise tie TATTU neni o nic lepsie ako nejaky nano-tech alebo lumenier..
Kedze ThunderPower chce za baterku 50€ a navyse z USA tak ako druha najlepsia mi vychadza EPS z francuzka
http://www.studiosport.fr/batterie-lipo-4s-1300-mah-60c-xt60-eps-a9591.html
cize MidziB velke diky za objasnenie ohladne bateriek! uz idem objednavat len EPS baterky..


ale ta eps ti asi tazko dá požadovanych 200A
Bydlisko: Bratislava
MidziB
modelár

Příspěvků: 58

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 15:21 | odkaz na příspěvek
Bacha, mas to opacne. Cim mensi vnutorny odpor, tym lepsie. Nie vacsi. Takze z Tvojej pohotovo vygooglenej tabulky bude najlepsi ten oznaceny Jet Fuel 1400 mAh pack. Mozes pls. hodit zdroj tej tabulky nech nemusim googlit aj ja? .

Inak, gratulacia k tym ESC. Ked daju 45 A kazdy, tak to uz ozaj klobuk dole a naozaj by si mohol citit nejaky ten rozdiel medzi 100 a 150 C packmi.

Otazka je, ake su skutocne Ccka tych packov. Podla hodnoty IR sa daju vypocitat napr. tu (ako tam pisu, ide o pomerne konzervativny vypocet, ale hodnoty zodpovedaju skutocnosti omnoho viac ako to, co si vyrobcovia sami tlacia na obal). Pre Tattu z Tvojej tabulky je vypocitana hodnota 22,6 C. To je trochu sklamanie, co? Ale ten Thunder Power by bol len 15,6 C a ten najlepsi Jet Fuel 24,7 C.

Ja poznam pre vypocet C z vnutorneho odporu vzorec C = 0,37/(Ri*kapacita). Ri je vnutorny odpor najhorsieho clanku baterie. Vypocet udava aky prud dokaze (ten najhorsi) clanok baterky dodavat pri poklese jeho napatia o 10% nominalnej hodnoty. Baterka moze byt len taka dobra ako jej najhorsi clanok. Cize potom by Tattu boli realne cca: 0,37/(0,009*1,3) = 31,6 C, Thunder Power: 0,37/(0,019*1,3) = 15 C a Jet Fuel: 0,37/(0,007*1,4) = 37,8 C. Aj tak ziadna slava .

Vnutorny odpor mi meria rovno nabijacka (SkyRC Imax B6 Mini), ale da sa to odmerat aj tak, ze baterku zatazis dvoma roznymi zatazami a zmerias prudy a poklesy napatia. Ziskas tak dva body linearnej charakteristiky podla Ohmovho zakona (U = I*R), ktorej sklon udava hodnotu Ri. Vzorec je v principe Ri = deltaU/deltaI.

Tu su o tom dobre informacie v slovencine.
andrej11
modelár

Příspěvků: 269

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 15:35 | odkaz na příspěvek
Zeldos: Najlepsie ceny a teraz naskladnovali Gens v rcsvet.sk tak by som im tam cinkol. Skutocne ze plny regal veskerych moznych Gensiek.
Bydlisko: Bratislava ( 42 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 16:16 | odkaz na příspěvek
Mafi neda mi 200A no :/ lenze dodnes som si myslel ze to ma skutocne 150C ako udava vyrobca a ze to neni len ofajc! To som ozaj nevedel ze nas takto osieraju s Cckami!
MidziB graf je z tohto videa https://www.youtube.com/watch?v=GUxxw3g5Yyw
tie Tattu ma ozaj sklamali.. no napr od takeho lumeniera som to tiez necakal.. kolko potom skutocnych C musia mat lacnejsie baterie ked znacky ako tattu a lumenier ich maju len 20???? a tuhunder power baterka ktora stoji 50$ ma len 15C???
otazka znie toto je konstantne C alebo max? ako sa pocita max C?
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 16:22 | odkaz na příspěvek
ThinkPad: Nechcem byť drzý, ale už vidíš, o čom som písal s tým počúvaním poučiek namiesto vzdelávania sa?
Výrobcom to prejde lebo oni dobre vedia, že tú baterku nebudeš trápiť konštantným veľkým prúdom, tak kľudne na 15C baterku napíšu 50C pretože keď lietaš tak väčšinu času nebudeš odoberať o moc viac, ako (tipnem) takých 20C, čo tej baterke nerobí problém a tie špičky, ktoré odoberáš pri plnom plyne sú len veľmi krátke - za 5 minútový let asi nie o moc viac, ako minútu a aj to prerušovane takže to tá baterka prežije. Potom čísla, ktoré sú ďaleko za hranicou preťaženia výrobca napíše na obal ako rating pre bežné používanie.
Max. C sa drvivou väčšinou udáva len tak "z brucha" alebo proste dvojnásobok konštantného ratingu.
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Zeldos
modelár

Příspěvků: 492

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 16:30 | odkaz na příspěvek
Andrej11 dakujem videl som foto na FB zajtra sa chystam do BA a mal som v plane sa tam zastavit ale ako pozeram tie Ccka co sa tu teraz riesia asi to aj odlozim
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 16:48 | odkaz na příspěvek
neclovek zda sa ti zeby som sa nevzdelaval? alebo naco konkretne narazas? vsak googlim cele dni.. pozeram rozne testy, recenzie a pod.. ale tak tiez neviem vsetko na svete.. do problematiky bateriek som sa este nedostal ale som rad ze aj toto prislo na rad a zas som o nieco mudrejsi.. ale fakt netusim ake poucky mas na mysli
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 17:06 | odkaz na příspěvek






Thinky nedaj sa zmiast ten vnutorny odpor je dolezita vec aj grafy su dolezite ale pri vybere bat. dbaj hlavne na skusenosti ludi ktory lietaju a daju baterkam poriadne zabrat. Jedna vec je aky maju vnutorny odpor a druha je ako sa kto k nim sprava. Niekto bude mat po tyzdni bat. roznych znaciek ako z katalogu a niekto zo 4 roch dve spatne. Moje vrchne bat. Maju 4x viac ako tie z aliexpresu dostavaju jednoducho stale na budku pod vybitie pady na low V poznas ked si pri chuti neexistuje ziadny alarm ktory Ta donuti ist dole. Baterky Hk jednoducho ak davas pod 20% zacnu sa prudko hriat nafukovat prudko znizujes ich zivotnost. Poriadne bat. az do konca tahaju jednym tonom rychlo nabite rychlo vybite. Nabijam 6C malo by sa 3C ale kto by cakal. Hk taketo zaobchadzanie moc nevydrzi su proste lacne a tak sa aj chovaju. Thunder power by som nekupoval poznam ich z mojho okolia moc drahe na to kolko vydrzali. Gensy a pod. Lumenier tatoo je zlata stredna cesta.

Vnutorny odpor je jedna vec ale kolko cyklov taky zostane. Som myslel. To co si vyskusas ty Ty nik nemoze povedat. Viem ze lietas skoro cely start plny knedlik nikoho podobneho nepoznam takze pre mna ty by si mal seriozne povedat ktore bat su dobre.

Ten kto robi tabulku moze mat uplne iny styl lietania iny setup. Tym padom ine poradie. Niekto napise ze ma 200A v logu ale mozu to byt len kratkodobe spicky a niekto ma iba v uvodzovkach 100A ale taha to v kuse. Neda sa vsetkemu verit co najdes na googli. A nie vsetko Ti da teoria prax moze byt celkom ina.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
mirec46
modelár

Příspěvků: 137

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2016 o 17:36 | odkaz na příspěvek
Ahoj chlapi,
aj ja staviam racera. Uz je takmer zlozeny, len som narazil na problem s OSD. Mam Naze32 6dof 5 rev ku ktorej chcem do FPV napojit MInimOSD podla tejto schemy, co som nasiel na nete:


Mam to zapojene spravne,presne podla schemy, no neprenasa sa mi ziadny obraz.
Ked minim osd vypojim a spojim tie zlte kable (co idu z kamery do OSD a z TX do OSD) tak obraz mam no samozrejme nemam v obraze telemetriu. Minim osd vyzera byt ok, lebo po zapojeni sa rozsvieti.


Pozeral som na webe jedno forum a tam nieco pisali,, ze by mal byt minim osd napajany aj z opacneho konca ale 12V (tam kam idu tie zlte kable). No neviem ci to moze byt pravda.. na jednom konci 5V z naze a na druhom konci 12v. Co si o tom mysliste, viete mi poradit?
Dakujem.
M.
Bydlisko: Žilina
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 333 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 1 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: