Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
autor zpráva
Pancer
modelár

Příspěvků: 618

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 12. 2019 o 09:38 | odkaz na příspěvek
Ak chceš modelárčiť a máš na to dosť času a dostatok financií, hraj sa. Ale ver mi toto nikdy nebude model ktorý by mohol konkurovať súťažným modelom triedy MONO. Lepšie urobíš keď si kúpiš hotový trup od renomovaného výrobcu a máš istotu, keď to dobre poskladáš, že ti to bude aj jazdiť. A ešte MONO1 sa jazdí na max 3 články a myslím, že od 2020 je predpísaný limiter.

Ak chceš modelárčiť a máš na to dosť času a dostatok financií, hraj sa. Ale ver mi toto nikdy nebude model ktorý by mohol konkurovať súťažným modelom triedy MONO. Lepšie urobíš keď si kúpiš hotový trup od renomovaného výrobcu a máš istotu, keď to dobre poskladáš, že ti to bude aj jazdiť. A ešte MONO1 sa jazdí na max 3 články a myslím, že od 2020 je predpísaný limiter.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 12. 2019 o 10:03 | odkaz na příspěvek
Mám nový design, ale ešte neni finálny. Iné usporiadanie líšt na spodku, a dnes vyskúšam ešte jedno, presnejšie.
Ide mi hlavne o zábavu zo stavby, naučiť sa pracovať s novými materialmi. Najviac ma baví jazdiť s tým čo som si sám vyrobil, aj keď to neni dokonalé


Ak to nemôže jazdiť mono1, do ktorého vlákna mam pokračovať posielať?

Ján
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Peter Kovac
modelár

Příspěvků: 482

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 1. 2020 o 08:30 | odkaz na příspěvek
Ahoj.

Na zabavu to bude urcite fajn loď. Aj zahodiť s tým budeš môcť. Aktuálne konštrukcie navigackych mono lodi sa dosť odlišujú toho, čo si navrhol.

Bezzubé lode sú preferované na americkom kontinente, Európa a Ázia jazdí ozubené.

Asi toľko. A kludne sem pis. Téma patrí sem.
Bydlisko: Komarno
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 2. 2020 o 20:02 | odkaz na příspěvek
Super, tak budem posielať updaty. Ešte som sa s tým trochu pohral, ale od toho minulého obrázku sa to moc nelíši. Tento vikend už by sa malo tlačiť kopyto na spodnú časť formy.

Poháňaná bude 3670 2280kv a 38-42mm vrtulou, lipo 4s 4200mah 60C, aby sa motor moc netrápil a zároveň šla okolo 75kmh. S touto konfiguráciou v mono 1 určite pretekať nesmiem, ale myslím si že so správnym pohonným systémom a nastavením by to šlo.

Rád by som videl kategóriu limitovanú len typom trupu a max. dĺžkou, nech si každý postaví čo chce a uvidí sa čo z toho bude XD

Už som postavil jednu 45cm dlhú laminatovu loďku s 2848 2800kv motorom ktorá jazdí fantasticky a po úpravách by mohla do mini mono podľa naviga M. Je ale dosť nepresná a táto bude omnoho lepšia.

Tu je vlákno na rcgroups venované týmto dvom lodiam.
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3397205-Fiberglass-boats-from-scratch

Ján
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2020 o 14:13 | odkaz na příspěvek
Ešte mám jednu otázočku. Bývam v Bratislave, a rád by som si ak iba len pozrel nejake závody mono lodi. Na internete som márne hľadal nejaké informácie o takýchto pretekoch. Tak sa pýtam či neviete kde sa dá zistiť kde a kedy sa konajú také preteky?

Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Pancer
modelár

Příspěvků: 618

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 2. 2020 o 21:22 | odkaz na příspěvek
Jeden závod by mal byť v Komárne a jeden v Rimavskej Sobote.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 2. 2020 o 17:16 | odkaz na příspěvek
Ďakujem, určite sa niekedy mrknem.

A neviete kde sa dá kúpiť nejaký lacný energetický limiter? Rád by som si aj zapretekal a zdá sa mi to lepšie ako staviť malé baterky na zdochnutie
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 2. 2020 o 21:06 | odkaz na příspěvek
Pridal som "ride pad", plošinou vzadu na kyle. Potrebujem získať vztlak vzadu aby mi to neskakalo aj bez klapiek (chcem ich odstrániť kôli odporu)

Veľké mono sa akurát vytlačilo na 3d, takže zajtra začína zábava (príprava kopyta na výrobu formy)
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 4. 2020 o 17:32 | odkaz na příspěvek
Všetky štyri časti kopytá sú už zlepené, vytmelene aj vybrusene, ale ešte treba raz prebrusit a nalakovat. Potom sa vrhnem na výrobu formy.
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?3569809-26-fibreglass-FE-mono-from-scratch-second-build

∆obrazky pozrite tu, sem sa hrozne pridávajú.

Malá loď už je nastavená a jazdí super
https://youtu.be/f0a3a70OAyI
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Pancer
modelár

Příspěvků: 618

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 8. 4. 2020 o 08:50 | odkaz na příspěvek
Podľa mňa máš príliš veľké véčko a vodiace lišty. A lišty by mali byť rovnobežné.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2021 o 23:16 | odkaz na příspěvek
Dobrý večer, mám otázku, že kde kupujete spojky flex hriadeľov a tie gumené blbosti na zatesnenie tiahla kormidla. Spojky z aliexpresu vždy vibrujú a tesnenia sú z takej gumy že sa vždy časom rozpadnú.

Pošlem aj nejaké fotky toho svojho designu, už som aj niečo vytlačil na 3d ale vždy sa mi tam niečo nepáčilo, tak takto to vyzerá teraz.
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Pancer
modelár

Příspěvků: 618

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 1. 2021 o 08:44 | odkaz na příspěvek
Gumičky skús v bicyklovom obchode, je to súčasť brzdy. Čo sa týka mechaniky to si väčšinou vyrábame, upravujeme sami. Vibrácie ale môže hlavne spôsobiť nevyvážená vrtuľa.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 1. 2021 o 11:43 | odkaz na příspěvek
Super, gumicku skúsim nabuduce, včera som našiel v Rajmodelov tesnenie tiahla ako náhradný diel na nejaký Joysway (Joysway má dobré diely) a taktiež krásnu Joysway spojku hriadeľa na model Bullet (presne rozmer ako potrebujem). Tie spojky z aliexpresu sú buď úplne krivé, alebo tá čo mám teraz má príliš veľkú dieru na motorový hriadeľ, takže keď to dotiahnem tak sa to vyosí (viditeľne!).

Vyrábate si tieto diely na sústruhoch a CNC frézach? Ak ano, dá sa od vás niečo aj kúpiť (do budúcna)?
Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
Pancer
modelár

Příspěvků: 618

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2021 o 12:56 | odkaz na příspěvek
Sústruh a frézu mám, ale vyrábam si len pre seba, lebo je to veľmi zdĺhavá robota. Dobré diely sa dajú kúpiť hlavne na pretekoch, obyčajne sa tam nájde nejaký predajca čo niečo predáva. Ak má spojka veľkú dieru skús ju vyvložkovať.
Bydlisko: Banská Bystrica ( 59 rokov )
Jano28
modelár

Příspěvků: 73

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2021 o 14:00 | odkaz na příspěvek
Skúšal som to vyvlozkovat hliníkovou fóliou ale nepomohlo to, kto vie ako je to ešte krivé... Musím na jar prísť na nejaké preteky konečne!

Ešte poslem nejaké obrázky, urobil som hrubé rozloženie komponentov vnútri (našťastie sa všetko vojde, je to veľmi ploská loď). Chcem sa opýtať, či vidíte nejaký väčší problém s mojím dizajnom (inšpirovaná Tfl rocket a modelmi delta force). Možno zmenšiť lišty alebo potiahnuť ešte špic viac hore?

Motor mám 3670 2280kv (vrtule okolo 40mm) a 3660 2600kv (vrtule do 40mm). Oba budú poháňané 4s bateriou, akurát si nie som istý kapacitou (rozhodujem sa medzi 4200mah a 3300mah).





Držiak na plutvu si vytlačím na 3D plutva bude zo skrátenej čepele na orezávatko.

Bydlisko: Bratislava ( 21 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 241 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: xxm, slowake, flyabit, Seno62,