Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
marecek
modelár

Příspěvků: 800

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 07:58 | odkaz na příspěvek
Neclnkujem , ale vsetko je mozne v dnesnej dobe . a preto je mozne aj to, ze tam pride clovek zadarmo. A free vjazd uz vo vajnoroch je a to pri strome. a ked uz oto ide tak som pocul ze uz plno ludi neplati ani v senci na letisku co tam nechodia, lebo sa im to neoplati.
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
redix
modelár

Příspěvků: 1947

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 09:18 | odkaz na příspěvek
presne o tom to je, kto nechce kosenu travu, infrastrukturu s elektrikou a pristreskom, oficialne prenajatu a platenu plochu, stale ma moznost pouzit cely zbytok plochy medzi vajnormi, kasarnami a starym letiskom, co na tom ze bude na cudzom pozemku , hlavne ze je to free. to clenske predsa plati pre tu malu ohradenu plochu, nechcem tam ist, nezaplatim a idem inde, naco to tu riesit a protestovat.

aj v meste je kopec ploch, kde sme parkovali dlhe doby zadarmo, teraz su vsetky prenajate a za parkovanie sa plati. nikto vas tam zadarmo nepusti preto ze ste zvyknuti na to ze volakedy to bolo neplatene.
Bydlisko: Senec
flyierrc
modelár

Příspěvků: 80

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 10:43 | odkaz na příspěvek
Ked sa zacitam, musim aj reagovat
(a ked si to sem napisem, mam to zaroven aj ako poznamky na schodzu)

1- Ludia socik uz je davno prec, nikdy uz nic nebude zadarmo...

2- Tak ako s tym parkoviskom, niekto si to prenajal, je to jeho, ohradi si to, a teda si moze stanovovat podmienky za akych tam pusti "cudzincov" a nemusi sa pytat na nazor - bud chces alebo nechces!

3- To ze nam vsetkym dava majitel plochy (ci uz je to Martin, RCPortal, alebo viac ludi, alebo hocikto), moznost sa vyjadrovat k veciam, rokovat o veciach, stat sa clenmi RC klubu, a dalsie veci - je predsa len PLUS a mali by si to zaujemcovia ktori chcu chodit do Vajnor skor VAZIT, ako furt len pindat! (samozrejme konstruktivna kritika je namieste).

4- Na margo clenskeho (ak je teda info 100 eur pravdiva) - je to dost aj podla mna, ale malo by sa to rozlisovat:
a- kto chodil/chodi na brigady mal by mat nizsie clenske
b- clenske by sa malo rozdelit na startovaci poplatok (jednorazovy) pri prideleni clenstva kazdemu novemu clenovi bez vinimky - z toho by sa mali kryt vstupne naklady (rampa, cesta, plocha, plot, wc,...)
c- a riadne clenske (rocne) by potom malo byt na udrziavanie a zveladovanie letiska, teda urcite menej ako 100 eur

Ono da sa to robit dvomi sposobmi:
a- rychly, teda tento rok sa vsetko vybuduje a uz sa to bude len udrziavat a zveladovat (to znamena vyssie naklady na uvod teda aj clenske)
b- pomaly, ze sa najprv spravi povedzme len plot a rampa, a veci ako cesta, zazemie, elektrika, voda,... sa spravia po roku dvoch z dalsieho clenskeho co sa vyzbiera (teda v tomto pripade mozme hovorit o nizsom clenskom)

5- Na margo deti - byva v kluboch zvykom, ze deti registrovanych clenov klubu maju do nejakych 15 rokov clenske za 0,- (resp. len za poplatok clenstva v ZMOSE co je nakych 6,- eur) Myslim zo to je len pre dobro veci, chceme predsa v nasich detoch pestovat nejake konicky a nie "povalacstvo pod panelakmi"...

6- Ked uz sa tu spomina clenske v Senci, ako priklad davam tiez letisko CzechHeaven pri Brne, kde je clensky poplatok 2000 Kc (teda cca 76 Eur) - A TO JE TEDA INE LETISKO nutno poznamenat...

7- A este snad co sa tyka prevadzky ked je na letisku akurat "vela ludi", to je "problem" vsade, hlavne cez vikendy.
A treba povedat, ze ked je dobra parta ludi, toto vobec nieje problem...

8- Osobne tiez chodim do Vajnor mozno tak max. 10 vikendovych polietani do roka - co teda nieje vela, cize som zvedavy ako dopadne schodza a dohoda...

9- Samozrejme treba pocitat aj s tym ze sa budu predpokladam po vikendoch organizovat nake sutaze, grilovacky a letecke dni, takze aj to "relativne" ubera moznost clenom pilotom "normalne" lietat/trenovat (niekolko vikendov v roku). A tiez sa po vikendoch organizuju akcie na inych letiskach na ktore vela z nas chodi, cize ked pridem do Vajnor normalne bez obmedzeni lietat 5x do roka... aj na to treba mysliet pri tvorbe sumy clenskeho...

for fun- Manzelky/Priatelky - by mali mat pristup tiez zadara, ale pod podmienkou ze donesu papnicko a pogriluju a pripravia chladene pivko pre pilotov ))

Peto
Bydlisko: BA ( 44 rokov )
marecek
modelár

Příspěvků: 800

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 11:09 | odkaz na příspěvek
flyierrc , Suhlasim ..... a davam ti velkeeee +
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
jetelektropilot
modelár

Příspěvků: 302

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 14:20 | odkaz na příspěvek
Servuste,
flyierrc , zverejnil si moje skoro poznamky i ked mam nieco proti....mas moje plus.
Takze priatelia.....a uz stacilo. Este ste neboli oboznameny s cinnostou a planom......riesi sa tu LEN clenske a to podciarkujem,VSTUPNY poplatok ako som pisal v oznamoch. Clensky poplatok sa bude upravovat na dalsie obdobie. Pisete tu ludia.....zastavte sa o tej 18 00 hod. a dozviete sa vsetko !!!

Dakujem pekne za pochopenie.

S pozdravom Martin.
Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
jetelektropilot
modelár

Příspěvků: 302

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 15:45 | odkaz na příspěvek
Ale ano je moznost. Chalani.....SCHODZA !!!!!!
Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
Ivanhoe
modelár

Příspěvků: 672

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 15:58 | odkaz na příspěvek
sledujem to tu už druhý deň a vypadá to tak ako som predpovedal vo vajnoroch, že celá schôdza bude len o členskom príspevku. Tiež mám na to svoj názor ale nechávam si to na schôdzu. Len dúfam že sa tam dostanem aj k slovu. Ivan
Bydlisko: Bratislava ( 68 rokov )
igel
modelár

Příspěvků: 961

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 6. 2013 o 16:38 | odkaz na příspěvek
Vstupny poplatok a clensky prispevok su dve rozdielne veci.
Bydlisko: Bratislava ( 60 rokov )
petog
modelár

Příspěvků: 353

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 6. 2013 o 00:44 | odkaz na příspěvek
Nieco zaujimave na citanie o modelarskom letisku: http://www.rcmodely.sk/zobrazclanok.php?id=288
Bydlisko: Bratislava ( 52 rokov )
marecek
modelár

Příspěvků: 800

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 6. 2013 o 21:39 | odkaz na příspěvek
No ako schodza ???? sak nic neviem
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
jetelektropilot
modelár

Příspěvků: 302

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 6. 2013 o 22:34 | odkaz na příspěvek
Servuste,
schôdza dopadla veľmi uspesne ,vsetko sme prebrali....oboznámili...... Zápisnica už je pripravená pre zvoleného kontrolóra na schválenie a podpis. Následne bude zverejnená ako aj všetko potrebne. Samozrejme nie všetci prihlaseny sa zúčastnili. Co ma mrzí,ty co mali najviac poznámok sa nezucastnili .
Prihlasky,ktore sa vyplnali na mieste, su pripravene pre kazdeho nahlaseneho,aj s cislom ktore bude sluzit aj ako variabilný symbol pri platbe . Spôsob poskytnutia prihlasok pre ostatných,ktorý máju aj naďalej záujem sa stat členom KlubuRCPortal aj po precitani zápisnice,zabespecime.
Tesime sa na vas.

S pozdravom Martin.

Ďalej vsetkych pozývame na zajtrajšiu sutaz (8.6.2013) Aircombat na našom letisku Vajnory. Prikladám zopár foto z dnešnej prípravy.


Bydlisko: Bratislava ( 48 rokov )
Tocifan
modelár

Příspěvků: 179

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 9. 6. 2013 o 17:54 | odkaz na příspěvek
Ahojte.
Prvú súťaž teda máme za sebou a chcem sa týmto poďakovať všetkým,čo pomohli !
a ešte odkaz na foto:
https://plus.google.com/u/0/photos/104281576282301825676/albums/5887478865525008881
Bydlisko: Petržalka ( 57 rokov )
tegi
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 10. 6. 2013 o 07:33 | odkaz na příspěvek
super sutaz , celkom by ma zaujimalo ci by som dokazal strihnut stuhu napr. Me262 (nema vrtulu),

alebo podarilo sa niekomu strihnut stuhu iba kridlom ?
Bydlisko: Bratislava ( 46 rokov )
Joba
modelár

Příspěvků: 1408

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 10. 6. 2013 o 08:00 | odkaz na příspěvek
60-70% sekov je krídlom .Na nábežnej hrane je šmirgel alebo korunt samozrejme ak je vrtuľa v predu úspešnosť je väčšia .


Tocifan:
Ahojte.
Prvú súťaž teda máme za sebou a chcem sa týmto poďakovať všetkým,čo pomohli !
a ešte odkaz na foto:
https://plus.google.com/u/0/photos/104281576282301825676/albums/5887478865525008881

Tiež sa chcem poďakovať všetkým ktorý pridali ruku k dielu aby sa súťaž podarila na výbornú. Dúfam že v tejto atmosfére budú aj ďalšie akcie .
Bydlisko: Bratislava -Karlova Ves ( 58 rokov )
Ivanhoe
modelár

Příspěvků: 672

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 10. 6. 2013 o 11:26 | odkaz na příspěvek
Chlapci my sa musíme poďakovať Vám za príjemne strávený víkend na letisku, bolo načo pozerať aj sme sa zabavili a bufet tiež nemal chybu Len sa zdá že som tam prechladol a moja účasť na brigáde začína byť ohrozená.

Tie placky so šalátom nemali chybu
Bydlisko: Bratislava ( 68 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 255 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 8 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 4 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: juraj.jurej,