Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
chimo
modelár

Příspěvků: 133

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 17:30 | odkaz na příspěvek
Kúp si kingkong na banggoode sú to dobré držiaky. Znesú dosť, majú 5040 a 6040.
Bydlisko: Žilina
galansky
modelár

Příspěvků: 192

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 17:45 | odkaz na příspěvek

neclovek:
Takže zase otváram tému vrtule Plastové sú slabé, GFK Nylon sú krehké, Čo teda?

toto uz sa tu riesilo x krat.prva strana tam su linky.objednaj neries dobre su.netreba kupovat ladzbiny potom to tak aj bude letet.ziadna vrtula neni nesmrtelna.to potrva kym zacnes lietat tak aby si nelamal vrtule.moja spotreba na zaciatku bola asi 40 na mesiac.pri dobrom trenningu vzdy nejaka padne (a nie jedna)
Bydlisko: Belusa ( 32 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 17:49 | odkaz na příspěvek
Dík, keď miniem zásoby vezmem kingkongy.

Tu je sľúbené video, keď zoženiem nejakú mobiusku alebo dačo, tak bude záber aj z koptéry

odkaz na Youtube
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 19:48 | odkaz na příspěvek
Neclovek toto je problem viacerych kopter...
Toto treba doladit a mamine povedat nabuduce bez komentu

No a skopci mi sem PID a napis aky FW lietas a aky PID-C.

No a na koniec, týmto spravanim sa ku lipolkam ze uz bez stavy a chcem este jedno kolecko i ch tak akurat mozes zahodit, na lipolke ak zbadas vyraznejsi pokles vykonu okamzite treba koncit...inac je po nej.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:14 | odkaz na příspěvek
Peter: http://i.imgur.com/CQH5x2F.png - Všetko default, ničoho som sa ešte nedotýkal, len YAW rate som zmenil z 0 na 1 lebo to vôbec netočilo
Ku LiPo - Viem, ako sa ku nim správať, alarm na rádiu mám na 3,6V na článok a ako kritickú úroveň mám 3,3V. Bežné LiPo baterky nemajú problém ísť až po nejakých 2,8V bez akéhokoľvek poškodenia. Na väčšine bateriek napätie začne prudko klesať okolo 3,4V - vtedy ostáva už len pár % kapacity a to je ideálny kompromis medzi dlhým letom a dlhou životnosťou. Ale keďže vonku mrzlo, tak napätie klesalo oveľa skôr, preto som končil zhruba pri 3,5V pri hover odbere. Po odpojení napätie vyliezlo zhruba na 3,7V na článok.
galansky: Veď tie, čo mám sú presne tie z odkazu na prvej strane
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:16 | odkaz na příspěvek
neclovek aj podla mna mas uplne nahovno pidi.. skus dat roll a pitch P na 3.. a yaw P skus na 9.. I a D nechaj tak ako je default.. .. pmozno by som skusil vyladit pidi aspon tym autotune.. skus este do cli napisat:
set yaw_jump_prevention_limit = 300
a potom toto skus robit v acro mode.. inac ake si mal vrtule? to si nemal tie gemfany 5045 bullnose ci? lebo tie su nezmar to nezlomis len tak lahko

..dnes dalsi nadherny den! bol som s malotowa tak sme si dali taky mensi race.. a az dnes som pochopil aka BOMBA to je!!!


odkaz na Youtube
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:21 | odkaz na příspěvek
Ešte som zabudol verziu BF - http://i.imgur.com/BAGXCMM.png
Thinky: Vrtule mám tieto: http://www.amaxshop.com/index.php?route=product/product&product_id=1784&search=Gemfan+5045+GFK+Nylon+Green+x4 a ten race - parádička, konečne poriadna muzika!
BTW Nemá niekto zajtra voľno? Že by som došiel pootravovať
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:41 | odkaz na příspěvek
Thinky ale tym co si napisal mu nepomozes, yaw jump prevention limit je prave na to aby to skakanie obmedzil, chcel som mu napisat to iste ale potom som si uvedomil ze ak tu hodnotu zvysi bude mu to skakat este viac, skor by ju mal znizit ale toto je parameter do ktoreho treba sahat az ked ma vsetko ok
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:44 | odkaz na příspěvek
to som nevedel ja reku ze ked to tak maju vseci nech si to da aj on tak ..tak potom nic som nepovedal!
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 20:48 | odkaz na příspěvek
Neclovek toto si hod do pidov:
YAW:
P-7
Roll:
P-3.5 az 4
Ostatok nechaj ako mas a do rate si daj tieto hodnoty:
Roll rate-0.30
Pitch rate-0.30
Yaw rate-0.30
Hodnotu TPA nastav na 0.25

V zalozke receiver si daj:
Rc rate-1.10
rc expo 65
Throttle mid si nastav na 0.40
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 21:02 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 21:10 | odkaz na příspěvek
peto throttle mid nefunguje pokial nemas nastavene throttle expo.. ak mas expo 0 tak mid mozes mat aky chces
rc expo je ked mas roztrasene prsty.. expo znizuje citlivost pak.. default je 70 ak sa ti klepu ruky moc tak by si ho mal zvysit ale pri expe neexistuje spravna hodnota vo vseobecnosti znamena expo krivku U kde dole je 0% a hore 100% pokial mas expo na 0 tak nijak neznizuje citlivost a krivka je do V
expo je preto 70 aby si mal predciznu kontrolu okolo stredu ale pri koncoch uz mohol robit rychle flipy
rc rate je zas citlivost pak.. ked das 1.10 tak su citlivejsie ako ked je default 1 ja pouzivam tiez rc rate 1.10
..to len aby vedel co co znamena
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 21:29 | odkaz na příspěvek
Chápem všetkému (zatiaľ), od toho je dokumentácia Tiež mi bol ten throttle mid trochu divný. Ešte sa chcem spýtať, predtým som mal Yaw rate na 1, čiže predpokladám, že bol 2x citlivejší ako pôvodne, teraz som ho (ako si písal) dal na 0,3 a RC rate (rate pre všetko naraz?) na 1,1 tak výsledný YAW rate bude okolo 0,4 (snáď...), nebude to yawovanie pomalé? Lebo s default nastaveniami som mal yaw páčku na full a tá vec sa otáčala strašne pomaly, na rýchle yaw som zvyknutý z eachine h8 mini, tá hračka yawuje ako besná
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 21:38 | odkaz na příspěvek
ja mam yaw rate na 0.80 ale mavaju aj 1.. toto su nastavenia kazdeho osobne ako kazemu vyhovuje.. preto su tam vsade predvolene 0

inac uz ste videli nove emaxi? zevraj cobra killer chad nowak ich uz testuje..
http://silver-drone.com/collections/motors/products/emax-rs2205-motor-for-fpv-racing-pre-order?variant=13868626819
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
macil
modelár

Příspěvků: 1092

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 1. 2016 o 21:49 | odkaz na příspěvek
Do throttle mid sa udáva hodnota plynu, pri ktorej koptéra visí, teda nestúpa, ani neklesá. Hodnota 0,5 znamená 50%. Či expo zvolené máš, alebo nie, na tom nezáleží. Len si nie som istý, či to má význam v acro móde.
Bydlisko: KE - Furča
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 317 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: triskac, flyhawk,