Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
CRACKY
modelár

Příspěvků: 114

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 3. 2019 o 18:54 | odkaz na příspěvek
Ahoj.. Ja som bol. Terén nieje náročný, ani na batérie nie. Dĺžka expe je cca 3/4 hodinky, podľa toho ako budeš jazdiť. Lebo niektorý,, bežci,, to prejdú za hodinku a pol a letia domov. Nechápem.. No každopádne sa na všetkých zajtra teším. S pozdravom CRACATITH.
Bydlisko: DH
guitar61
modelár

Příspěvků: 103

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 3. 2019 o 17:18 | odkaz na příspěvek
Ahoj.
Chlapi, ďakujem za veľmi príjemne strávenú sobotu, na expedícii Glanzenberg.
To čo som nafotil nájdete v galérii.
Bydlisko: Handlová ( 68 rokov )
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 3. 2019 o 23:44 | odkaz na příspěvek
ja som tu uz tiez vsetko nahodil, dakujem aj ja
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
CRACKY
modelár

Příspěvků: 114

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 31. 3. 2019 o 10:56 | odkaz na příspěvek
Veľmi pekne sa chcem všetkým zúčastneným poďakovať za to že sme si mohli užiť krásny slnečný deň s modelmi, rodinkou a kamarátmi. Bolo nás 75 ľudí a 60 modelov..
Bydlisko: DH
nooscy
modelár

Příspěvků: 61

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 31. 3. 2019 o 23:07 | odkaz na příspěvek
Ďakujem všetkým za perfektnú a moju premiérovú expedíciu!!! Bolo to super vidieť pokope toľko rovnako "šibnutých" ľudí... a tie perfektné modely (hlavne 6x6 a 8x8 )... ani nehovorím. Čerešničkou na torte bolo počasie

Ešte raz, VEĽKÁ VĎAKA!

Lukáš
Bydlisko: Partizánske ( 39 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 10:00 | odkaz na příspěvek
presne tak ako Lukáš píše..... bolo super.. vśetko...... vďaka Craky za super akciu....
a už druhý krát si zvládol aj počasie.... takźe zachovaj si svoje zvyky
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
rodrigezv8
modelár

Příspěvků: 113

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 10:50 | odkaz na příspěvek
Caute, ano akcia bola super aj ked pre moju 8 kolku dopadla nie uplne idealne. Pokial auto islo preslo svetko kam som ho poslal ale casom prisli problemy, ktore sa dali cakat nakolko som si podvozok projektoval sam
Jeden plastovy kardan som skrutil a postupne zlomil az tri kovove, ustrihli sa v tych výkyvných klboch. Z toho dva na rovnakom mieste budem musiet zmenit umiestnenie rozvodovky aby mal kardan mensi uhol.
Musim to trocha prerobit
A aj vymenit motor. Ked su baterky plne nabyte ide to cca 6-7 kmh ale ako sa vybyjaju tak to klesne na 3-4.

Pani vy ake pouzivate kardany na tieto tazsie a vecsie modely ? Davate tam 1:10 alebo 1:5 alebo 1:7 ?
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
newPOPE
modelár

Příspěvků: 383

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 11:17 | odkaz na příspěvek
U mna boli ine povinnosti takze len kukam na videa a fotos. Parada. Som rad, ze aj @marek4444 stihol aku taku kastlu.
@rodrigezv8 ono ked sa nad tym zamyslis tak predpokladam, ze cim viac naprav tym viac "problemov". @peter "trieska" vyzera supr, aj kapota otvaracia na izolacke.

Skus si predstavit situaciu kedy nie vsetky kolesa maju rovnaku trakciu. Tie co maju mensiu tam kardany nie su az tak namahane, zato tie ostatne maju co robit (napriklad jama a auto stoji na prednej a zadnej naprave). Tolko moj teoreticky pohlad na dany problem.
Bydlisko: SC
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 11:27 | odkaz na příspěvek
Pope, nezhadzuj mi triesku... to nebola izolačka... to bola super extra viacučelová najsamlepśia strieborná montážna páska.... ono voľba bola buď páska alebo bez kapoty.... tak šla páska... ale teraz asi začnem pomaličky sa hrať s fasádou vejtrasky... na máj musí byť ako tak skultivovaná.... teraz to uź stojí za to....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
marek4444
modelár

Příspěvků: 476

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 11:59 | odkaz na příspěvek
@newPOPE kabínu som použil náhradnú čo som mal v celku, ale nie som s ňou spokojný lebo je o niečo menšia ako by bolo správne, po prepočte vychádza mierka tak 1:10,7 a verte že to vidno , žiada si to tie správne rozmery. Ale neboj sa, tvoja snaha nevojde navnivoč, materiál bude použitý na stavbu inej kabíny v správnych rozmeroch, len na Glanzenbergu som ju ešte nevedel použiť. Táto menšia možno pôjde na bazár, uvidíme.
@rodrigezv8 nevesaj hlavu, zvládol si to parádne a hlavne si to prešiel ,ja som skončil pod prvým kopcom, na ktorom som zistil že brzdu z prevodovky musím vyhodiť lebo spôsobuje to ,že auto síce ustojí akýkoľvek kopec, ale potom sa vie pohnúť len s veľkým plynom aby som prebil stály ťah z kopca , čo spôsobí že auto doslova vyskočí a ide prirýchlo(prípadne sa hneď kotúľa), alebo po každom zastavení dať málo spátečku aby som sa vedel kultivovane pohnúť vpred. Samozrejme sa mi uvoľňoval kardan z rozvodovky na zadné nápravy, tak som ho dotiahol čo to dalo a samozrejme sa odlomila oska z rozvodovky(áno tá čo má v sebe dierku jak svet a z pôvodného prierezu zostane tak málo, že sa nečudujem že sa to láme). Zvyšok expedície som odjazdil z jeepom, ktorý bol na úvodnom defilé pripevnený na Urale. Ale aj jeep si odniesol nejaké tie rany. Na drevených schodoch sa mi vytrhli očká na predných spodných linkoch. Rozobral, nakrútil naspäť a pokračoval som až na námestie. Medzitým sa jedno očko znovu vytrhlo, tak som ho už len násilím natlačil späť , a došiel na námestie. Myslel som že naspäť budem jeep k autu niesť, ale veľmi rýchlo som si to rozmyslel a skúsil či to nepôjde po vlastnej osi a na moje prekvapenie jeep už vydržal až k autu.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
dandelion
modelár

Příspěvků: 100

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2019 o 20:20 | odkaz na příspěvek
rodrigezv8:
Caute, ano akcia bola super aj ked pre moju 8 kolku dopadla nie uplne idealne. Pokial auto islo preslo svetko kam som ho poslal ale casom prisli problemy, ktore sa dali cakat nakolko som si podvozok projektoval sam
Jeden plastovy kardan som skrutil a postupne zlomil az tri kovove, ustrihli sa v tych výkyvných klboch. Z toho dva na rovnakom mieste budem musiet zmenit umiestnenie rozvodovky aby mal kardan mensi uhol.
Musim to trocha prerobit
A aj vymenit motor. Ked su baterky plne nabyte ide to cca 6-7 kmh ale ako sa vybyjaju tak to klesne na 3-4.

Pani vy ake pouzivate kardany na tieto tazsie a vecsie modely ? Davate tam 1:10 alebo 1:5 alebo 1:7 ?

ja som použil v tatre aj kirovci tieto: https://www.components.sk/vyrobok/63061300
rodrigezv8
modelár

Příspěvků: 113

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 4. 2019 o 14:51 | odkaz na příspěvek
Dandelion a nemas tam kardan ? v Kirovci asi netreba, ale ani v Tatre ? iba tie klby tam mas ?
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
Waldas
modelár

Příspěvků: 677

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 4. 2019 o 15:13 | odkaz na příspěvek
Dandelion a nemas tam kardan ? v Kirovci asi netreba, ale ani v Tatre ? iba tie klby tam mas ?
Das 2 tieto klby, v strede 6mm gulatinu a mas kardan. Inak tieto klby pouzivam aj ja a su uplne super. Teraz ich testujem na nakladaci, ale tam to nemam na pevno, ale ako vysuvny kardan cez 6-hran.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
marek4444
modelár

Příspěvků: 476

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 4. 2019 o 18:29 | odkaz na příspěvek
K nápravam treba výsuvné kardany, takže ak by som použil inbusak (obyčajný holý L kľúč) ako vonkajší šesťhran , z čoho urobiť čo najjednoduchšie vnútorný šesťhran ?

Inak ten obchod čo dal Dandelion je super, majú tam okrem iného aj kardany, len škoda že najmenší má priemer 20mm a vnútornú dieru 10mm.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
guitar61
modelár

Příspěvků: 103

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 4. 2019 o 18:55 | odkaz na příspěvek
Vnútorný šesťhran som spravil z orecha gola sady. Stočil som orech, odpichol len časť s vnútorným šesťhranom a nalisoval
do tubky. Trubka môže byť dlhá podľa potreby na prenos sily stačí ten orech.


Kardanové kríže som použil tieto:
https://www.tarriracing.sk/Spojka-hriadela-5mm-3mm-1ks-d1225.htm
Bydlisko: Handlová ( 68 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 157 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 3 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: