Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4 5 6 7 8 46 47 48 49 50 51 52 53
autor zpráva
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 20:26 | odkaz na příspěvek
štartuješ práce? to som rád....

nuž moja doterajšia skúsenosť.... nejak som sa rozhodol pre hliníkový skrutkovaný rám.....
najviac sa mi páči U profil.... .. kvôli montáži všetkého moźného... prvý pokus bol 10x12x10 hrúbka 1,4 (1,5)mmale hneď po spojení dvoch pozdĺžnych a dvoch priečok som zamietol.... rám bol tuhý, a to sa mi na vetriesku nepáči.... ak si pamätám, vetrieska sa krútila

nasledne som kúpil 10x8x10 hrúbka 1mm.... to sa mi páči viac... rám už žije... ale som si povedal, že spravím ešte jeden pokus - L-profil 10x14 hrúbka 1mm.... ale tu som zastavil a rozhodol sa, že musím dať dokopy zadné dve výkyvné nápravy s dvojmontážami a potom idem testovať ďalej.... ale.... najprv ešte musím sfinalizovať plecháča...
v nedeľu chcem testovať pohon a rôzne gumy na Lipiringu.... Lipi tam robí kamarátske pojazdenie.... tak to bude dobrá možnosť testovať v rôznych podmienkach na jednom mieste....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
marek4444
modelár

Příspěvků: 476

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 20:54 | odkaz na příspěvek
Tak u mňa ten profil vychádza trochu väčší, ale asi tiež urobím zmenu oproti originálu a namiesto U dám len L ,ale chcem zachovať zúženie (zmenu výšky profilu) smerom dopredu aby to aspoň zboku vyzeralo ako originál. Zatiaľ som začal kompletovať nápravy a kolesá, vymýšľam ako zrealizovat čiastočne maketové funkčné pruženie a treba zároveň hneď mať aj rám aby to bolo všetko na čo pripevniť. Keď bude čo fotiť, tak založím aj vlastné vlákno zo stavby.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 21:09 | odkaz na příspěvek
vidím, že to berieš poctivejśie ako ja.... a to je len dobre....
ja sa opäť pokúsim o realistický vzhľad z troch krokov, pokiaľ sa dá tak aj o realistický pohyb (teda váhu) a... hlavne dobrú prejazdnosť v teréne.... keďže všetko sú to veci čo sa navzájom vylučujú, tak to budem zas plné kompromisov....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
marek4444
modelár

Příspěvků: 476

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 21:59 | odkaz na příspěvek
To sa Ti len zdá že poctivejšie, v konečnom dôsledku si to kopírovaním originálu vlastne zjednodušujem. To kopírovanie originálu má výhody, ak nevieš niečo nájsť na výkresoch a máš poruke dobrý kit (napríklad 1/35) tak veľa vecí nemusíš vymýšľať, stačí pozrieť ako je to na originále. Ak niečo zmeníš, musíš zvážiť na koľko vecí to bude mať vplyv aby si jednou zmenou nemusel prerábať polovicu podvozku. . Ak bol dobrý originál, model bude dobrý, ak bude funkčne čo najpodobnejší originálu. Ak bol originál zlý, bude sa aj model správať zle.
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 22:31 | odkaz na příspěvek
toho sa aj ja drzim, ale tak daleko ako profil na ram este nie som
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
marek4444
modelár

Příspěvků: 476

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 23:11 | odkaz na příspěvek
Videl som ako "nie si ďaleko" podľa fotiek ktoré si uvoľnil ...., zadné štvorkolie zhruba funkčné, zadná búda aj s interierom takmer full hotová , s kabíny zatiaľ neunikli žiadne fotky ale som si istý že tajne niečo pečieš a len si nepustil fotky......
..... kiežby som aj ja bol "nie tak ďaleko" ako ty..... a s tým krútením rámu? má to byť čiastočne pružné alebo nie? Alebo je to kompromis medzi hmotnosťou a tuhosťou?
Bydlisko: Nová Dedina pri Leviciach ( 49 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2018 o 23:56 | odkaz na příspěvek
ja si práve myslim, že je jednoduchšie a ľahšie spraviť tuhý rám.... a ľahšie na pracnosť aj na váhu..... ten "krútiaci sa" nám dá asi zabrať..... konštrukčne aj pracnosťou...... no uvidím.... snáď mi odhodlanie vydrží
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 08:41 | odkaz na příspěvek
ja by som robil tuhy, ono pruzit bude pri istsej dlzke stale pokial nebude povareny
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
Waldas
modelár

Příspěvků: 677

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 09:32 | odkaz na příspěvek
Pod tazkym modelom sa rebrinovy ram bude krutit vzdy.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 09:37 | odkaz na příspěvek
no... práve že ten 1,5mm profil len zoskrutkovaný na koncoch priečkami z toho istého profilu bol tak tuhý, že som ho ani v ruke nevedel rozumnou silou skrútiť.... a mne sa na vejtraske práve páči, že sa krúti plošina oproti kabíne.....
takže je možné, že dokonca ani nebudem môcť napevno zoskrutkovať a budem musieť silentbloky použiť.... no ale ako hovorím, viem si byť istý až keď to budem vedieť s nápravami odskúśať....

ale... u vaśich Zilov je to asi iné.... tie mali rám zdá sa mi tuhý.... taký ako z koľajníc.... poriadne držal.... alebo sa mi to len zdá a pletiem si to s inym?
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Waldas
modelár

Příspěvků: 677

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 09:42 | odkaz na příspěvek
Ram zilu. To sa asi ani nemohlo skrutit

Rám vozu nebol taktiež bežnej konštrukcie. Bol tvorený do kríža umiestnenými trubkami a doplňovali ich výstuhy prednej, prostrednej a zadnej nápravy. Spodok auta chránil 2,5 mm hrubý oceľový plech.
Bydlisko: Trnava ( 42 rokov )
misho222
modelár

Příspěvků: 1964

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 09:42 | odkaz na příspěvek
Na T147 som použil U profil 15x15 1,5 stena a s tým sa nedá hnúť, ale pre tatru je to to pravé, naopak V3S sa má krútiť.


Peter:
ja si práve myslim, že je jednoduchšie a ľahšie spraviť tuhý rám.... a ľahšie na pracnosť aj na váhu..... ten "krútiaci sa" nám dá asi zabrať..... konštrukčne aj pracnosťou...... no uvidím.... snáď mi odhodlanie vydrží


Peter toto je čisté Rypáctvo, takže si to zober k srdcu

odkaz na Youtube
,

Na tvojom mieste by som využil tvoje skúsenosti s plecháčikom a urobil presný rám ako má V3S (mierkovo) a bude skvelý.

Totiž keď zohneš do U profilu 0,3- 0,5 plech (určite nie viac) a zospájkuješ ho do origo tvaru (jeden stredový priečnik a koncové, tak sa ten rám nebude dať zohnúť ale bude sa prekrásne krútiť... (môj názor)
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 09:57 | odkaz na příspěvek
Waldas:
Ram zilu. To sa asi ani nemohlo skrutit
Rám vozu nebol taktiež bežnej konštrukcie. Bol tvorený do kríža umiestnenými trubkami a doplňovali ich výstuhy prednej, prostrednej a zadnej nápravy. Spodok auta chránil 2,5 mm hrubý oceľový plech.


no to hej, waldas... takto som si to predstavoal... poriadna ruská mašina ... ale nie.... ale proste keď to mali takto vysoký profil a ešte z dola uzavretý.... tak to sa skrútiť nemohlo.....



misho222:
Peter toto je čisté Rypáctvo, takže si to zober k srdcu
Na tvojom mieste by som využil tvoje skúsenosti s plecháčikom a urobil presný rám ako má V3S (mierkovo) a bude skvelý.
Totiž keď zohneš do U profilu 0,3- 0,5 plech (určite nie viac) a zospájkuješ ho do origo tvaru (jeden stredový priečnik a koncové, tak sa ten rám nebude dať zohnúť ale bude sa prekrásne krútiť... (môj názor)


Misho, od teba rypáctvo očakávam...... ba priam požadujem
a ono popravde... aj toto mi preblesklo.... a bolo by to najjednoduchšie ....len sa bojím jedného - či tam nenastanú pri krútení trvalé deformácie... či sa to bude vracať späť... ale za pokus by to stálo....... napokon.... zima bude dlháaaaaaaaa........
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
misho222
modelár

Příspěvků: 1964

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 10:36 | odkaz na příspěvek
Peťo, Brácho má 2,5 metra dlhú ohýbačku, strojové nožnice, plechy na výber a dielňu kam sa vieme dostať cez deň aj v noci, takže si môžeme dohodnúť rande a nazohýbať viacero hrúbok

Čo sa trvalej deformácie týka, samozrejme že to je možné, no vždy je to o voľbe materiálu, nemusíme to robiť z čierneho plechu ale môžeme skúsiť aj karosárske plechy, napríklad z podbehov, ktoré sú určite vyššie legované....
Laborovať máme kde aj s čím
Bydlisko: Senec ( 44 rokov )
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2018 o 11:17 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
1 2 3 4 5 6 7 8 46 47 48 49 50 51 52 53
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 169 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: