Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor zpráva
chemistt
modelár

Příspěvků: 363

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 9. 10. 2017 o 08:53 | odkaz na příspěvek
Jameson:
Presne tak, 400mW je protizákonné tiež a TÚ už robil aj raziu na nelegálne vysielanie, najmä na 5,8GHz. Český Pelikan mal z toho tiež strašný (a drahý) prúser. Ale ide o iné: je jasné, že ľudia nebudú používať legálne výkony, ale ide o to neškodiť a nevytŕčať. Ak niekto niekde mimo mesta používa 400mW na 5,8GHz, v tej spleti wifín a sledovacích kamier sa to proste nejako "stratí". Obdobne je to 2.4 GHz - všetky tie bluetoothy a mikrovlnky (wifi aj rúry) robia taký ruch, že to video aj s prestreleným výkonom, pokiaľ niekoho vyslovene neruší, sa v tom stratí. Lenže vyliezť s 900Mhz alebo 1,2GHz, to v spektrálnom analyzátore vyslovene kričí. A ak sa budeme tváriť, že však no a čo, tak sa môže stať, že sa úrad fakt naštve a arogancia pár indivíduí povedie k celkovej tvrdej reštrikcii. Takže ak niekto chce používať väčšie výkony, to úplné minimum, čo by mal v záujme svojom aj komunity spraviť, je vybaviť si rádioamatérsku licenciu.


Asi tak, pripominam este raz pretoze s dostupnou technikou ludia prestavaju riesit realny problem FPV. Ak chcete lietat long range tak si urobte kvalitne anteny. Na 25mW s obycajnym nie diverzitnym prijimacom bolo urobenych cez 4km. Ja som urobil anten niekolko.....na kolene a vsetky fungovali lepsie ako ne-smerove anteny. To ze nejaka frekvencia nie je len tak dostupna je mozno aj z nejakeho dovodu tak by som vyuzival to co je dostupne a hlavne v dnesnej dobe clovek nemusi mat ziadne vedomosti co sa vyroby anten tyka...staci si googlit navody na 5.8Ghz Helix antenna
RedByron
modelár

Příspěvků: 263

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 31. 10. 2017 o 12:22 | odkaz na příspěvek
Zváž riešenie dvoch kamier. Pri aute by to nmusel byť problém. Jednu FPV na riadenie v "real time" a druhú obyčajnú WiFi. Dnes už stoja pár korún. Urobíš si hotspot pripojíš k nemu kameru i počítač... . Ak vyberieš kameru, ktorá bude podporovať ONVIF protokol (RTSP stream) stačí ti na záznam i obyčajný VLC.
Bydlisko: Dolný Kubín
1 2
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 196 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 5 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 3 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 9 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: 1polo1,