Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
mohinder
modelár

Příspěvků: 6

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 1. 2021 o 11:42 | odkaz na příspěvek
pepe206
modelár

Příspěvků: 596

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 1. 2021 o 15:03 | odkaz na příspěvek
preco nekupis pajku priamo na 230V ?
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
mohinder
modelár

Příspěvků: 6

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 1. 2021 o 15:24 | odkaz na příspěvek
pretoze nechcem byt viazany na 230V ale chcem mat moznost pouzit na napajanie bud rozne typy baterii alebo prip. spominany zdroj.
majsterko
modelár

Příspěvků: 632

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 1. 2021 o 18:35 | odkaz na příspěvek
Ale ten zdroj zrejme potrebuje 230V ?
Bydlisko: Očkov ( 60 rokov )
RedBaron
modelár

Příspěvků: 216

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 1. 2021 o 20:00 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Nitra ( 59 rokov )
miromi
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 1. 2021 o 09:37 | odkaz na příspěvek
Pre DC platí P=U*I. S malou násobilkou vieš zrátať, aký je odoberaný výkon. Odoberaný výkon je v podstate zbytočná informácia. Dôležitejšie je vedieť, že na zdroj môžeš pripojiť spotrebič s maximálnym príkonom 300 W. Ušetri 10 €.
K spájkovačke. Je malá pravdepodobnosť, že budeš spájkovať na letisku (na dráhe, pri vode). Spájkovačku budeš predovšetkým používať v dome, byte, garáži, dielni s rozvodom 220V. Potom je manipulácia s prídavným zdrojom zbytočná otrava.
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
Lubomir
modelár

Příspěvků: 165

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 1. 2021 o 11:01 | odkaz na příspěvek
U zdrojov, ktoré uvádza hore "mohinder" je jedna vec podozrivá. V technickom popise je u obidvoch uvádzané ... citujem ...
Input Current 0.6A (at 220VAC, at full load). Z toho mi vychádza príkon 132W (0,6Ax220V = 132VA) Žeby perpetum mobile? Ináč sa mi veľkosť a dizajn veľmi páči. Nevlastní niekto niektorý z nich? ... že by odmeral odoberaný prúd zo siete pri záťaži 30V/10A ? Zapáčili sa mi už len preto, že sú ponúkané zo skladu v CZ.
Bydlisko: Bratislava ( 86 rokov )
BOravec
modelár

Příspěvků: 575

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 1. 2021 o 18:36 | odkaz na příspěvek
Ja by som vychádzal pri voľbe zdroja z parametrov nabíjača. Ak mám 500W nabíjač, tak s 300W zdrojom nevyužijem jeho plný výkon. Ale a to je podstatné, nabíjač musí mať v software možnosť obmedzenia výkonu. Vtedy sa môžem uskromniť a nabíjať menším prúdom. No aj tak neznamená, že ak má zdroj 300W môžem z neho aj 300W brať. Obyčajne to býva menej a u lacných zdrojov o dosť!!!
Seriózny výrobca uvádza trvalý a max. výkon ako dve rôzne hodnoty a zvyčajne u max. výkonu aj čas trvania max. záťaže.
Keďže nabíjanie je dlhodobejšia záležitosť, údaj o max. výkone nie je až tak dôležitý. Ak tieto údaje nemám, oplatí sa vypátrať na internete, či niekto taký zdroj netestoval, tam sa ukáže, či je vhodný. Tým nechcem tvrdiť, že lacné zdroje sú na nič. Je tam len väčší rozptyl v kvalite a technické údaje skôr podliehajú reklame ako realite. Skrátka je dobré sa zorientovať.

Čo sa týka ceny, som toho názoru, že si radšej priplatím, než tŕpnuť, kedy to prestane fungovať.

P.S: Nedávno som "liečil" jeden zdroj. Keď som ho rozobral, dosť som bol prekvapený, že výkonové súčiastky sa chladiča len zľahka dotýkali. A čuduj sa svete, po odstránení tejto mechanickej poruchy začal podávať aj nejaký výkon.
Bydlisko: Bratislava
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 247 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: