Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
japro
modelár

Příspěvků: 341

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 28. 1. 2024 o 22:02 | odkaz na příspěvek
Priatelia, obraciam sa na vás s prosbou. Vnuk získal koaxiální vrtulník a chce sa s ním naučiť lietať. Ja síce s modelmi lietadiel lietam už 50 rokov, ale vrtulník som nikdy neriadil. Keď sme skúšali letieť tak pri malom zdvihnutí od zeme sa vrtulník začínal preklápať na bok. Neviem zistiť prečo. Priemer rotorov je cca 50cm. Prosím poraďte ako sa vlastne s takýmto koaxiálom lieta (nejaký manuál existuje?). Pridávam obrázok vrtulníka aj vysielača.
Ďakujem
Bydlisko: LM ( 67 rokov )
RedBaron
modelár

Příspěvků: 217

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 1. 2024 o 20:54 | odkaz na příspěvek
Pri štarte vrtuľníka zo zeme, sa prejavuje prízemný efekt - vzduchový vankúš. Vyskúšajte ho pustiť z ruky - výška aspoň 1 m, polož na dlaň, ak bude aj potom plávať , tak je niečo z rotorom - vyváženie listov. Treba skontrolovať aj vzdialenosť vyvažovacích závaží , poprípade aj hmotnosť.
Bydlisko: Nitra ( 59 rokov )
MATHIAS
modelár

Příspěvků: 329

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 1. 2024 o 09:40 | odkaz na příspěvek
V prvom rade toto nie je rc-model ale rc-hračka vrtuľníku s najprimitívnejším riadením 3-kanál. Pokiaľ je tento model v poriadku tak by mal veľmi stabilne vzlietnuť. Pravdepodobne bude poškodená horná rotorová hlava - zlomená oska v držiakoch listov - najčastejšia chyba u týchto 3ch hračiek. Keďže sa jedná o výrobcu viacmenej no-name tak zohnať náhradný diel bude ťažké
Bydlisko: Nove Zamky / Bratislava ( 37 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 325 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 14 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: