Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
DanielD52
modelár

Příspěvků: 63

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 1. 2017 o 13:31 | odkaz na příspěvek
Dobry den, dnes som vo svojom 1:10 monster trucku naplnil tlmice olejom. Pouzil som 400vku olej ktory som plnil tak, ze som naplnil tlmic tak do 2/3, potom som otvoreny piest niekolko krat vysunul a zasunul, aby sa odtial dostal vzduch. Nasledne som olej dolial do plna, piest vysunul najvyssie ako sa da (skoro az k ciapocke na vrchu cez ktoru som ho plnil) a takto som piest uzavrel. Javi sa mi ako funkcny, aj ked trochu makky.. Mohol som ho takto naplnit ? Ked som ho chcel naplnit inak, nesiel zasunut...
Bydlisko: Poprad
tomas-guru
modelár

Příspěvků: 501

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 1. 2017 o 22:02 | odkaz na příspěvek
tvoj postup je správny ja to robím ešte tak že pred uzatvorením vrchnú čapičku zašrobujem tak na 80% a vtedy zatlačam piest smerom hore zatiaľ čo čapičku pomaly šrobujem do 100%. vtedy ešte prebytocný olej vytečie a mal by byť takto uplne bez vzduchu vo vnutri. ale samozrejme zaleží od kvality tlmiča, ako tesní atď. pokial sa ti zdá meký, skus hustejší olej, napr 600vku, 700vku atď..
Bydlisko: Nitra
DanielD52
modelár

Příspěvků: 63

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 1. 2017 o 22:08 | odkaz na příspěvek
Nakoniec sa problem vyriesil sam Ked v Tatrach prituhne na -10 tak ten olej je hned o vela hustejsi...Na zimu je to vpohode, aj na leto na nejake plus minus on road jazdenie.
Bydlisko: Poprad
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 09:50 | odkaz na příspěvek
ehm, 400 je hustejsia ako 600/700, ale inac ok. ja davam 350 a je riedky, cize by som ti odporucil skor hustejsi, taku 150
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
Zemo
modelár

Příspěvků: 65

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 10:05 | odkaz na příspěvek
Cim vyssie cislo tym hustejsi olej. 150 mas viskozitu skoro ako voda.

Pri plneni odporucam po naliati oleja nechat odstat par minut v zvislej podobe aby ti naozaj vysiel vsetok vzduch. To zasrobovanie capicky ti spravi rebound podla toho v akej polohe piestu ju dotahujes. Hotovy tlmic ked bez pruziny zasunies tak podla toho sa ti sam vysunie, bud vobec (rebound 0%) alebo do polky (rebound 50%) atd... Trosku to potom meni vysledne vlastnosti tlmica. Dolezite je mat to na oboch stranach rovnako. Idealne je to robit ako pise tomas-guru - ciastocne dotiahnut a pomaly zasuvat piest. Pri tom by ti mal zvysny olej vytiect z pod capicky. Inak ked mas vzduch v tlmicoch tak robia taky specificky zvuk pri stlaceni, ak su dobre spravene tak by mali ist uplne potichu.
Bydlisko: Bratislava ( 44 rokov )
tomas-guru
modelár

Příspěvků: 501

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 13:35 | odkaz na příspěvek
pera2008:
ehm, 400 je hustejsia ako 600/700, ale inac ok. ja davam 350 a je riedky, cize by som ti odporucil skor hustejsi, taku 150


Daj mi priklad
Bydlisko: Nitra
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 16:17 | odkaz na příspěvek
30 sa bezne pouziva v expedicakoch ( tovarensky), v driftoch 150-350
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
DanielD52
modelár

Příspěvků: 63

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 17:24 | odkaz na příspěvek
Cim je vacsie cislo, tym je hustsi..na obale mojho oleja je napisane ze 400 je vzhladom na vodu ktora ma 1.
Bydlisko: Poprad
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 4. 1. 2017 o 17:34 | odkaz na příspěvek
no problem je, ze su rozne oznacenia
http://lukoil-lubricants.com/f/classification/00006/tab2.jpg
normalne to tak ma fungovat ako pises, ale hodnoty pre oznacenie sa lisia v cislach a preto napr. olej 30 v tlmicoch expedicakoch je hustejsi ako 350 pre drifty. To je dovodd, preco treba cele oznacenie, nie len cislo
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
romantw
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 6. 2017 o 23:12 | odkaz na příspěvek
Zdar, som tu novy tak opatrne na mna , k tomuto koničku som si nedavno pričuchol a ani neviem ako som v tom az po uši s dvoma modelmi na krku a tu začína moja otazka ani na jednom s modelov niesom spokojny ako funguju tlmice po rozobrati som bol celkom sklany co som tam nasiel v podstate nic preto sa chcem opytat ci tu už niekto skúšal prerobiť tlmič na planžetové tlmenie a ak ano aky material použil. Ďakujem
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 6. 2017 o 23:59 | odkaz na příspěvek
ano skusali sme. popravde, planzetu si mozes vyrobit aj z lexanu, tenkeho plastu a dokonca aj z 0,5mm podlozky. dolezitejsie je mat velkoobjemove tlmice ( big bore ) nato, aby to fungovalo. bezne 12-14mm priemer tlmice su onicom, mala plocha planzety/piestu aby to clovek a model pocitil
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
romantw
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 6. 2017 o 06:50 | odkaz na příspěvek
Mam teflonovu pasku ktora je hruba ako bezna lepiaca paska a urobit planzetu z nej do piestu navrtat bud dve velke diery , alebo male po celom obvode a urobit to co najprimitivnejsie a len sa spolahnut ze paska je dost ohybna a prepusti väčšie množstvo oleja
pera2008
modelár

Příspěvků: 2549

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 6. 2017 o 13:25 | odkaz na příspěvek
ako vravim, ak je maly premer valca, tak to nebude fungovat. predsa model vazi len promile z toho, co realne auto, cize pokial nie su velkoobjemove tlmice, tak to nefunguje ako ma. bud to bude prilis rychle, alebo prilis pomale, alebo sa to pod tlakom rozpadne
Bydlisko: Kosice ( 42 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 256 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Seno62, LLBYZ,