Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3 4
autor zpráva
rogi
modelár

Příspěvků: 475

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 3. 2015 o 21:09 | odkaz na příspěvek
"saroj" som rád že ti to rozšírilo funkciu pri nabijaní, inak ak by mal niekto zaujem o original senzor tak v Pieštanoch je vo vypredaji tuším za 4€
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
Fero159
modelár

Příspěvků: 76

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 3. 2015 o 16:01 | odkaz na příspěvek
Zdravím mám tuto nabku a mám jeden problém na ktory sa chcem opýtať.
Mám baterku lipol 2200mah 11,1V 30/60C 3S.
Idem ju prvý krát nabijat (este len začínam) a pri type LiPo BAL-CHG mi vyskočí pri zapnutí nabijania toto

A ked mám zadat udaje tak články mám 3S, C=2200mah , 2,2A

A pritom je vsetko pozapajane
Bydlisko: Veľký Šariš ( 26 rokov )
milos.b
modelár

Příspěvků: 1210

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 3. 2015 o 17:56 | odkaz na příspěvek
A návod si videl? Pokiaľ by si si ho pozorne prečítal, tak na str.11 sú popísané chybové hlásenia. Buď nemáš zapojený balančný konektor do nabíjačky alebo máš prerušený niektorý vodič - pravdepodobne na balančnom konektore alebo na plošáku v lipolke.
(Keď nemáš k nej cz návod, tak Ti ho môžem poslať na mail ako prílohu v pdf)
Bydlisko: na "ďalekom Východe" ( 61 rokov )
Fero159
modelár

Příspěvků: 76

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 3. 2015 o 18:08 | odkaz na příspěvek
Ked vas môžem poprosit
mail: michal.ondrik@centrum.sk
Bydlisko: Veľký Šariš ( 26 rokov )
rogi
modelár

Příspěvků: 475

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 22. 3. 2015 o 10:36 | odkaz na příspěvek
na stranke dovozcu sú aj chybove hlášky aj program do PC pre monitorovanie pri nabijaní, tu som priložil pre tých čo to rád pod nos chcú
vystrazna_hlaseni_eq_35_profi_2_twin_80.pdf
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
MirecXP
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 6. 2016 o 17:45 | odkaz na příspěvek
Ahojte,
tiez mam podobny problem s touto nabijackou. Chyba Connection break mi v poslednej dobe coraz viac brani v pouzivani nabijacky. Som si celkom isty, ze kable su v poriadku, skusal som ich aj prepajkovat, aj vymenit a robi mi to aj pri LiPo aj pri NiMh clankoch, kde pouzivam uplne ine kable. Nabijanie naskoci tak na 20.krat a obcas ho aj potom prerusi. Tiez je zaujimave, ze ked zapojim kale naopak, nabijacka okamzite detekuje reverse polarity, ale ked zapnem nabijanie (pri spravnom zapojeni), opat mam Connection break. Vyzera to na vnutorny problem nabijacky, no v zaruke uz nie je.
Nestretli ste sa s tym uz niekto?
Bydlisko: Žilina ( 47 rokov )
rogi
modelár

Příspěvků: 475

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 6. 2016 o 06:41 | odkaz na příspěvek
môže byť problem na strane silových konektorov prispajkovaních na plošnom spoji, otvorit a pozrieť lupou
Bydlisko: Ružindol ( 60 rokov )
Gofre
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 3. 2017 o 17:54 | odkaz na příspěvek
Skus otočiť konektor balance kable z baterky opačne do balanceru u mňa to pomohlo. China..
Bydlisko: Nová Baňa ( 44 rokov )
Yautja
modelár

Příspěvků: 207

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 3. 2017 o 16:48 | odkaz na příspěvek
Chalani kto mate skusenosti;
Iba jedna baterka z 3 mi zvladla cyklus - vybit/nabit ako treba
Zvladla 2/3 (=velkost) Dynamite 900mAH (7,2)
Nezvladla 2/3 Dynamite 1100mAH (7,2) a Traxxas 3000mAh (8,4)
vsetky 3 = NiMH
tie co nezvladli sa pekne vybili, no nabili sa len kusticek (Traxxas vybil cca 2770 nabil 33 akoby rozdiel), 1100ka obdobne
Ked som ich daval nasledne nabit na inteligenznu nabijacku o ktorej je toto vlakno, Equlibrium 3.5ke tak ci manualna aj automaticke nabijanie NiMH sa ukoncilo zhruba rovnako rychlo ako pocas cyklovania, cize zlyhalo.
Baterky som potom bez problemov dobil manualnou Dynamite Prophet Sport.
Mam cosi nadstavit inac? Lepsie zvlast vybit, potom nabijat po hodnej chvilke?
Pls. o radu
Bydlisko: BA - Petržalka ( 43 rokov )
coro
modelár

Příspěvků: 886

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 3. 2017 o 19:46 | odkaz na příspěvek
teraz neviem ako hlboko sa zamyslieť - základ môže byť, že príliš hlboko vybitá NiMH ukáže takzvaný False Peak na začiatku nabíjania, mnohé nabíjače to ošetrujú tak že DP prvých X minút nepovolia (ale zas riskujú že upečú sadu ktorá sa zapne nabíjať plne nabitá)..
Do koľko voltov to vybíja?
Druhá vec, vždy som mal problém s konektormi a redukciami teda kým neboli všade MPJetale do nabíjača treba 4mm - stačilo prejsť okolo nabíjača a milivolty lietali hore-dole (ICE a PPPI3 to pekne kreslia na displej..) - kým som náhodou nenatrafil na polyquest 4mm konektory ( alebo fakt nepoužil všetko nové čistučké...)
Tretia vec, aký máš zdroj? Slabo filtrovaný spínaný, možno s trochu prisušenými kondenzátormi, keď zakmitá tak väčšina nabíjačiek vypne že deltapek (pokles, aj keď v skutočnosti je tam chaos tak v ňom nájdu aj časť kde to kleslo..).

No a ako máš nastavený ten deltapeak, je vôbec nastaviteľný, v nejakých milivoltoch (5....10?) ? Snažil som sa vždy použiť ZeroPk čiže teoreticky najmenší možný, a ak teda neboli príliš vybité alebo odležané tak minič nevypínalo.. na dobrých sadách, čo sa teda u NiMH podľa mňa nezachová príliš dlho a všetky už sa dajú označiť za prestarlé a problém hodiť na sady..
Yautja
modelár

Příspěvků: 207

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 24. 3. 2017 o 23:19 | odkaz na příspěvek
Fuha,default deltaP je 7, skusal som navysit,hovoris ze mam ist dole?
Bydlisko: BA - Petržalka ( 43 rokov )
coro
modelár

Příspěvků: 886

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 25. 3. 2017 o 07:16 | odkaz na příspěvek
Ja nie, ja hovorím že by bolo treba zistiť prečo to zastaví a vyriešiť problém,
A že deltaP sa ja osobne snažím používať 0 - pre NiMH je aj to veľa (Okrem predhriatia pred nejakou súťažnou jazdou asi čo ja teda nepotrebujem).

Je možné že ak by si dal vyšší deltaP, nevyplo by to. Ale o to väčšie je aj riziko že to nevypne ani na konci keď baterka bude plná, a usmaží ju.

Správny prístup by asi mal byť ten, že ak je s baterkou problém, je prvé na mieste nabiť ju 1/10C po dobu 14-16 hodín bez ukončovania DP - aby sa zrovnala. Ideálne je formovanie, kedy sa to ešte aj opakuje kým sa zlepšuje potom vybitá kapacita.
Podstatné je že cyklovanie = zbytočné ničenie baterky a s formovaním nemá vôbec nič spoločného..
MirecXP
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 26. 3. 2017 o 19:01 | odkaz na příspěvek
rogi:
môže byť problem na strane silových konektorov prispajkovaních na plošnom spoji, otvorit a pozrieť lupou


No otvoril som to a nic podozrive som si nevsimol. Skusil som cely plosak prepajkovat a stale to aj tak robi, je to uz asi nepouzitelny kus.
Problem je aj s LiPo aj s NiMh (bez balancera).

Asi idem hladam nieco nove.
Bydlisko: Žilina ( 47 rokov )
TomcoNR
modelár

Příspěvků: 16

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 4. 2017 o 17:09 | odkaz na příspěvek
Chalani chcem sa spytat mam tiez tuto nabijacku a malemu som kupil velke auticko na jazdenie je tam baterka 12v 10ah chcem sa spytat ci to mozem s takouto nabijackou nabijat ?
Bydlisko: Nitra ( 35 rokov )
mimimimik
modelár

Příspěvků: 783

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 4. 2017 o 18:54 | odkaz na příspěvek
Ak myslis Pb cize olovenu baterku tak ano. Mozes ju snou nabijat je tam ta moznost.
Bydlisko: Tisovec ( 33 rokov )
1 2 3 4
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 198 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: