Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 06:35 | odkaz na příspěvek
Pozri to ale na rcgroup v borisovom vlakne hned na zaciatku su aktualne info a aj link na nsjnovdi betaflight v2.1.3
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Prizrak
modelár

Příspěvků: 1169

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 07:18 | odkaz na příspěvek
neclovek:
Prizrak: PID sú nastavenia pomocou ktorých sa quad (alebo v tvojom prípade aj gimbal) stabilizuje.
P: Ako moc sa snaží stabilizovať, príliš moc P a quad sa roztrasie, príliš málo P a quad sa bude dať ľahko otočiť vonkajšími silami (vietor, nárazy,...) tak akurát P - Quad drží polohu a náklon ako kameň
I: Napráva quad po vychýlení cudzou silou, čím viac je vychýlený zo zadanej polohy, tým viac sa ho snaží narovnať, (narozdiel od P, ktoré ho len udržiava a po vychýlení ho nenapráva), príliš veľa I a quad sa rozhojdá zo strany na stranu, príliš málo I a quad sa bude viac podrobovať vonkajším silám, akurát I - quad bude veľmi stabilný napr. aj pri silnejšom vetre
D: Tlmí prudké pohyby vyvolané stabilizáciou, príliš málo D a quad sa napr. po prudkom pohybe zatrasie, príliš veľa D a quad sa bude zdať lenivý, tak akurát D - quad bude lietať hladko ale ovládanie zostane citlivé.

Ak mám dakde chybu (poprípade ak je to celé zle), tak poprosím, aby mi to dakto vysvetlil. Ja tomu rozumiem takto a ak to je zle, rád by som tomu porozumel správne.


Dik,a ešte mi povedz kde v naze nastavim pid-y?
Bydlisko: Žilina,Rajec
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 07:26 | odkaz na příspěvek
Vcera vecer som tam dal najnovsi. To pwm musim nastudovat. Na co sa to vypina a tak vôbec netusim. Vsimol som si ze doporucuju nejaky blackbox pochopil som ze robi nejaky zaznam co robi naze pocas letu a potom sa doladuje podla toho. Musim to pocitat mam o tom este slaby obraz tak ako o bl heli regle ked ich pripojim k pc budem spokojny teraz ako keby som nevidel na jedno oko ked neviem co je v nich nastavene.

Zakázať PWM Vstup v BLHeli pre OneShot

Update (04.10.2015) - Upozorňujeme, že ak chcete používať oneshot125 s BLheli ESC v Betaflight, ste mali blikať najnovšie BLHeli firmvéru (14,1), a opustiť "PWM Input" vypnuté (to je v predvolenom nastavení zakázaná) ,

Dôvodom je Betaflight beží na takomto rýchlom looptime (1000), BLHeli niekedy mis-interpretovať OneShot signál ako normálny PWM signál. Možnosť zakázať PWM signál je k dispozícii až od roku BLHeli 14.0.

Podla tohto ak som spravne pochopil by to malo byt predvolenom nastavení zakázané ale nemám ako zatial pripojit bl heli suite cize som slepy neviem aka verzia bl heli je v regloch a mozem cakat problémami ze bude za letu prepinat oneshot/pwm.

Chapem to dobre ? Treba mne jednoducho vediet ako su nastavene regle a aky firmware tam je.

Pytam sa preto ci dobre chapem ci?

Moja anglictina je chaba. Tu je odkaz kde citam:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=sk&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=en&tl=sk&u=http://blog.oscarliang.net/betaflight-firmware-setup/&usg=ALkJrhiS2LrOT9wSHt9DnCXYonCkqbxe7w

Nema niekto v mojom okoli pozicat:

bud Turnigy USB Linker.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44378__Turnigy_USB_Linker_for_AquaStar_Super_Brain_UK_Warehouse_.html

alebo
http://www.aliexpress.com/item/USB-Linker-For-ESC-Programmer-Update-SimonK-ESC-BLHeli-Firmware/32515090551.html?ws_ab_test=searchweb201556_6_79_78_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

alebo taketo nieco alebo nieco cim pripojim regle k blheli suite.

Ja mam objednane toto: http://www.aliexpress.com/snapshot/7119592254.html?orderId=71099539656364
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
Dzino
modelár

Příspěvků: 352

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 08:09 | odkaz na příspěvek
neclovek:
Prizrak: PID sú nastavenia pomocou ktorých sa quad (alebo v tvojom prípade aj gimbal) stabilizuje.
P: Ako moc sa snaží stabilizovať, príliš moc P a quad sa roztrasie, príliš málo P a quad sa bude dať ľahko otočiť vonkajšími silami (vietor, nárazy,...) tak akurát P - Quad drží polohu a náklon ako kameň
....

Suhlas. Este pre ilustraciu doplnujem video pred nastavenim parametru P a po nastaveni:
Video kde parameter P=1.5 (bolo to nahravane na mobil, ale na zvuku jasne pocut, ze to osciluje)

odkaz na Youtube

Screnshot z CleanFlight pri ktorych bolo video natacane


Znizenim parametru P na 1.2 sa oscilacie vyrazne znizili a pri P=1.0 uz sa s tym aj dalo lietat:

odkaz na Youtube





poison:
Vcera vecer som tam dal najnovsi. To pwm musim nastudovat. Na co sa to vypina a tak vôbec netusim. Vsimol som si ze doporucuju nejaky blackbox pochopil som ze robi nejaky zaznam co robi naze pocas letu a potom sa doladuje podla toho. Musim to pocitat mam o tom este slaby obraz tak ako o bl heli regle ked ich pripojim k pc budem spokojny teraz ako keby som nevidel na jedno oko ked neviem co je v nich nastavene.

Zakázať PWM Vstup v BLHeli pre OneShot

Update (04.10.2015) - Upozorňujeme, že ak chcete používať oneshot125 s BLheli ESC v Betaflight, ste mali blikať najnovšie BLHeli firmvéru (14,1), a opustiť "PWM Input" vypnuté (to je v predvolenom nastavení zakázaná) ,

Dôvodom je Betaflight beží na takomto rýchlom looptime (1000), BLHeli niekedy mis-interpretovať OneShot signál ako normálny PWM signál. Možnosť zakázať PWM signál je k dispozícii až od roku BLHeli 14.0.

Podla tohto ak som spravne pochopil by to malo byt predvolenom nastavení zakázané ale nemám ako zatial pripojit bl heli suite cize som slepy neviem aka verzia bl heli je v regloch a mozem cakat problémami ze bude za letu prepinat oneshot/pwm.

Chapem to dobre ? Treba mne jednoducho vediet ako su nastavene regle a aky firmware tam je.

Pytam sa preto ci dobre chapem ci?

Moja anglictina je chaba. Tu je odkaz kde citam:

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?act=url&depth=1&hl=sk&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=en&tl=sk&u=http://blog.oscarliang.net/betaflight-firmware-setup/&usg=ALkJrhiS2LrOT9wSHt9DnCXYonCkqbxe7w

Nema niekto v mojom okoli pozicat:

bud Turnigy USB Linker.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44378__Turnigy_USB_Linker_for_AquaStar_Super_Brain_UK_Warehouse_.html

alebo taketo nieco alebo nieco cim pripojim regle k blheli suite.

Ja mam objednane toto: http://www.aliexpress.com/snapshot/7119592254.html?orderId=71099539656364


Ak upgradnes ESC na verziu BLHeli 14.x, tak je PWM je automaticky vypnuty. Cize ked spravis upgrade na poslednu verziu tak by si to mal mat vypnute.
Iba ak to uz od vyrobcu bolo nejak nastavene, tak staci stlacit ikonu domceka pri danom nastaveni a vrati to na povodnu hodnotu.
Tu je screenshot z BLHeli co mam nastavenie OneShot pre mikrokopteru:

Pre OneShoot125 je potrebné nastavit "PWM Frequency/Damped" na hodnotu "Damped Light". Ja som este musel dat navyse Demag Off kvoli motorom 1104. Pre motory standardnej velkosti to nie je nutne menit.

Co sa programatora jedna, tak by som odporucil skor tento: http://www.banggood.com/DYS-ESC-USB-Linker-Programmer-for-SN16A-SN20A-SN30A-SN40A-BL16A-BL20A-BL30A-BL40A-ESC-p-982270.html

Mam ho doma a vecel by som zapozicat, mne tento tyzden dosiel MultiStar programator, takze konecne mozem spravit mikrokoptere "odtucnovaciu" kuru a vyhodit tazke DYS16A a separatny BEC a dat tam Multistar 6A LBEC.

Inak DYS ESC by sa mali dat programovat aj cez Naze32 s BetaFlight bez pouzitia ESC programatora. Skusali ste to niekto?
Ja som to skusal s AfroMini Naze32, ale to nefunguje. Niekde na fore som cital, ze to funguje iba pre urcite revizie dosiek Naze32 - tusim od rev 5 - Uz mam na ceste NAZE32 SP Racing F3 - ale chcem sa spytat ci sa to niekomu podarilo rozchodit.
Bydlisko: Bratislava ( 49 rokov )
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 08:58 | odkaz na příspěvek
Ahoj dik za ponuku ak sa neozve nik blizsie ako Bl. tak by sme sa dohodli zatial dik.
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 09:17 | odkaz na příspěvek
Chapes to spravne. Teda by to pocas lietania robilo hodne zlobu
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
edus
modelár

Příspěvků: 178

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 15:49 | odkaz na příspěvek
Skitzo ukazal ako sa to robi


odkaz na Youtube
Bydlisko: Bratislava ( 38 rokov )
Zeldos
modelár

Příspěvků: 492

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 16:16 | odkaz na příspěvek
Ty kokos ten si riadne dava :O
Bydlisko: Piešťany ( 30 rokov )
Thinky
modelár

Příspěvků: 1008

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 17:01 | odkaz na příspěvek
chudak ale bol riadne vystresovany ..a ako su s toho v riti ty ostatny uplne to prezivaju krasa
Bydlisko: Martin ( 36 rokov )
chimo
modelár

Příspěvků: 133

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 17:52 | odkaz na příspěvek
Chalani vedeli by ste mi povedať, kto máte runcam kameru označenie smd, ktorá by mala byť na zakrúžkovanom mieste. Ak by sa mi podľa toho podarilo zistiť čo to je. Ďakujem
Bydlisko: Žilina
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 20:27 | odkaz na příspěvek
Vypadá to parádne a lieta to ešte lepšie. Tie motory majú dačo do seba.

odkaz na Youtube
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
peter1207
modelár

Příspěvků: 313

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 23:49 | odkaz na příspěvek
Chymo skus napisat vyrobcovy. Mbe sa zatial takto vzdy podarilo zistit co som odtrhol z dosky.
Bydlisko: Trnava ( 34 rokov )
Prizrak
modelár

Příspěvků: 1169

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 11. 2015 o 23:54 | odkaz na příspěvek
Čo ti... To stúpa jak raketa
Bydlisko: Žilina,Rajec
poison
modelár

Příspěvků: 3389

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 11. 2015 o 00:10 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Madunice ( 46 rokov )
neclovek
modelár

Příspěvků: 942

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 11. 2015 o 00:25 | odkaz na příspěvek
Prizrak:
Čo ti... To stúpa jak raketa


Teraz nech mi niekto ukáže video, kde takto niečo lieta s Emaxami
Bydlisko: Bratislava ( 27 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 164 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 2 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 0 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: