Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

autor zpráva
JFbody
modelár

Příspěvků: 5

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 14:12 | odkaz na příspěvek
Zdravim, mam 15 rokov a chcel by som zacat s rc lietadlami. Moj rozpocet je len 125 eur. Chcel by som nejake bazarove lietadlo v plnej výbave (so všetkym) a tiez bazarovy vysielač. Našiel som toto: https://modelbazar.cz/piper-cherokee/989747 a https://modelbazar.cz/graupner-mc-12/989306. Myslite ze by to mohlo byt? Trebalo by k tomu este nieco dokupit? Chcel by som taketo dake akrobatické lietadlo (nie vetron). Na simulatore mam natrenovane. Lietadlo by som si chcel kupit na dlhsiu dobu, neviem ci budem kupovat dalsie (lepsie). Vopred dakujem za rady.
Turnigy
modelár

Příspěvků: 400

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 14:43 | odkaz na příspěvek
Kúp si niečo z EPP, ak si ešte nikdy nelietal tak to zaručene oplieskaš o zem. EPP môžeš lepiť skoro donekonečna, ale konštrukčné rozbiješ iba raz.
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
JFbody
modelár

Příspěvků: 5

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 15:26 | odkaz na příspěvek
ok dakujem. popozerám dačo. a ten vysielač?



a do budúcna by to lietadlo mohlo byt? potreboval by som este daco?
Turnigy
modelár

Příspěvků: 400

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 16:14 | odkaz na příspěvek
Byť tebou, tak ešte niečo došetrím a kúpim napríklad beta 1400 rtr - tam máš všetko čo potrebuješ a je to skoro nerozbitné. Bazárovú možno kúpiš aj do tých 120€. Ten graupner mc12 je už skôr vhodný do múzea než na lietanie, kúp niečo čo beží na 2,4 GHz.

Tiež som kedysi chcel ako prvé lietadlo stíhačku, potom som kúpil vetroňa a aj toho som dokázal hneď pri prvom lete rozbiť. Potom som ho polepil a pri druhom lete som ho rozbil znovu aj keď ja som nemal také vymoženosti ako simulátor
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
JFbody
modelár

Příspěvků: 5

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 16:37 | odkaz na příspěvek
ok dakuem


a k tomu piper charokee by bolo do buducnosti treba aj daku nabyjacku? a prijmac? alebo je tam vsetko a staci kupit vysielač?

bol by tento lepsi?


https://modelbazar.cz/vysilac-devo-7/986767
Turnigy
modelár

Příspěvků: 400

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 17:21 | odkaz na příspěvek
Tento devo je určite lepší. Stále je to iba setový vysielač, ale s takým rozpočtom poriadnu vysielačku proste nekúpiš. Najlacnejšia "ozajstná" je asi turnigy 9x, ale tá ťa výjde aj s dovozom na nejakých 100€.

K tomu piperu ti treba vysielač s prijímačom, nabíjačku a predpokladám, že aj baterku.
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
JFbody
modelár

Příspěvků: 5

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 17:29 | odkaz na příspěvek
aha ok dakujem ;D

ak sa este mozem spytat ako sa vklada zapaja prijmac do lietadla?
Turnigy
modelár

Příspěvků: 400

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 18:04 | odkaz na příspěvek
Do prijímača idú konektory zo serv a esc. Najlepšie bude nájsť nejakého modelára z okolia, ktorý ti to pozapája, povysvetľuje, zalieta a vytrimuje, ak chceš teda naozaj kúpiť toho pipera.

Ak s tým piperom pôjdeš lietať sám, tak si potom nezabudni zobrať igelitku, keď budeš zbierať po zemi diely.
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 26 rokov )
luky249
modelár

Příspěvků: 81

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 18:24 | odkaz na příspěvek
Presne ako radí kolega. Na to pipera rýchlo zabudni ako začiatočník. Potrebuješ niečo pomalé ako vetroň a aj to sa bude javiť ako rýchle. Osobne by som odporúčal nejakého modelára,čo Ti pomôže,poradí,zalieta model. Okolo lietania je veľa vecí,nestačí iba páčkovať na simulátore. Aj ja som začínal a viem o čom hovorím. A pri tom rozpočte by si mohol sám rýchlo dolietať. Ten model nie je abslútne vhodný pre začiatočníka.
Bydlisko: Okr. Topoľčany ( 47 rokov )
RedBaron
modelár

Příspěvků: 216

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 18:24 | odkaz na příspěvek
Toho pajpra určite nekupuj, lebo tú igelitku budeš potrebovať určite - Turnigy má pravdu. Na ten model potrebuješ asfaltové letisko, dolnoplošník sa veľmi blbo hádže z ruky a z predným kolesom sa špatne pristáva do trávy. Ak budeš hľadať niečo do začiatoku treba začať z EPP hornoplošníkom a rozumné rozpätie je okolo 1400 mm. Slušné rádio na začiatok je niečo podobné ako je FlySky i6X.



https://www.kralovstvo-hraciek.sk/flysky-fs-i6x-10ch-2-4ghz-fsh-x6b-prijimac-afhds-2a-i-bus-pre-quadrocopter?gclid=EAIaIQobChMIlMS7uvHp7gIVTxoGAB3nzg0PEAAYAiAAEgKd2vD_BwE
Bydlisko: Nitra ( 59 rokov )
JFbody
modelár

Příspěvků: 5

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 18:33 | odkaz na příspěvek
ano dakujem


pipera se zatial urcite nechystam kupovat je mi jasne ze by som to roztrieskal len som nevedel co vsetko vlastne potrebujem a ako sa to zapaja, nastavuje..... Pockam asi kym bude lepsia najlepsie ziadna corona a potom si najdem nejakeho modelara.
ludicek
modelár

Příspěvků: 592

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 14. 2. 2021 o 19:53 | odkaz na příspěvek
SARS-CoV2 tu bude dlho, radšej si napíš odkiaľ si a niekto sa ťa ujme.
Bydlisko: Prešov, Ľubotice ( 44 rokov )
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 275 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: bronco73,