Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3
autor zpráva
Peter-DCA
modelár

Příspěvků: 54

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 9. 2019 o 12:33 | odkaz na příspěvek
V poslednej dobe je toto naše hobby na ústupe. Preto by som rád získal prehľad koľko ľudí u nás ešte aktívne lieta vrtuľníky prípadne o tom uvažuje. Vďaka takémuto prehľadu by sme podla mňa vedeli začať robiť spolu nejaké spoločné akcie a stretnutia. Veľa pilotov končí dnes už nie ani kvôli financiám, ale kvôli tomu, že nemajú s kým lietať. Dúfam, že dole do komentov sa pridáte a každý napíše kde lieta, ako dlho alebo prípadne, že uvažuje začať lietať vrtuľníky.
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
Erich001
modelár

Příspěvků: 809

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 5. 9. 2019 o 17:08 | odkaz na příspěvek
No to je problém ,ktorý trvá už niekoľko rokov. Nás bolo v BA a okolí asi 12 a pred tromi rokmi som zostal sám. Ako písal Peter, samého má lietať nebavilo. Prišiel som na letisko, dal dva skoky a o 20 minút domov.
Rád by som sa znovu začal učiť lietať.
Bydlisko: Bernolakovo ( 53 rokov )
Peter-DCA
modelár

Příspěvků: 54

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2019 o 07:11 | odkaz na příspěvek
V Dubnici nás lietalo tiež okolo 10. Momentálne nás ostalo pomenej. Aktívne sa stretávame 3-4. Ono na druhú stranu nie je zlé si ísť občas zalietať sám. Hlavne keď človek skúša niečo nové. Je vidieť že toto vlákno si prehliadlo okolo 109 ľudí a len my dvaja tu reagujeme. To je to čo si myslím, že už väčšina nemá chuť spraviť niečo pre tento koníček. V ČR sa chalani dosť často ešte stretávajú v hojnom počte a funguje to tam. Bol som si s nimi pár krát zalietať a je to o inom ako u nás. Hlavne si to viac užívajú a nechcú sa ukazovať jeden pred druhým kto je lepší pilot.
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
JohnyPP
modelár

Příspěvků: 107

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2019 o 19:11 | odkaz na příspěvek
No neviem ci mozem bonzovat
Pod tatrami cca 6ludi, plus tak cca 4 do 50km.
Ale lieta sa vacsinou po samom, obcas dvaja.
Ja som stale len zaciatocnik a viem o dvoch dalsich uplne zacinajucich s prvym vacsim 6kanalom.



A este dodam, ze vacsina radsej volny cas stravi lietanim ako na tomto fore ...
Bydlisko: Poprad
Iceman
modelár

Příspěvků: 77

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 9. 2019 o 22:56 | odkaz na příspěvek
Tak sa sem pridam aj ja od zaciatku tohto roku sa snazim vratit k vrtulnikom. Takze som dalsi v tejto skupine.
Bydlisko: Malacky ( 42 rokov )
ujovko
modelár

Příspěvků: 119

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 7. 9. 2019 o 09:29 | odkaz na příspěvek
U nás v klube sme dvaja. Ale v KE a blízkom okolí je nás viac.
V tom, že som na ploche s vrtuľníkom často len jeden, nevidím žiadny problém. Kolegovia s lietadlami sa ma ani neboja ani nestránia. Mnohí lietajú s koptérami, ja sám lietam aj s lietadlami. Mnohí isto polietajú s helinou za domom v záhrade a pod. a nemusia chodiť na organizované či dohodnuté letisko.
Bydlisko: Košice
JohnyPP
modelár

Příspěvků: 107

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 8. 9. 2019 o 01:25 | odkaz na příspěvek
Tak doplnim nejake info aspon o sebe, ostatni sa prezradia sami ak budu chciet.
Zacinal som pred X rokmi s 3 kanalom, to ma bavilo asi tyzden, rok na to som skusal 4 kanal, tiez len koaxial. Nadsenie ma drzalo mesiac. A zlom nastal pred rokom v decembri ked som zdedil grifina. Trochu som ho polatal kupil 3 baterky a zacal trenovat visenie s touto padlovou 450tkou.
Na novy rok som zohnal trexa 450, o dost silnejsie padlo. V januari som uz vonku padal vo velkom. Znicil som aj grifina aj rexa. Tak mesiac pauza a len simulator. Zasobil som sa hromadou dielov a trapil sa pol roka kym som sa nenaucil orientaciu. Prve 2-3 mesiace bola nehoda skoro kazdy den a bojoval som stale s nejakym technickym problemom.
Nelietam ani rok, ale vdaka simulatoru uz zalietam aj invert.
A vdaka podpore kolegov z okolia som sa dopracoval k 500vke a ta je tak pomala ze sa nebojim vyskusat poznatky zo simulatora. 500vka vlastne este nieje tak celkom moja.
Momentalne lietam len simulator a vsetky heliny okrem 500 su nekompletne. Tu ale sanujem, kym ju nejak nesplatim. Baterky su v storage a lietat pojdem asi az po novom roku, ked sa zasa zasobim dielmi a doskladam bezpadlovy rex450. Co ale potrva par mesiacov kym dam dokopy zdravie, cas a penazenku. Nevzdam sa tohto krpca aj ked je "na minder", rovnako ako nanoCPs, na trave takmer neznicitelny nezmar a v bezvetri s nim trenujem "na rychlost".

Ale je uz dost dolepeny sekundakom, potrebuje par novych dielov, utrpel vela padov pri uceni invertu s vychylkami len 80 perce t a expami len 30 percent. Nahodil som na speltrume vychylky aj expa na 100+100 a uz je to uplne o niecom inom

Len... Podcenil som nutnost simulatora a kaslal som na neho pretoze padlo nazivo sa stale chovalo trochu inak ako nespravne nastaveny sim a grifinacke radio.
Takze rada pre zaciatocnikov: 50-100 hodin treningu na sime je zaklad pred visenim bez treningoveho kriza. Neskusajte nazivo hluposti kym to nemate odmakane na sime.
Bydlisko: Poprad
mhutnik
modelár

Příspěvků: 28

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 8. 9. 2019 o 09:29 | odkaz na příspěvek
Pozdravujem všetkých vrtulnikarov Slovenska

Som rad, že sa konečne niečo deje. Ja som skončil s lietaním pred troma tokmi, lebo už má to veľmi nebavilo. Bol som v klube sám. Prešiel som z makiet vrtuľníkov na makety a polomakety lietadiel.
Rad by som sa k tomu vrátil. Keďže lietam makety a ešte jednu vlastním, rad by som opäť začal lietať. S maketami som začínal v Prahe pred 12 rokmi, predtým má učil lietať kamarát z Devinskej novej vsi.

Rad sa pripojím s Vami


Michal
Bydlisko: Orechova Poton ( 61 rokov )
olix
modelár

Příspěvků: 50

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 9. 9. 2019 o 12:46 | odkaz na příspěvek
Aj v Banskej Bystrici sme boli 5-ti, ostal som sam. Lietam trosku menej ako volakedy ale to aj kvoli rodine a praci. Ale ked sa mi podari idem.
Lietam uz 5rokov mam 3 heli.

Velmi rad sa pridam

diki za info

Peter
Bydlisko: Banská Bystrica ( 40 rokov )
ddano007
modelár

Příspěvků: 42

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 9. 9. 2019 o 17:00 | odkaz na příspěvek
Ja moc vodu nenamútim,radšej chodím lietať sám, aj tak toho moc neviem, maximálne tak looping. Letka: 1x Innova 550 natiahnutá na 600mm listy, 1x CopterX 500 natiahnutý na 480mm listy, 1x Devil 420 po oprave, zatiaľ ešte nebol vo vzduchu, 1x Tarot 480 natiahnutý na 380mm listy.
Bydlisko: Zavar (Trnava) ( 60 rokov )
Peter-DCA
modelár

Příspěvků: 54

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 10. 9. 2019 o 21:23 | odkaz na příspěvek
Na Facebooku som vytvoril skupinu RC Heli Slovakia. Kto bude mať záujem nech sa tam pridá a budeme mať o sebe ako taký prehľad.
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
Iceman
modelár

Příspěvků: 77

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 11. 9. 2019 o 07:44 | odkaz na příspěvek
Neviem ako ostatnym ale mne to stranku RC Heli Slovensko nenaslo.
Bydlisko: Malacky ( 42 rokov )
Peter-DCA
modelár

Příspěvků: 54

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 11. 9. 2019 o 10:57 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: Dubnica nad Váhom ( 42 rokov )
Iceman
modelár

Příspěvků: 77

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 11. 9. 2019 o 13:56 | odkaz na příspěvek
Ok dakujem.
Bydlisko: Malacky ( 42 rokov )
kosťa
modelár

Příspěvků: 2

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 9. 2019 o 20:38 | odkaz na příspěvek
Som dvojnásobný začiatočník. Protos 500 som poskladal v na jar 2010, ale nedokončil nastavenie. Potom som začal pracovať na väčšej skladačke - dome. Ale nastal čas uviesť Protosa do prevádzky. A tu je problém. V okolí nie je nik, kto by poradil s nastavením a všetko, čo som mal naštudované je preč. Donedávna som trápil simulátor, kým PC neblikol naposledy. Verím v lepšiu zajtrajšok.
Bydlisko: Topoľčianky ( 57 rokov )
1 2 3
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 195 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 5 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: Angikatech,