Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor zpráva
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 27. 11. 2016 o 18:49 | odkaz na příspěvek
Mám Krajánka, mám Pionýra, tak som si povedal že s ČS vetroňov mi chýba napr. Šohaj2.Orlíka, Blaníka, VSo-10 som lietal/lietam... Zhruba po dvoch mesiacoch kreslenia som sa dal do rezania. Toto váži 800g a mali by to byť kompletné diely na krídlo, trup, VOP, SOP. Zimný projekt. Moja viac menej štd. mierka 1/4. Postupne pridám nejaké fotky zo stavby. Klasická drevená konštrukcia, poťah prekližkou 0,6mm. Plán je začať pred, cez, po Vianociach zostala nejaká dovolenka...
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
Jaroslav Kadlic
modelár

Příspěvků: 356

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 27. 11. 2016 o 21:01 | odkaz na příspěvek
Budem sledovať niet nad klasickú stavbu.
Bydlisko: Ladce-Tunežice ( 67 rokov )
japro
modelár

Příspěvků: 341

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 11. 2016 o 07:50 | odkaz na příspěvek
Už sa teším, až ho uvidím lietať. V akej povrchovke ho chceš urobiť. Ja mám mojho Šohaja v markingu Aeroklubu Kladno (Červenej pes)
Bydlisko: LM ( 67 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 8. 12. 2016 o 22:51 | odkaz na příspěvek
Ahoj ano sledujem reinkarnaciu.Tak daleko u mna :imatrikulacka,marking este nie som ale rad sa dam inspirovat.zatial mam rozmyslenu len konstrukciu. Potah kridla pr.0.6, trup detto vpredu 0.8.material kompletny vratane zlepenych nosnikov...este som nedostal povolenie od prvej damy rozbalit 2m stol v obyvacke...obvykle medzi Vianocmami trochu zmakne....
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
Jaroslav Kadlic
modelár

Příspěvků: 356

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 12. 2016 o 21:17 | odkaz na příspěvek
Nie tak dávno som aj ja riešil modelársku obývačku medzi sviatkami . No ale nečakaj obzvlášť sviatočné pohlady od prvej dámy
Bydlisko: Ladce-Tunežice ( 67 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 1. 2017 o 18:37 | odkaz na příspěvek
Ahoj, Ja celý rok poslúcham a preto to dopadlo s obyvackou a povolenim takto

Aj vdaka tomu, ze ma na Vianoce schvatila nejaka influenza, ktorej následky rozchadzam dodnes a vedúca usúdila, ze ma bude mat radsej pod dohladom v obyvaku ako kontrolovat občas v dielni... Vyfasoval som k ruke vysavač a pravidelne musel piť čaj/ked sa dalo a nevidela aj s vitamínom R/.... tak som teda trochu som cez sviatky pokročil, i ked bolo kopec návštev.... Aj ked len po troskach a ked akurát bol čas.
Hotova je komplet konštrukčne smerovka, komplet vyskovka, centroplan trupu a už až na par detailov cela polka kridla-. Centroplan vzdy konštrukčne navrhujem ako samostatny blok a aj ho staviam prv ako krídlo-, aby aj preto uz kridlo sedelo bez uprav aj co sa vzopätia tyka... Lepšie sa mi dodrží a odkontroluje už počas stavby vzopätie, uhol nábehu ...a tak.. V mojom prípade vzopätie +1.5stupna na polovicu krídla. Na obrazku v procese lepenia a po nom aj s riesenim uchytenia podvozku a prevodnej páky smerovky...Krídlo, ako vždy zacinam stavat po jednej polke. Na tej prvej odladujem chyby v konstrukcii, prehliadnutia atď...a priebezne opravujem CAD výkres. Šohaj má pekné krídlo, ale potrápilo ma. Tuhost, váha ... štíhleho krídla - v poriadku, ale balančka tejto hrúbky a dĺžky je v mojom prevedení strašne mäkká, nepáči sa mi to...aj ked je na nej poťah 0.4 prekližka a rovingova odtokovka... asi to prerobím, ešte rozmýšľam čo bude lepšie....

Pár obrázkov-Inak neviem ako na tie obrázky, to resamplovanie do max 500kB z toho robí škarediny. Asi aj podla toho čím robím fotky... Asi celu fotoreportaz zavesim na nejaky napr. dropbox... ...
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
Jaroslav Kadlic
modelár

Příspěvků: 356

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 1. 2017 o 20:01 | odkaz na příspěvek
Len to nechaj tu je to prehladnejšie Foto máš v pohode. Profifoťáci majú svoje stránky. Ale Ti to ide. Rezal si na cnc?
Bydlisko: Ladce-Tunežice ( 67 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 15. 1. 2017 o 21:53 | odkaz na příspěvek
Ano .CNC som si spravil.par rokov dozadu prave pre tieto ucely. Vec na nezaplatenie,uplne nove moznosti...
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
Jaroslav Kadlic
modelár

Příspěvků: 356

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 1. 2017 o 19:23 | odkaz na příspěvek
No tíško závidím. Moje cnc je lupienka od proxonu.
Bydlisko: Ladce-Tunežice ( 67 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 1. 2017 o 21:44 | odkaz na příspěvek
Stalo to vela rozmyslania a casu, ale oplatilo sa. Toto je moj stroj x-y-z 750x500x300mm blizsie najdes na c-n-c-.cz pod nickom JackAnthonyP
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 1. 2017 o 17:40 | odkaz na příspěvek
Poradí niekdo z "klasikov" niečo, fintu...ako spraviť dlhú konštrukčnú balančku so štíhlym profilom dostatočne tuhú ? Moja meter dlhá balančka je napriek snahám o stuženie " nepríjemne vrtuľovitá" . Je to ešte bez poťahu a lakovania, ale...
TTD: profil FX-100, Rebra topolovka 3, na spodnej strane prekližka 0,4, rebra hore páskovanie pr.0.4 plné výztuhyv mieste pantov......5 pantov. Odtokovka, klasicky z dvoch Pr. 0,4 medzi nimi roving,Os otáčania je plastový bowden... že by som aj na vrch dal miesto páskovanie plnú 0.4? Diagonálne rebrá? Pár obrázkov ešte hrubého, neoprac. stavu
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
lv
modelár

Příspěvků: 2802

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 1. 2017 o 19:19 | odkaz na příspěvek
Toš kukni napríklad sem http://www.elektromodely.sk/?p=6530
Mne sa krídelká či výškovka ani nehnú a to mám odtokovku lanko 0,65mm
Ďalšia vec čo ti pomôže je preglejkový oblúk na nábežke krídelka, ohýbanie preglejky však nie je pre každého...
Krídelko na sperberi má meter a pol a je dostatočne tuhé https://goo.gl/photos/L3nAGYXC5zgFijLfA
detail potiahnutého preglejkou https://goo.gl/photos/eiwPs5P94Dm2WdDW9
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 1. 2017 o 21:14 | odkaz na příspěvek
Ďakujem za odkazy. Pekne, lahoda pozerať ako to tí machri krásne, čisto vedia dať do hromady... Len na okraj marga-na ostatných mojich stojoch mam tiež odtokovky, resp. balančky betonove. Šohaj je trošičku v tomto-a aj zvolenym profilom pre mna odchylka. Tu som sa chcel vyhnut konštrukčnym rebram v odtokovke-(je jasne že konštrukčne rebro ma daleko lepšie parametre čo sa pružnosti, pevnosti ,krutu ..týka ako "klasicke" ...ale ak uvazim ze moje najmensie rebierko v balančke ma na vysku v ose otoča necelých 4,5mm ....som sa chcel tomuto vyhnut inym riesenim. Navyse ten FX100 je na konci pekne prehnuty..Nakoniec to mozno skombinujem... Prekližku si dovolim tvrdit zvladam pod obojim-suchym aj mokrym, ale ten polomer pod 5mm je výzva... Uvidíme. Každopádne ďakujem a budem rozmýšlať ....
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
JaroP
modelár

Příspěvků: 68

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 1. 2017 o 21:11 | odkaz na příspěvek
Kridlo bude nove.Dnes som ho dokreslil.
Bydlisko: Senica ( 60 rokov )
lv
modelár

Příspěvků: 2802

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 23. 1. 2017 o 21:31 | odkaz na příspěvek
Keď už si kreslil nové krídlo, tak si mal použiť iný profil a nie 10%ný. Ja používam na konci profil súmerný. Zmena profilu začína obvykle od bodu kde začína krídelko. Vznikne ti tak aerodynamické nakrútenie a trošku vyššia stavebná výška.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
1 2
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 156 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 7 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: