Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2 3
autor zpráva
JurajD
modelár

Příspěvků: 868

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 2. 2021 o 11:15 | odkaz na příspěvek
*ano zle som sa vyjadril

ale pokial za dron povazuje rovnake zariadenie ako ja, tak potom by som mohol suhlasit, problem je ten ze verejnost slovom dron oznacuje vsetko co ma 4 vrtule
Bydlisko: Bratislava
lv
modelár

Příspěvků: 2802

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 2. 2021 o 18:20 | odkaz na příspěvek
Dron je všetko čo drží vo vzduchu procesor, nie ruky pilota.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
flyabit
modelár

Příspěvků: 188

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 2. 2021 o 21:17 | odkaz na příspěvek
Za prve - Pilot s dronom porusil zakon, pretoze bol neopravnene na sukromnom pozemku. Vlastnikom celeho priestoru je developerska spolocnost a cast pozemku je prenajimana pre modelarsky klub . Prenajom je pravne podchyteny zmluvou. Ostatni porusuju zakon , lebo su na sukromnom pozemku . Ci uz vencia, lietaju dronom, pripadne si myslia ze je dobry napad to robit v zaparkovanom aute za plotom . Takze akym pravom niekto urcuje clenovy klubu, ze ma lietat iba nad letiskom.
Za druhe. O kus dalej je vojensky priestor a hlupaci tam obcas lietaju nad nim. Nasleduje okamzite navsteva policie na letisko . Blbec s dronom je 200m daleko tak je frajer . Ale ani jeden nepride povedat ze on lietal v blizkostia arealu policajtom . Tak iba pre info ako sa veci maju.
Bydlisko: Bratislava
JurajD
modelár

Příspěvků: 868

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 2. 2021 o 21:38 | odkaz na příspěvek
lv:
Dron je všetko čo drží vo vzduchu procesor, nie ruky pilota.


Ano, aj s tymto suhlasim

@flyabit: ano len debil to posle nad vojensky areal

Ale preco sa nespominaju aj ti co nemaju problem na volnej ploche letiska poslat do 200m vysoko vetrona a plachtit tam s tym?
Zrejme si tym urcovanim co kto moze a nie narazal na mna, nemusis sa hanbit ma spomenut priamo.
Nikomu nic neurcujem, ale rovnako aky pravom sa niekto vyhraza ze necha zmiznut jeho “drona” ? Je jedno akym sposobom.
Bydlisko: Bratislava
macko
modelár

Příspěvků: 25

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 2. 2021 o 13:18 | odkaz na příspěvek

***To ze niekto vie lietat este neznamena ze nie je debil***
Tak toto vytesat do kamena !!!
*** ano len debil to posle nad vojensky areal***
Aj toto je pecka
Bydlisko: Mala Causa,Prievidza ( 62 rokov )
FlyingDoctor
modelár

Příspěvků: 51

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 2. 2021 o 22:51 | odkaz na příspěvek
JurajD:
O kolko viac ohrozuje 600g “dron” svoje okolie ako 23kg jet?
Ja som za, aby tie jety nelietali mimo oploteny a vyhradeny areal, necitim sa tam bezpecne.

Zareagujem, keďže ide asi o môj "23kg jet". Násobne viac. Vaše hračky lietajú pomerne rýchlo a nepredvídateľne - nehovoriac o schopnostiach ich "pilotov/nepilotov". Sám vlastním pilotnú licenciu, a previerku na DÚ. Nikdy by som si nedovolil podceniť jediný štart s jetom. Všetko je 2x skontrolované, zálohované. Sú to desiatky cvičných štartov a hodiny nastavovania... Podmienky štartu sú vždy závislé na type, parametroch, počasí a aktuálnej obsadenosti... Vždy máš miesto na núdzové sadnutie "ak to zhasne"...etc. Odbornejšie písať nebudem.

Ostatne, už si zvykám, že najmúdrejší sú "diskutujúci trolovia" s letovým parkom alá 1xepp Beta a nejaký ten "dron". Ale rád a komentárov o tom, ako "podrovnať pri pristátí" majú plné vrece. Samozrejmosťou je aj mazanie komentárov a hanba za vlastné meno ...už mi je to smiešne.

Ale áno, súhlasím, profi dron-raceri sú "majstri svojho remesla", to je iná liga. No je ich ako šafránu...a podľa Tvojich príspevkov a reakcií k nim Ty asi patriť nebudeš. Tvoj útlocit o "4 vrtuliach" vnímam len ako mieru frustrácie z nedocenenia Vašej RCkategórie. Možno skús urobiť niečo prospešné, edukuj verejnosť napríklad.

A ak máš - čo asi máš na "drone" kameru - porušuješ zákon. Vždy keď ideš hore. Ak lietaš nad súkromným pozemkom, tých porušení je tam podstatne viac.

A úplne s kľudným svedomím Ti a okoliu oznamujem, že pokiaľ mi nad hlavou ponad súkromný pozemok bude lietať "nejaký dron" a ver mi, nebudem skúmať či je to FPV race verzia v.s. DJI, pri prvej možnosti ho uzemním. A veľmi rád počkám na majiteľa. Všetko je to o ľudoch. Vždy bolo a vždy bude... Ale presne súhlasím s názorom, že je mimoriadne málo pravdepodobné, že si "niekto" kúpi jet-a za x1000eur a pôjde experimentovať. O "dronoch" to neplatí...tie má dnes každý blbec. Bez urážky...

P.s.: Všetky moje modely sú označené mojim identifikačným číslom, aby v prípade nehody bola možná identifikácia majiteľa. Aj Tvoj "dron"? Asi áno - však?
Bydlisko: Bratislava ( 36 rokov )
JurajD
modelár

Příspěvků: 868

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 20. 2. 2021 o 23:53 | odkaz na příspěvek
Takze ako pri autach, cim vacsie lietadlo tym vacsie ramena. Aroganciu mozes rozdavat.

Lietaju pomerne rychlo - ano
Nepredvidatelne - nie
Narozdiel od teba to dokazem zastavit takmer na mieste, otocit o 180st okamzite, a poslat k zemi jednym prepinacom.
Nepredvidatelne spravanie aj pri redundancii je rozhodne viac pravdepodobne pri niecom co ma kridla

Druhy odstavec asi nepatril mne, neviem sa vyjadrit, niesom trol, za meno sa nehanbim, ty ano?

Som rad ze si ocenil moj skill na zaklade prispevkov. Mozem ta vsak ubezpecit, ze ziadnu frustraciu a ani nedocenenie nejakej kategorie nepocitujem.
Edukaciu ti s radostou prenecham, celkom sa v tom vyzivas, smelo pokracuj.

Pouc ma o zakone ktory mi zakazuje mat kameru

S kludnym svedomim si dovolim ti pripomenut, ze to tvoje uzemnenie ktorym sa ohanas a neviem si predstavit ako by si ho realizoval bude rovnako porusenim zakona.

Moj dron zatial ziadne cislo nepotrebuje, ked bude, tak ho budem mat aj ja.
Bydlisko: Bratislava
FlyingDoctor
modelár

Příspěvků: 51

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 2. 2021 o 12:04 | odkaz na příspěvek
"Narozdiel od teba to dokazem zastavit takmer na mieste, otocit o 180st okamzite, a poslat k zemi jednym prepinacom. Nepredvidatelne spravanie aj pri redundancii je rozhodne viac pravdepodobne pri niecom co ma kridla".

Technicky asi áno, ale vyradil si kľúčový parameter a to je ľudský faktor. A tam mám dôvodnú pochybnosť.

Ak spočítam rýchlosť AP, pri teoretickom lete napr. 100km/h cca 27m/s... reakčný čas a okolnosti - nie je to vôbec bezpečné. Mimochodom pri "takomto" dopade vygeneruješ viac energie ako je 80J... A teda v tomto kontexte je bezpečnejší DJI "typ", ktorý "nie je hlúpy".... ale Tvoj názor Ti nikto neberie.

No ak si si nevšimol, väčšina diskutujúcich sa "snažila" dohovoriť Ti. Ale je to o ľudoch. Takže Ti želám všetko dobré....a pokojne sa zastav v LMK Vajnory. Môžeme pohovoriť osobne...
Bydlisko: Bratislava ( 36 rokov )
JurajD
modelár

Příspěvků: 868

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 2. 2021 o 14:38 | odkaz na příspěvek
Fascinuje ma, ako dokazes zhodnotit moje schopnosti bez toho, aby si ma poznal
Automaticky si ma identifikoval ako previnilca, ktory si dovolil lietat nad “vasim” pozemkom ked tam nikto nelietal.
Zrejme preto, ze som si dovolil reagovat.
Mozem ta ubezbecit, ze ja osobne som nikdy v blizkosti toho letiska a ani ziadneho ineho modelu nikdy nelietal.
Vynimku tvoria akcie ktorych som sa zucasnil a lieta sa v skupinach za dodrzania vsetkych bezpecnostnych opatreni.

Rovnako som si nevsimol, ze by mi niekto nieco dohovaral.

Suhlasim, DJI nieje “hlupy” co vsak nemusi platit o tom kto drzi vysielac, alebo aj nedrzi....
Bydlisko: Bratislava
FlyingDoctor
modelár

Příspěvků: 51

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 21. 2. 2021 o 21:44 | odkaz na příspěvek
Prepáč ale fakt. Skús čítať s porozumením. Si úplne mimo.

A ani v jednom bode nemáš pravdu.:

1., Ja nehodnotím Tvoje schopnosti, toto by nedal ani Chuck Norris. Ako lekár Ti píšem, že ak spočítaš všetky známe veličiny a dosadíš ich do vzorca, preukážeš, že ak budeš s rýchlo letiacim dronom v blbom čase na blbom mieste, bude to naozaj problém. Bez ohľadu na "schopnosti". Fyzika nepustí. Samozrejme iné modely nevyjímajúc, ani jety nie...ale sú tam pomerne veľké rozdiely a bolo by fajn ich priznať.

2., Ja som Teba nijako neidentifikoval. Je mi jasné, že Ty si to nebol a ani nebudeš, ale do "vlákna si napísal ty". A reagoval som na "23kg jet"...

A ver, že u mňa je a vždy bude na 1.mieste bezpečnosť a myslím, že si na tom podobne...ono, čím viac človek má a vie, tým je pokornejší. A spoznám Ťa rád, no problem....
Bydlisko: Bratislava ( 36 rokov )
Banjo
modelár

Příspěvků: 299

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 6. 2021 o 12:39 | odkaz na příspěvek
Zdravim,
vstupujem do starej diskusie, lebo som hladal nieco zaujimave na portali mimo inzeratov, ktore tu dominuju, a zda sa ze o modelarine tu uz pomaly nieje ziadna poriadna diskusia.
Zaujal ma nazov klubu LMK asi tam patri aj Vajnory, cize LMK Vajnory, lebo mi mame ako klub uz asi 40 rokov to iste LMK Bratislava.
Nas znak:



Lietame roky pri strome asi v strede letiska cca 4030 m od vstazneho bodu letiska Ivanka.
Za socializmu sme lietali tam kde je momentalne oploteny sukromny LMK Vajnory, podotykam ze vtej dobe bolo Vajnorske letisko riadne registrovane a mi sme lietali ,ako modelari riadne nahlaseni na vezi a mohli sme lietat v Riadenom pasme CTR Ivanskeho letiska do aleluja
Uz sa to tu viac krat ludia pytali ako to vlastne mate legislativne vyriesene, ,aby ste tam RC letisko prevadzkovali v sulade s pravidlami DU.

Pytam sa preto , ze ako bolo spomenute obcas pride na letisko policia, , a ze ci tu lietaju drony , neviem preco pridu akurat za nami ,
dva krat sa to stalo minuly rok, ze maju hlasenie z veze Ivanskeho letiska, lebo to nahlasil svadomity pilot UL letiaci nad Vajnorskym letiskom ,
nie pre to ze drony lietaju na USA Nato zakladnou, to aspon nespominali.

Chceli by sme si to osetrit aj mi, tak aby bolo vsetko OK, a nemuseli odpovedat policajtom na otazky, ktorym sami nerozumeju

Dakujem za radu.

A co sa tyka lietania dronov/nemam rad tento nazov, su to skor quad,hexa okta koptery/ alebo inych modelov kdekolvek, je za svoj model zodpovedny pilot, a samozrejme aj nasledky ktore moze sposobit svojou nedbanlivostou.
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
Tocifan
modelár

Příspěvků: 177

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 29. 6. 2021 o 15:39 | odkaz na příspěvek
U nás sme to ošetrili tak, že sme na "drony" vyhlásili prohibíciu.
Bydlisko: Petržalka ( 57 rokov )
Banjo
modelár

Příspěvků: 299

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 6. 2021 o 13:59 | odkaz na příspěvek
Jasné,
šak mi lietame len lietadlá do 4 kg, vetrone a menšie hornoplochy alebo tréneri. Tiež nemáme nejak záujem o drony
Bydlisko: Bratislava ( 65 rokov )
Tocifan
modelár

Příspěvků: 177

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 30. 6. 2021 o 17:24 | odkaz na příspěvek
"Vtedy" vyšetrovali incident koptéry a natovrtulníku-5 maníkov s bulvami pod lavou pazuchou, v civile a visačkami na krku kontrolovali autá ,vyhrážajúc sa ,že zhabú nielen koptéry, ale aj lietadlá vybavené kamerou /FPV/.
Bydlisko: Petržalka ( 57 rokov )
JurajD
modelár

Příspěvků: 868

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 7. 2021 o 21:25 | odkaz na příspěvek
Aky je rozdiel medzi “dronom” a napr vrtulnikom?
Bydlisko: Bratislava
1 2 3
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 201 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 14 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: ondrkov,