Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor zpráva
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 12:50 | odkaz na příspěvek
Ahojte! po 7rokoch NEaktivity v modelarstve sa to ku mne znova vratilo a zaobstaral som si aplhu 1500 od pelikanu. Mam jeden problem ktory pozorujem a neviem cim to moze byt, strata signalu, rusenie signalu, slaba bateria, moc velky vybijaci prud, slabe baterky v TX.

ide o to ze ked s nou lietam a niekedy ked pridam plny plyn tak mi vypne motor, strati signal a chvilku (2-3s) trva aj servam nez sa zobudia, vacsinou pohnem vysielackou vpred a chyti signal leti dalej. Som rad ze som si nastavil fail safe a neleti to tam kde sa zaseknu serva.
Tx a rx je zo setu- cadet 4 od pelikanu, tx je napajany novymi alkalickymi bateriami, cize tam by problem byt nemal aj ked clovek nikdy nevie
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
marianr
modelár

Příspěvků: 1456

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 16:00 | odkaz na příspěvek
Tipujem mäkké pohonné aku, alebo vadný článok. Overenie hypotézy: malo by to robiť aj na zemi.
Bydlisko: Ba ( 66 rokov )
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 17:05 | odkaz na příspěvek
na zemi to nerobi bohuzial. Je tam setovy akumulator od pelikana 2s 1500mAh
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
vrato
modelár

Příspěvků: 232

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 20:21 | odkaz na příspěvek
s BEC to nesuvisi alebo nejake pretazenie regulatora?
Bydlisko: Ružomberok - Bratislava ( 45 rokov )
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 20:39 | odkaz na příspěvek
vobec neviem nakolko vsetko bolo kupene ako rtf, nic som nemodifikoval. Dnes som kupil 2200mah novu baterku tak uvidim ci sa nieco zmeni..
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
vrato
modelár

Příspěvků: 232

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 21:27 | odkaz na příspěvek
tu nieco podobne preberali na rcmanii:
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=7&t=15654
ale skoncilo to reklamaciou
Bydlisko: Ružomberok - Bratislava ( 45 rokov )
macil
modelár

Příspěvků: 1091

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 16. 9. 2020 o 22:21 | odkaz na příspěvek
Keby vypínal BEC, nefungoval by ani fail safe.
Bydlisko: KE - Furča
miromi
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 17. 9. 2020 o 09:36 | odkaz na příspěvek
Ak prijímač nastaví servá do polohy fail safe, svedčí to ozaj o strate signálu. Problém môže byť v nastavení antény. Anténa by mala byť vo vodorovnej polohe, voľným koncom vpravo/vľavo, alebo šikmo hore - voľný koniec smeruje ponad hlavu pilota. Vtedy je v prednej polosfére max. signálu.
Rušenie pripadá do úvahy na Kamzíku pod vysielačom. Problémom môže byť dlhý let ( viac ako 15 sec.) pod plným plynom, príp. dlhý let s motorovým pohonom, keď klesne napätie akumulátora pod úroveň, kedy ESC (regulátor) odpája motor. To bude najpravdepodobnejšia príčina, keďže setový akumulátor má nízku zaťažiteľnosť (iba 15C). Vyskúšať na zemi s meradlom pripojeným na servisný konektor.
Stav bateriek vo vysielači, príp. výkon vysielača overiť kontrolou dosahu Tx - viz. návod k RC súprave.
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 9. 2020 o 00:21 | odkaz na příspěvek
vies co lietam pri technickom skle v bratislave a naokolo su len karpaty, napadlo ma aj to ci niesu na tych kopcoch vysielace ktore by mohli rusit signal..no nejde mi to do hlavy kedze 2.4ghz frekvencia by mala byt v tomto smere spolahliva..origos baterka je tato na fotke..moze tam byt nizka hodnota vybijacieho prudu ktora ked sa prekroci pri plnom plyne tak odstavi regulator? nejde mi to do hlavy..
link na bateriu ktoru mam https://htmodel.sk/4st14149-21-alpha-1500-akumulator-li-pol-1500mah-7-4v/
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
miromi
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 18. 9. 2020 o 07:52 | odkaz na příspěvek
Poznámku o rušení cháp ako iróniu, je to najmenej pravdepodobný problém. Akumulátor s nízkou zaťažiteľnosťou -( teda nízkym vybíjacím prúdom) pri nadmernej záťaži, napr let pod plným plynom, rýchlo stráca kapacitu a jeho napätie klesá. Regulátory v leteckých modeloch sú nastavené z výroby tak, že pri poklese napätia pod určitú hodnotu znížia výkon motora, alebo ho úplne vypnú a zostane napájaný iba prijímač a servá. Regulátory sa dajú nastaviť buď priamo vysielačom, alebo cez programovaciu kartu. Info o akumulátoroch a ESC nájdeš tu :https://www.modelarstvoimi.sk/index.php?action=clanky&cl_kat=1 , alebo na fóre na tomto portále, aj tu http://rcmodely.cevaro.sk/
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 9. 2020 o 07:20 | odkaz na příspěvek
Moze byt realne problem vo vysielaci? vymenil som cadet 4 za pouzivany cadet 6 aj s novymi baterkami s tym ze prijmac som nechal povodny a problem odoznel.. pochybujem ze to bolo v baterkach kedze boli nove aj v povodnom ovladaci. Moze byt realne problem vo vysielaci?
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
miromi
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 9. 2020 o 08:29 | odkaz na příspěvek
Prečo sa stále motáš okolo bateriek v ovládači? V predošlých príspevkoch bola reč o baterkách - akumulátore v modeli ktoré môžu spôsobiť tebou opisovaný problém. Ako zistiť nízke napätie bateriek vo vysielači sa dočítaš v návode k RC súprave.
Áno, problém môže byť aj vo vysielači. Ak motor vypína vždy pri tej istej polohe plynovej páky, svedčí to o možnom poškodení potenciometra.
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
rc_model_junior
modelár

Příspěvků: 378

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 9. 2020 o 09:29 | odkaz na příspěvek
motam sa okolo vsetkeho a snazim sa dojst nato co moze byt problem. Myslim ze keby bol vadny potenciometer tak nereaguje len ovladanie motora, ale nefungovali mi ani serva
Bydlisko: bratislava ( 29 rokov )
miromi
modelár

Příspěvků: 39

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 19. 9. 2020 o 15:25 | odkaz na příspěvek
Major Terazky by sa teraz opýtal: "Co myslíte Kefalín, kolik potenciometrů se ovláda pravou pákou vysílače Cadet 4?
Dobre je, že ti pomohol vysielač cadet 6 a problém je vyriešený.
Howgh.
Bydlisko: Jaslovské Bohunice
Mikee
modelár

Příspěvků: 10

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 1. 4. 2022 o 20:32 | odkaz na příspěvek
Ahoj, ja som mal Alphu 1500 aj prvú a aj druhú verziu. Cadet vysielačky sú kazové, ja som mal rovnaké problémy. Prijímač som napojil na Arduino a čítal som ppm signál z prijímača - mal časté výpadky, keď vysielačka bola vzdialená 50 metrov od prijímača. Teraz používam vysielačky Turnigy - sú spoľahlivejšie a lepšie ako vysielačky Cadet od Pelikána - s tými som už rozbil viacej modelov
( 28 rokov )
1 2
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 269 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 10 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: duscho, Seno62, p-38,