Uživatelské jméno

Heslo

RC PORTAL

1 2
autor zpráva
Nitrostiltskin
modelár

Příspěvků: 44

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 10:04 | odkaz na příspěvek
Zdravím modelárov,
Mám žhaviaci motor TRX PRO. 15 ale keď nemá aspoň 20 °C tak nenaštartuje za nič. Viem že existujú všelijaké ohrievače, ale ja by som to zjednodušil.
Napadá ma omotanie nejakej cievky okolo kostry motora. Chcem vaše názory ale som otvorený aj novým možnostiam. Za odpovede vopred ďakujem.
didikk
modelár

Příspěvků: 175

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 11:01 | odkaz na příspěvek
skor by som povedal ze treba naladit motor ako omotavat nejake cievky
Bydlisko: Kežmarok
palci72
modelár

Příspěvků: 1056

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 11:54 | odkaz na příspěvek
Pri mínusových teplotách by si mohol dať ešte teplejšiu sviečku.....sviečky sú studené.... stredné a teplé......
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
Nitrostiltskin
modelár

Příspěvků: 44

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 11:59 | odkaz na příspěvek
Pracovná teplota týchto motorov je až okolo 100 °C, nemyslíš že sa tie teple sviečky už potom trhajú ?
macil
modelár

Příspěvků: 1091

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 14:32 | odkaz na příspěvek
Predovšetkým je potrebný poriadny, tvrdý zdroj na žeravenie sviečky. V chladnom počasí zvyčajne treba pridať aj nejaký ten zúbok na palivovej ihle.
Bydlisko: KE - Furča
mAto424
modelár

Příspěvků: 3231

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 18:29 | odkaz na příspěvek
Hlavne správne naladený a dobrý motor musí naštartovať aj keď má 0 stupňov.

Ako je spomenuté vyššie - keď dobre žhaví žhavítko, motor naskočí
Bydlisko: Liptovský Mikuláš ( 32 rokov )
palci72
modelár

Příspěvků: 1056

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 19:30 | odkaz na příspěvek
Nitrostiltskin:
Pracovná teplota týchto motorov je až okolo 100 °C, nemyslíš že sa tie teple sviečky už potom trhajú ?

Ja si to nemyslím...

Je zimné obdobie a okolitá teplota ti dosť pomáha chladiť motor...
...Keď píšeš že tvoj motor dosahuje nejakých akože 100 °C....myslíš si že žhavíky v lietadlách to majú chladnejšie????....

Navyše ty asi pravdepodobne používaš palivo s vyšším obsahom Nitra cca okolo 20% a... Nitro ti tiež pomáha chladiť motor.....pomáha ti dosiahnuť vyššie otáčky ale aj chladí.....pretože auto-palivá nemajú také veľké percentá oleja ako je to v palive pre lietadlá tak ti to Nitro pomáha chladiť.....
Ja používam teplejšie sviečky v motoroch až do 10ccm a lietal som s teplou sviečkou aj na motore 12,7 MVVS a čím je motor večší tým sa aj teplota dosahuje večšia ale aj motor si drží dlhšie teplotu ako pri malých kubatúrach....a lietam na ricín a methyl s 3% Nitra....

Je dosť pravda aj to čo píšu tu ostatní...treba mať motor dobre vyladený...ale....netreba však zabúdať aj na to že sviečky sa po čase opotrebúvajú a tudiž už potom nedosahujú tú potrebnú teplotu ktorú si napr. motor pri štarte v chladnejšom počasí vyžaduje.....Každá sviečka ti vydrží určitý počet štartov a potom to už začne postupne slabnúť....táto sviečka ti možno ešte poslúži v lete /keď je teplo/ ale teraz už asi nedá dostatok teploty na spoľahlivý chod motora....Vyskúšaj vymeniť sviečku...trebárs aj za takú ako používaš.....starú sviečku si označ alebo ju vyhoď aby si si ju neplietol s novšími..... na oko žhaviť bude ale....motoru to nestačí...
Bydlisko: Podkrivaň ( 52 rokov )
Nitrostiltskin
modelár

Příspěvků: 44

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 20:55 | odkaz na příspěvek
Doteraz som používal R4 medium od výrobcu LRP a auto pomerne dobre šľapalo. Objem mám 2,5 ccm.

Vyšiel som z domu a asi po 15 minútach keď mal motor asi 15 stupňov tak som nenaštartoval, ani keď som dal novú sviečku tak stále nič. Aj minútu som štartoval ale palivo sa nechytilo.

Ale dám na vaše rady, skúsim objednať R3 sviečku a prípadne stiahnem prívod paliva cez veľkú ihlu.

A teda podľa toho nitra čo si mi vysvetlil, prečo potom s vyšším % nitra pridávam aj prívod paliva. Nesom profík, ale aspoň z manuálu som pochopil, že s nitrom pribúda produkcia tepla.
macil
modelár

Příspěvků: 1091

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 6. 1. 2019 o 21:01 | odkaz na příspěvek
Nitro chladí, ale pôsobí zároveň ako okysličovadlo, tým pádom stúpa spotreba paliva a samozrejme aj výkon. To, že chladí, nie jeho primárna funkcia v palive.
Tvoj motor má objem 0,15 kubického palca, čo je približne 2,5 kubického centimetra.
Bydlisko: KE - Furča
Nitrostiltskin
modelár

Příspěvků: 44

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 12. 1. 2019 o 13:49 | odkaz na příspěvek
Došla mi sviečka R3 a ide to parádne. Mali ste pravdu, síce som štartoval asi 2 min. ale chytil sa. Ešte som samozrejme pootvoril prívod vzduchu v karburátore aby sa rýchlejšie zahrial. Takže ešte raz vďaka.
Peter
team RCPortál

Příspěvků: 2167

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 2. 2. 2019 o 23:32 | odkaz na příspěvek
prever si ešte žhavenie... mal som tiež problem občas na vrtuľníku.... občas som sa trápil..... a potom som spravil jedno jednoduché procesorové žhavítko ktoré udržiavalo prúd stabilný..... (alebo čo to robilo ) ... a odvtedy nebol problém za žiadneho počasia...... samozrejme.... chce to mať normálne palivo a sviečku v poriadku..... ako tu už niekto písal... nestačí že svieti....
proste zjednodušene poriadne tvrdé žhavenie....
Bydlisko: Nové Zámky ( 60 rokov )
Nitrostiltskin
modelár

Příspěvků: 44

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 3. 2. 2019 o 10:13 | odkaz na příspěvek
Predvčerom som bol si ho púšťať na na zamrznutom jazere a bol som taký šikovný že mi spadlo do úseku kde nebol ľad iba hlboká voda. Asi 10s sa tam topilo. Po 2 minútach vypľúvania vody štartovaním som naštartoval . Usudzujem že žhavenie aj nastavenie je v poriadku.


A to som mal sviečku R4 a bolo 5°C
Michal1960
modelár

Příspěvků: 2

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 27. 2. 2019 o 14:15 | odkaz na příspěvek
Dobrý den .Potrbujem pomoc.Kto vie technicke udaje motoruRaduga R10RU ,otacky vykon....nastavenie karburatoru. Dakujem.
macil
modelár

Příspěvků: 1091

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 27. 2. 2019 o 16:17 | odkaz na příspěvek
Bydlisko: KE - Furča
lv
modelár

Příspěvků: 2802

Moje modely
Poslat zprávu
Zpráva odeslána: 27. 2. 2019 o 16:57 | odkaz na příspěvek
Pred 40 rokmi bola Raduga moj nedosiahnutelny sen.
Bydlisko: Trenčianska Turná ( 58 rokov )
1 2
  • Odpovědět
Musíte byť prihlásený na pridávanie príspevkov.
Úvodní stránka
  • 141 ľudí online za poslednych 5 minút.
Fórum
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Album modelů
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Galerie
  • 1 príspevkov za posledných 24 hodín.
Články
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.
Bazar
  • 11 inzerátov za posledných 24 hodín.
Setkání
  • 0 príspevkov za posledných 24 hodín.

Online za posledných 5 minút: